Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 22


Recommended Posts

  • Răspunsuri 698
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Apropo Gina, pt biscuitii aia trebuie sa imi iau mixer?

 

Azi sotul meu s-a dat artist si a cumparat Delimano Chopper. Azis ca nu taie bine, era f suparat. Sper sa reusesc eu sa il dau retur. Aveti vreo recomandare de mixer si chopper? Daca tot iau, sa iau unil ca lumea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo Gina, pt biscuitii aia trebuie sa imi iau mixer?

 

Azi sotul meu s-a dat artist si a cumparat Delimano Chopper. Azis ca nu taie bine, era f suparat. Sper sa reusesc eu sa il dau retur. Aveti vreo recomandare de mixer si chopper? Daca tot iau, sa iau unil ca lumea...

Pai trebuie [:D]

Sau, nu stiu, ma gandesc ca ai putea freca untul cu zaharul si cu o lingura de lemn (de-asta sper ca ai :))) pana se spumeaza putin.

Reteta e de aici: http://www.lalena.ro/1045-reteta-Biscuiti-cu-fulgi-de-ovaz-si-seminte.html

Eu am facut cantitate dubla, ca eram nehalita :))))

Am urmat reteta pas cu pas, doar ca am sfaramat putin si fulgii de ovaz cu chopperul si a intrat mai multa faina decat scrie acolo, eu am pus pana mi s-a parut un aluat potrivit de tare.

Fiind cu unt si trebuind modelati biscuitii, l-am lasat la frigider 1 ora, sa fie mai usor de modelat.

Sper sa nu ma injuri [fri] [fri] [fri]

 

Legat de sculele mentionate, eu sa stiic a nu am deloc incredere in cele comercializate la teleshopping......... or fi si unele bune, dar majoritatea sunt balarii.

O scula buna nu are nevoie de atata reclama [batcap]

 

Eu mixer am un Moulinex de masa primit cadou la cununie, are peste trei ani si e folosit intensiv [buca] . Are si mixer vertical in dotare, dar nu prea l-am folosit.

Chopper am un no name din Kaufland, cred, nici nu mai stiu de ce l-am luat, dar se dovedeste o scula foarte utila. E ceva de genul celui din poza.

http://images5.bizoo.eu/image/img360/sale/2014/3/18/Chopper-Eltron-EL-7521-300W_e0592_1395127885.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legat de sculele mentionate, eu sa stiic a nu am deloc incredere in cele comercializate la teleshopping......... or fi si unele bune, dar majoritatea sunt balarii.

O scula buna nu are nevoie de atata reclama [batcap]

 

 

Asa zic si eu

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, aparent e usor, dar nu am blender, chopper, etc:))) ma deranjeaza ca sunt cu unt si f multe seminte...nu sunt light :(((

 

Chopperl tot de la KFL l-a luat si el, nu l-a luat ca fiind de firma, ci pr ca i s-a parut ieftin - 60 ron, el l-a luat pe post de no name....o sa caut sapt asta...,

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, eu de pe acelasi blog fac biscuitii cu ovaz si migdale (de post) si sunt dementiali!

Eu vreau sa mai incerc, printre altele, biscuitii cu morcov (cred ca am mai zis treaba asta [alcool] )

Acum, cautand pe site biscuitii de care spui tu, am vazut cat de multe retete de fursecuri/biscuiti are........ sa tot probez.

 

Asa zic si eu

Plus ca reclama aia costa, iar pretul e pe masura.

Pentru mine teleshoppingul e bun ca-mi da idei, cum vad ceva la ei, caut alternative neteleshoppinguite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...