Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 667
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

multumesc de urari.....nici nu-mi vine sa cred ca a trecut atata timp de cand eram cat casa poporului...ma uit la poze i ma gandesc la cum a trecut timpul....si simt ca se duce prea repede timpul asta.De dimineata am un nod in gat....nu sunt suparata doar imi vine sa plang...probabil putem plange si de fericire...realizez ca e mare,ca pe zi ce trece se transforma in domnisoara...nu stiu..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cand am scris mai devreme despre critica, ma gandisem la masajul Laurei despre critica strainilor vis-a vis de proprii copii, sau parca ceva in genu asta a sunat intrebarea, sau nu?

 

la mine sunt niste pasi:

- egal cine ii critica, primul gand e sa ii/le sparg capu

- apoi in secunda doi, daca a scapat cu capu teafar, ma gandesc daca ii pune viata in pericol, apoi reactionez in functie de caz.

 

la mine apare urmatoarea dilema, cu care ma lupte ani de zile: cum sa ignor faptul ca un copil este invariabil iubit, si celalat urat, egal de unde vin asemenea reactii: neamuri, preteni &co?

Recunosc ca ulterior sunt total insensibila la problemele lor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, vreau si eu la Papanash, cata curte, cata verdeata! Promit sa nu rup vreun leagan...

 

Copilu-mi doarme, barbatul la job, mi-a lasat cafea si ceai. Savurez cafeaua cu voi, ca tare rare-s momentele astea de liniste.

 

Aschiuta, concediu placut si multi ani fericiti impreuna! 

 

La multi ani Eva-Maria, sa fii sanatoasa, norocoasa si fericita!

 

Frumoasa vedere ai Rufus, de la balcon presupun. Vacanta perfecta sa aveti, cu sau fara gazon perfect in fata casei.

 

Eu mi-am clatit ochii zilele astea cu oferte de vacanta in Sud (Caraibe). Caut pentru Craciun. Hmmm tara (Cuba) si hotelul le-am ales, acuma astept banii...

 

In rest, same all same all (sau same old? nu stiu). Am si eu o stare asa nedefinita, oboseala fara motiv, ca dorm de rup patul, lipsa de energie, nervi, etc.

 

Didi, imi place mult cum ii descrii pe copii si am furat pt. mai tarziu ideea cu cei 5E de la mine versus 10E de la el  [:)] !

 

La noi ploua si e rece zilele astea. Trimit racoare pe ghetarul romano-european in curs de topire.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La multi ani Aschiuta....sa va iubiti mult  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

La multi ani Evei, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea  [artif]

Am dormit atat de bine la mine in pat...si m-am trezit la 11...al meu a inceput deja munca, eu cu Marcia mai avem liber pana luni....Marcia pleaca pe 25 in tabara cu clasa...aici e traditie sa plece in clasa a 6a cu clasa in tabara....trebuie sa merg sa-i cumpar trening si sac de dormit, ca ii trebuie si nu are....in rest, avem tot ce e pe lista...

Am mai aranjat una alta dupa ce m-am trezit, acum mergem la shopping si sa mancam ceva, iar apoi vreau sa calc....am un munte de haine, deci vreo 2-3 ore voi fi ft ocupata...

 

Viviana, Chur se pronunta cur  [:D] la inceput mi se parea ciudat, acum e ok....ca si putzen sau poulet...

 

Pe Monica am cunoscut-o doar la sfarsit, dar apoi prin prisma jurnalului (unde am ajutat si eu), am reusit sa o cunosc mai bine...mare pacat...sper doar ca cei mici sa fie ok...dupa tragedie citeam zilnic la aradence pt a afla noutati despre copii....incet, incet insa nu prea a mai scris nimeni acolo...

 

Va las acum, ca ma asteapta munca  [:)]

 

O zi frumoasa va doresc ! si pun poze mai pe seara, pt ca trebuie mai intai sa le micsorez....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...