Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spitalul Sf.Pantelimon?!


Recommended Posts

Buna fete dragi [bis] Mai am putin si eu... Si au inceput starile alea de frica, emotie, agitatie. Am cautat pe forum in diverse subiecte despre spitalul Sf Pantelimon dar nu am gasit mare lucru; multe mesaje fiind deja vechi. Stiu ca s-au reamenajat multe saloane. Mi-ar prinde bine daca mi-ati impartasi si mie din experienta traita de voi la nasterea in acest spital. Eu sunt la dna dr. Irina Pacu - de care momentan sunt multumita 80%. Voi naste prin cezariana deoarece am placenta jos si in plus ea oricum imi recomanda cezariana deoarece am si probleme cu pulsul f.marit (peste 100). Asadar ce imi puteti spune? Cam care sunt tarifele, cum vi s-au parut medicii, asistentele, etc.? Multumesc muult![flo][flo]
O graviduta in al-[9cer]!!! Biby [floare3] [gravi] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev341pb___.png"]34+[/url] [baietel] Bogdan Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

exista niste rezerve la parter, intreab-o pe dna doctor, s-ar putea sa-ti trebuiasca programare daca e o perioada aglomerata. eu n-am nascut, am fost internata cu alte probleme, dar am stat la terapie intesiva o perioada si veneau fete dupa cezariana acolo. prima noapte dupa cezariana stai la terapie intensiva si daca nu sunt probleme a doua zi te muta la salon sau rezerva depinde cum ai aranjat. copilul il vezi tot a 2-a zi. unele asistente sunt dragute si cu mana usoara, altele acre, depinde cum prinzi tura. asta oricum cred ca e valabil peste tot. inainte de operatie vine anestezista(ul) si discuta cu tine. probabil atunci "discuti" si tu cu ea/el daca vrei. cam atat din ce am vazut eu personal.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo] Multumesc frumos Psj pentru raspuns! La rezerve dupa cate stiu este destul de scump si nu prea as da atatia bani cand ii pot folosi pentru copil... de-asta eram curioasa cum e in saloane...
O graviduta in al-[9cer]!!! Biby [floare3] [gravi] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev341pb___.png"]34+[/url] [baietel] Bogdan Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bibyrox,eu am nascut in 2005 la pantelimon...,tot prin cezariana,cu dr urleteanu,care acum a plecat in suedia.la terapie intensiva e bine,curat,dar in rest,cand am nascut eu,a fost teroare...pe parcursul sarcinii am fost internata de 4 ori in spital,saloane mizere,lenjerii murdare,un grup sanitar la toate saloanele,acolo te spalai,acolo mergeai la wc.impropriu spus te spalai,ca nu mergea apa,tb sa iei sticla cu apa de la chiuveta din camera si te spalai cu chiu cu vai,wcuri infecte,tb sa te chinui cu burta la gura sa stai astfel incat sa nu te murdarest de fecale...copiii nascuti prin cezariana nu stateau cu mamele in salon si mergeai pana la copii,stateai pe niste scaune de lemn,cu burta taiata,sa ti alaptezi copilul...sper sa se mai fi schimbat ceva de atunci.in schimb,dr sunt f buni,iar adca nimeresti pe dr sbarcea ca neonatolog,e f bine.e o dr f f de treaba. apropo,eu sunt insarcinata din nou si am mers la 2 consultatii la medsana,la dr pacu.spune mi te rog minusurile si plusurile dr pacu,sa ma pui in tema,pt ca am o sarcina cu probl si inca mai stau in cumpana daca am facut sau nu o alegere buna. nastere usoara! Mami de [bonjovi] Cris [url="http://community.webshots.com/user/monalaca"]Poze Cris[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mona [flo] in primul rand FELICITARI!!! Sa ai parte de o sarcina si o nastere usoara! Multumesc mult pentru raspuns! Da! Din 2005 s-au schimbat multe... s-a renovat spitalul cel putin sectia de maternitate sigur! In fine.. o sa vad ce o sa fac! Am pe cineva acolo care ma va ajuta sa gasesc o rezerva pt ca in salon eu clar nu stau! Cat despre dna Pacu ce sa-ti zic... eu sunt multumita de dansa! Ca minusuri as trece faptul ca e repezita si de multe ori iti da impresia ca e dura dar are suflet bun. De cate ori a fost nevoie mi-a raspuns la