Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Buna dimineata! [cit]

 

Nasuc, ce poze frumoase!  Mi-e dor de cantecul cigalelor, dar l-am "reauzit" in pozele tale. Pe mine una nu ma plictisesti deloc, mai pune, oricate poze ai!

Mihaela, ce interesant e canionul! Zici ca e de pe alta planeta...

 

Roxana, admirat ia! Dar eu tot n-am priceput, deci poza e acum, calda si proaspata? Ai imbunat-o pe Carmenbr?, ca stiu ca era suparata pe ghetarosi.

 

Si mie mi-e ciuda pe astia care va intalniti, vorbiti, faceti cunostinta..grr! Si mai sunteti si grupati aproape de zona "mea" din Bucuresti... Pe la Obor stateam si noi. grr! O sa va petrec cu gandul, cum va petreceti si voi la randul vostru.

 

Karu, bine ai revenit! Si multa sanatate mamei tale!  [pup]

 

Alinuk, nu stiu daca am spus, dar ori repet ori spun acum - imi pare tare rau de ce s-a intamplat cu sotul tau, imi place sa te "vad" optimista si cu gandul spre recuperare, si va doresc sa treceti peste si sa fiti uniti si tari!  [pup]

 

Aqai si Didi, chiar voiam sa spun - nu-i asa ca in taberele astea sunt mai mult studenti animatori? Si eventual voluntari? Ca nu par sa se priceapa la copii, sunt acolo ca sa puna activitati pe timp de vara in CV, dar cum vorbesc sau cum ii atrag spre activitati .. lasa de dorit. 

Aqai, ai vorbit cu cei din organizare pana la urma? 

 

Aschi,  [flo2] La multi ani frumosi impreuna, tot inainte! 

 

Simonna, ce-am mai ras la descrierea colegului tau, clovnul de la Mec! L-am si vazut, intrand si asezandu-se alene si ridicand din umeri la orice intrebare...

 

Mada, La multi Ani pentru Eva! Sa fie fericita si tu pe langa ea!  [deziuata]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 667
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani Eva!

 

Monica...of am povestit multe cu ea, pe diverse teme, aici pe DC...sper si eu ca sunt bine copiii ei. 

 

aschiutza sa traiti fericiti inca de 10 ori 10 ani! :) 

 

Silvia isi face singura bagajele de vreo 2 ani, deci de pe la 8. :) Prima data si-a pus numai 2 perechi de chiloti si a uitat sosetele, am cumparat in concediu :). Apoi n-a mai uitat nimic. Isi umple valiza cu cate haine are nevoie si restul cu plusuri :)). Vreo 2-3 mereu, isi ia si in geanta de mana sa aiba in masina sau pe avion :). 

 

Diana la fel, isi face bagajele singura tot asa, de pe la 10 ani, oricum ea de la 11 a calatorit singura in Ro an de an, sau inapoi daca mergeam noi vara. 

 

DidiAlex, plusuri si la voi? :)) Si nu se joaca cu masini? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa incep ..cu ce imi aduc aminte:

 

Suedia, da, ai mei iubesc la nebunie plusurile. Acum sunt fixati pe Glumpschi sau cum s-or numi ei, dar tot revin la favoritele lor pe care le iau peste tot, egal pe unde umbla.

Si, ai mei amandoi nu au fost cu masinutzele, se joaca dar nu cu brrrrr. Ei au avut si papusi, si bebelusi ( ii mai au :)) cu carutz de papusi in care isi carau plusurile, cu bucatarie..toata lista. nimic nu a lipsit, cred.

 

si, despre plusuri..ce credeam io pana sa am copii: bani aruncati inutil si numai industrie pe care sa arunci banii. prejudecata da. si cate prejudecati din astea mi-am luat in freza.

 

 

Am fost de dimineata sa dam fata cu persoanele de la Camp: inainte de a ajunge in cladire l-am intrebat pe R daca vb direct cu cei doi "vinovatii" sau cu sefu..si mi-a spus cu Sefu, care era la intrare: asa ca io am inceput, copilul a povestit..nu stiu ce vroia el sa detalieze si i-am taiat-o scurt ca egal..si mi-a raspuns la fel de promp: Corect! se ocupa el.

 

Si copilul meu a plecat incantat ca s-a facut auzit si nu a luat-o in barba..iar io i-am soptit sa nu uite sa se poarte si el frumos, daca cere respect sa fie si el respectos. R e un copil tare bun, de pus la rana, dar pica repede in ispita, dar is revine repede.

 

Ziki,

ii admir pe cei care fac munca asta. Instructorii ( jumate adulti, jumate tineri) astia nu sunt neaparat studenti, ca pe unii ii stiu de acu 4 ani, cand a fost R prima oara.

Peste cativa ani ii voi trimtie si io pe ai mei sa isi intinda nervii cu niste pustani, sa invete sa fie diplomat in orice situatie, sa stie ca va primi reclamatii, si nu in ultimul rand va castiga un ban.

In alta ordine de ideii cand am o problema reclam..dar acu doi ani m-a reclamat si pe mine un client. A fost crunt, pt mine. initial am luat-o personal, apoi mi-am revenit si mi-am dat seama ca is io needucata in diplomatie &co si omu avea dreptate. Ala tot striga si acum, toata lumea il stie dar nu mai pic in plasa, ca m-am perfectionat. Daca nu l-as fi intalnit, nu as fi ajuns asa.

Anu trecut l-am reclamat pe sefu sectiei de chirurgie, eram asa nervoasa: D se infectase de la o branula, io le spusei si el mi-a zis ca e normal. la 3 ore dupa iesirea din spital mana copilului era lemn si el ingrijorat. ne-a internat din nou, 2 zile mai tarziu, pt ca nu reactiona la antibiotic si mana ne-a ghipsat-o. Ulterior m-am mai intalnit cu el, ca anu trecut mai mult prin spital a stat copilul mic, stii ce frumos se purta..de fapt asa sunt toti dr care i-am intalnit. modesti chit ca-s ei sefi de clinici si profesori universitari.

E o arta sa stii sa iti insusesti critica. Sper sa o dobandesc si io odata si odata. Aseara D mi-a zis sa ii zic te rog cand ii zic sa ii dau ceva...ca nu ii spun mereu, asa cum ii cer lui. Bine el imi spune :5 E pt orice serviciu..io ii zic 10 cand cere el ceva si il aduc la faliment :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] La multi ani Eva-MAria [flo]

 

Si petrecere frumoasa aschi [flo]!

 

Incerc sa ajung si eu pe 25 la intalnire, nu cred ca stau chiar pana la final, ca va trebui sa o las pe Malina acasa singura, dar fiind doar ea, nu toate 3 ca data trecuta, sper sa am mai mult timp la dispozitie.

Asta daca nu cumva mai vine cineva cu vreun pinguin mic la intalnire, s-o aduc si pe fie-mea si atunci pot sta pana la spartul targului!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Michelle,

    probabil ca imi lipsesc cuvintele necesare, dar tot de la tatal meu stiu ca el si-a trait viata cum a vrut el, si la final nu avea de reprosat la nimeni nimic. Asa ca io la batraneti vreau sa fac ceeea ce cred io ca ma face sa ma simt bine, sa simt ca inca traiesc. Nu imi dorect sa traiesc 100 de ani sterili.

    sunt puncte de vedere diferite, asta e aici pe DC, diversitate de opinii, mai sunt si unii care vad diferit

     

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...