Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 22


Recommended Posts

Mai am de spalat prin bucatarie cate ceva (plita, sters praful peste tot etc) si ma declar multumita :)

 

Mancare nu am nimic (gatit), dar baiatul l-a laut sora-mea pana maine, de-aia am sia vut curaj de atata treaba, ca sigur mi-ar fi stat in picioare, asa Maria a dormit in curte, in carucior, iar eu am putut sa fac treaba.

Acum sa vad ce incropesc pentru ghiozdan [papica]

Mi-am luat pepene galben..... am ce sa mananc [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 698
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi in Moldova se sărbătoresc Mariile in septembrie, sărbătoarea de ieri având alta semnificație.

Da, ieri a fost Adormirea Maicii Domnului si poate unii privec altfel aceasta sarbatoare.

La noi se tin ambele sarbatori, adica purtatorii numelor Maria si derivate isi tin onomastica si acum si in septembrie (mai multe cadouri, hi hi hi [biz] ).

 

Deci 3 motive de ghinion in căsnicie, conform superstițioșilor :))).

S-au anulat reciproc [soricel]

Adevarul e ca toate superstitiile astea te pot afecta doar daca tu crezi in ele, sunt o forma de NLP.

 

Bai frate, eu habar n-am ce flori am avut in buchet :)))

[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Asta n-am mai auzit-o [batcap]

Ia cauta repede prin poze si ne spui si noua [soricel]

 

Bujor, m-ai luat cu 1 cm, eu am 172.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:( Gina si eu cred ca va trebui sa ii tai biluțele lui Rony(de fapt nu eu, veterinara), si am un nod in gat când ma gândesc la asta. Plus ca va arata tare dubios, el avand parul foarte scurt :)))

Pai de ce sa i le tai? E baiat, ce treaba are?

Adica, trebuie neaparat? De ce? [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca mi-a fugit de 2 ori de acasă, cand au intrat niste catele in calduri pe aici. Odata a stat plecat 2 nopti, numai gânduri mi-am facut. El e f "educat", dar de regula masculii o iau razna cand au in preajma femele in calduri:). (plus ca la rasa lui ma obliga si legea, dar asta rămâne secret:)) )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caut, Gina, da ma uit ca mâţă in calendar, nu știu ce sunt, cum le cheamă şi ce fac :))

Tu parca ai facut doua nunti, nu?

Buchetul pe care-l vad eu pe fb parca ar fi din cale si inca o floare, dar nu o pot identifica, poate ne ajuta DeeaI, ca parca am retinut ca ar fi lucrat la o florarie in timpul facultatii.

 

Eu am chef de bucatarit azi dar nu știu ce :) mâncare nu am chef, vreau ceva dulce

Dulce dulce, dar............. cum sa mai fie? Usor/greu de facut, cu/fara crema, cu/fara coacere?

 

Bujor, ce zodie esti? Cica sa ne alegem buchetele in functie de zodie [batcap] ...... chair daca nu-mi plac acele flori? [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...