Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum vi s-au parut produsele de la Chicco - din Geanta Bebelusului editia 3


Recommended Posts

 

 

    1. Cum vi s-au parut produsele CHICCO Geanta Bebelusului?

 

Produsele CHICCO sunt in primul rand de calitate si acest lucru nu il poate contesta nimeni

    2. Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?

Da! De fapt am si recomandat. 

    3. Cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?

Da.. Suzeta o indrageste foarte mult... nu ar mai lasa-o din gurita.

    4. Ati cumparat in continuare aceste produse de la CHICCO?

Am mai cumparat alte cateva produse de Chicco pentru bebele meu,

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Cum vi s-au parut produsele CHICCO Geanta Bebelusului?

 

Produsele Chicco sunt de buna calitate

 

 2. Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?

 

Am recomandat deja

 

 3. Cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?

Puiu e prea mic sa stie daca ii place sapunul, servetelul, in schimb adora suzeta, nu adoarmea fara ea iar acum ca e mai marisor a devenit jucaria lui preferata

 

 

 

 

4. Ati cumparat in continuare aceste produse de la CHICCO?

Sapun nu o sa mai cumpar pentru ca prefer cele 100% naturale, insa am cumparat multe alte produse
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit gentuta astazi si am ramas uimita de produsele din ea. Sunt folositoare si de calitate. Produsele chicco mereu mi-au placut. La primul copil tot Chicco am folosit pentru ca sunt de incredere. Asteptam bebelusul, sa folosim ceea ce am gasit in gentuta si va vom spune cum a reactionat bebelina la ele. Deocamdata vorbesc din experienta anterioara. Mult succes pe viitor si va multumim ca sunteti preocupati de copiii nostri! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Am fost foarte incantata cand am vazut produse Chicco in Geanta Bebelusului, pentru ca stiu ca sunt produse de calitate si le vom folosi cu toata increderea. A fost o surpriza intr-adevar foarte placuta, pentru care va multumim din suflet! Chiar daca nu s-a nascut, deja vreau sa aiba parte doar de lucrusoare de calitate pentru cand se va naste, asa ca urmaresc site-ul Chicco. Sunt foarte multe produse bune si au mereu promotii si oferte super. Nu conteaza pretul, ci calitatea... deci ce e mai bun pentru puiutii nostri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit cu drag si emotii produsele din Geanta bebelusului, dat fiind ca este primul copil. In ceea ce priveste produsele Chicco  am fost incantata sa le decopar in gentuta deoarece stiam ca sunt produse de calitate si nu am ezitat sa le incercam atunci cand a venit pe lume baietelul nostrum. Cand am deschis prma oara gentuta am fost incantata de suzeta si imi si imaginam cum va arata bebelusul nostru cu ea, numai ca el nu a acceptat nici un fel de suzeta sau biberon. Servetele le gasesc foarte utile pentru a sterge jucariile pe care le avem agatate la carut si pe care le tot bagam in gurita. Sapunul este de buna calitate, bine tolerat de bebe si lasa pielea catifelata, dar eu personal prefer geluri  pentru a spala bebele, mi se pare mai usor. Recomand cu incredere si altor mamici produsele Chicco.

Da, am cumparat in continuare produse Chicco pe care le-am gasit in gentuta (servetele), iar in afara deacestea avem si carutul si jucarii de la aceasta firma .

Sper ca si in continuare sa existe aceasta colaborare cu Chicco si cat mai multe mamici sa testeze produsele lor. Personal as fi incantata sa testez si alte produse Chicco pentru bebe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit produsele CHICCO prin intermediul Gentii Bebelusului. Inca de cand am primit coletul si l-am deschis, am fost foarte incantata de suzeta monobloc. Mi-a placut mult ca nu are plastic precum au alte suzete ce lasau urme pe obrajorii bolfosului meu. Servetelul dezinfectant e foarte util pentru momentele in care suzeta aterizeaza pe jos sau prin alte locuri. Mi-a placut si sapunul Baby Moments.

 

Am recomandat cu drag aceste produse si mamicilor din parc, deoarece mie mi-au fost utile.

 

Baietelului meu, Eric, i-a placut cel mai mult suzeta monobloc. Acum ca e mai marisor nu mai papa suzeta, insa ii place cand il spala mami cu sapunul CHICCO.