telefon chiar si in operatie fiind. Pe toti pe care i-am intrebat prin spital pe-acolo aveau numai cuvinte de lauda la adresa ei! E foarte buna ca medic! Am fost internata o noapte acum 2 sapt ca ma luasera niste contractii si dansa era de garda. N-a vrut sa ma lase sa plec si a insistat sa raman peste noapte sub observatie. Am stat in salon cu inca o fata insarcinata in 5 luni care avea sangerari saracutza dar care era la alt dr.... Tin sa-ti spun ca toate asistentele fofilau in jurul meu desi eu ma simteam extraordinar de bine (contractiile trecusera deja) pentru ca eram pacienta dnei Pacu. In schimb pe fata cealalta o intrebau de cate ori veneau in salon la ce dr e. Dimineata la ora 7 fix a venit la mine dna dr sa ma vada, m-a consultat si mi-a dat voie sa plec acasa. Deci s-a interesat de mine... nu m-a lasat acolo pe mana asistentelor si atat. Eu la Medsana am fost doar o data la ea pt ca mi s-a parut scump... In rest am facut cele 2 eco 4D la Medical City tot la ea si pe urma doar la spital. de fiecare data i-am dat cate 500.000 lei. Acum tu hotarasti daca ramai la ea sau nu... [pup]
O graviduta in al-[9cer]!!! Biby [floare3] [gravi] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev341pb___.png"]34+[/url] [baietel] Bogdan Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IN SFARSIT!!! Ce ma bucur ca te vad![pup] Imi pare bine sa aflu ca e totul OK cu voi! Vezi ca daca nu ma insel, miresica noastra Olguttza a nascut tot la Sf. Pantelimon. S-ar putea totusi sa ma insel dar poti s-o intrebi! Pupici tie si burticii si salutari taticului de la noi [;)] [mamica][9cer] de [zana][url="http://www.totsites.com/tot/mariacornelia"]Maria Cornelia (20.09.2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bibyrox,eu merg la medsana pt ca n am stiut altfel cum sa ajung la dr pacu si mi a fost jena sa ma duc la spital,unde e mereu ocupata...m am gandit sa merg initial la medsana si apoi la spital,dar vad ca ma cheama tot la medsana si mie mi e jena sa i propun sa vin la spital.m a rupt la bani,la 2 consultatii intr o saptamana am lasat 3250ron,nu mai pun ca sunt din provincie si dau si pe benzina.sambata m a chemat iar...eu sunt in sapt 6 si am sangerari,dar mi a spus ca poate sa fie de la polipul pe care l am pe col.si mi a spus ca tb sa mi l scoata,desi cu cateva zile inainte imi spusese ca n o sa umble la el in sarcina,ca e riscant.plus ca desi am sangerari,nu mi a spus sa stau acasa,desi am un serviciu solicitant si am incercat sa i explic asta.a tb sa merg la med de familie sa mi iau concediu medical. intr adevar,olgutzza a nascut cu ea si are numai cuvinte de lauda la adresa ei.tie ti a dat concediu pe tp sarcinii? Mami de [bonjovi] Cris [url="http://community.webshots.com/user/monalaca"]Poze Cris[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingerasul meu scump [pup][pup][flo][flo][pup][pup] multumesc mult de tot pentru cuvintele frumoase!!! Mi-au dat si lacrimile! Esti o super prietena si ii multumesc acestui forum ca te-am cunoscut![flo] Mona [pup] eu te sfatuiesc sa discuti cu ea direct - pe fatza, si sa-i spui ca nu iti mai permiti financiar sa vii la Medsana. Eu asa am facut si m-a inteles. De atunci ma cheama numai la spital! Cat despre concediu .. singura data cand mi-a spus a fost acum la 8 luni cand am fost internata. Dar eu zic sa-i ceri! Trebuie sa vorbesti deschis cu ea si daca nu-i convine ceva o schimbi si gata! Cat despre problema ta... imi pare tare rau! Sunt sigura ca se va rezolva! trebuia sa-i amintesti ca iti spusese ca nu umbla la el desi probabil ca s-a razgandit si a considerat ca cel mai bine ar fi sa intervina. In orice caz eu te sfatuiesc sa lasi rusinea la o parte si sa discuti sincer cu ea. Te pup, iti doresc multa sanatate si te rog mult sa ma tii la curent! [pup][flo][pup]
O graviduta in al-[9cer]!!! Biby [floare3] [gravi] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev341pb___.png"]34+[/url] [baietel] Bogdan Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...