 

Am cumparat servetele dezinfectante CHICCO, cu care ii sterg jucariile lui Eric atunci cand le scapa pe jos si doresc sa ii iau un biberon nou de la CHICCO, pentru ca are aproape 7 luni si vechiul biberon curge prea greu. Imi plac foarte mult produsele CHICCO pentru ca sunt de calitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit gentuta chiar de mos Nicolae.....a fost primul cadou al bebelusului nostru nou nascut. 
 
  • Suzeta monobloc pentru nou nascuti - CHICCO

cum bebe e alaptat nu ii place sa tina suzeta in gurita...dar acesta suzeta de la cauciuc natural de la chicco e ff buna de ros cand incep sa iasa dintii. acu 8 ani am avut acelasi tip de suzeta pt cel mare....care a fost folosita tot la ros si calmat gingiile

 

  • Servetel desinfectant - CHICCO

sincer inca nu l-am folosit......deci nu stiu

 

  • Sapun Baby MoMents - 100 gr - CHICCO

sapunul chicco este f bun, l-am folosit de la prima baita.....am incercat sa schimb cu al t produs dar pielea bbului era prea uscata(defapt am citit ca e mai ok sa te speli cu sapun decat cu gel de dus). Daca nu-l spalam si pe cap cu acest sapun ii apareau cruste destul de abundente. deci e ffff bun.

 

    1. Cum vi s-au parut produsele CHICCO Geanta Bebelusului?

produsele chicco in general imi plac, avem si hainute si jucarii, scoica si scaun auto....deci si produsele din geanta au fost pe placul nostru.

 

    2. Ati recomanda aceste produse si altor tinere mamici?

da, am recomandat si am sa mai recomand

 

    3. Cum a 'primit' bebelusul aceste produse? I-au placut?

suzeta chiar cred ca i-a placut...deci a fost primita cu bucurie
    4. Ati cumparat in continuare aceste produse de la CHICCO?

sapun chicco am cumparat si vom mai cumpara. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Produsele Chicco din geanta bebelusului au fost de foarte buna calitate. Iarinuta mea suge cu drag din suzeta monobloc si adoarme linistita daca o are in gurita. Sapunul Chicco l-am folosit cu incredere in fiecare seara la baita. Acesta lasa pielea moale si catifelata, iar parfumul discret ramane pe pielea bebelinei mele si persista toata ziua. Intr-adevar Chicco este o firma cu produse de calitate maxima, drept urmare am optat in continuare sa folosim produse ale acestei marci. Am cumparat cu drag caruciorul Chicco Liteway si il folosim zilnic la plimbaricile de seara. Pentru orele in care mami pleaca de acasa am achizitionat pompa de san Chicco, care imi este foarte utile dar si biberoanele anticolici Chicco. Folosim in continuare suzeta, sapunelul si servetelele Chicco pentru ca fetita noastra sa aiba parte in continuare de produse de calitate. Recomand cu drag tuturor mamicilor aceste produse de la Chicco!Multumim site-ului Desprecopii si Chicco!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Produsele Chicco din Geanta Bebelusului au fost o incantare. 

Suzeta monobloc pentru nou-nascuti CHICCO - bebelusa mea a refuzat suzeta, desi am insistat de cateva ori cand nimic nu reusea sa o opreasca din plans. Deoarece am mai primit una, suzeta din Gentuta si-a gasit utilitatea devenind cadou catre o alta mamica ce o foloseste.

Servetel dezinfectant Chicco - l-am luat cu noi in geanta la plimbare si ne-a salvat din momente "murdare" :) Textura rezistenta, parfum discret, umiditatea optima, sigur pentru bebelus.

Sapun Baby Moments 100gr. - il folosim sa spalam manutele bebelusei autodiversificate, dupa masa :) acelasi parfum discret specific Chicco, + dezinfectare si curatenie maxima! :) Am recomandat deja aceste produse, si, cum am mentionat, am si daruit. Nu am continuat sa le cumpar, deoarece sapunel mai avem si suzeta nu folosim, dar cu siguranta vom cumpara servetele si sapunel and se va termina stocul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...