Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 22


Recommended Posts

Dar nu ai de unde sa stii ca ea plătește netul, oricum. Nu stiu, eu nu sunt asa radicală. Am văzut si pe la țară, case din chirpici aproape darapanate, cu antena digi. Eu ii inteleg...asa ca e viata grea pentru ei. Oi fi eu mai naivă.

Pai dacă nu-l plătește ea, înseamnă că are ajutor si atunci cine o ajuta cu asta o poate ajuta si cu altele.

 

Am scris un mesaj lung pe care l-am șters ca na, pana la urma asa cum ai spus tu, dacă ți se pare ceva dubios nu ajuți, mie mi se par multe dubioase :)

 

Si uite asa, am uitat ce era mai important, la multi ani Andreiului de Meey, sa fie sănătos şi norocos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 698
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt de parere ca daca poti ajuta omul macar nu-i mai trage si tu un picior. Cu singura exceptie cand stii ca e frauda si ii avertizezi pe altii sa nu cada in plasa.

fata cere lapte praf nu bani.Dar legat de faptul ca nici macar sa alapteze nu poate.Offf nu stiu motivele dar ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

...si mie mi se pare dubios mesajul respectiv, dar eu sunt mai "paranoia" in general....adica sunt vaccinata si nu cred ca tot ce zboara....imi place sa dau, dar cand decid eu, in niciun caz cand mi se cere...iar cersit pe net .....chiar ca nu poti avea incredere

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in general produse bune de bebici pot fi revandute pe diverse siteuri - okazii, mercador, etc, etc. Monica, normal ca cere lapte praf, doar nu era sa ceara produse spalate bune de a fi revandute... nu ii dai lapte praf, dar ii dai altceva...nu dati cu pietre va rog, asta e parerea mea.

 

E si un defect profesional la mine sa discerni printre cuvinte graul de neghina, de aceea probabil sunt neincrezatoare....nu de putine ori mi s-a intamplat sa mi se jure in fata ca albul e negru si la scurt timp sa se dovedeasca adevarat feelingul meu.....oricum, cu cat se dau mai multe detalii cu atat mai mult arata a minciuna impachetata....adevarul nu il veti afla...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si LA MULTI ANI ANDREI DE MEEY !!!!!

Fetelor de ex eu mai ajut pe cei care stau in parcare si cer bani pentru copii bolnavi ,cei care dau chitanta ...mai vin si la poarta cateodata ....de obicei nu suport sa vad si pozele cu copiii bolnavi ...le dau bani si zic mereu ca daca nu e adevarat sa fie pacatul lor ....

Am vazut si comentariul lasat de redactor cum ca "milogeala nu e permisa "....acum ma gandesc numai la copil ca il lasa nemancat [fri] ce bataie i-asi da ma sii..offfffff....

Easy si eu sufar de control freak [smulgpar] rauuuu.....dar daca asta iti e caracterul cum poti sa te schimb ?...si eu fac ca tine , incerc sa gandesc pozitiv si sa iau lucrurile cum vin (sotul meu este asa ) .....darrrr..nu prea imi iese .

Sunt genul de persona prea responsabila care nu lasa la voia intamplarii mai nimic ...

Tu spune ce te-a mai invatat psihologul .....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 daca asta iti e caracterul cum poti sa te schimbi?...

Si eu eram pe vremuri (tipic Scorpionului - trebuie sa detina controlul [batcap] )............ m-a lecuit, intr-o anumita masura, chiar viata.

 

In primul rand sotul, de fapt relatia cu el: l-am iubit mult, imi doream sa fim impreuna, dar eram atat de nesigura ca vom fi.......... cand am inteles ca sunt prea multi factori asupra carora nu am absolut niciun control, am luat lucrurile asa cum sunt, am decis sa ma bucur de ziua de AZI si sa nu mai "crosetez" ganduri, cum imi spune sotul mereu.

Pe urma, meseria lui, atat de imprevizibila si plina de riscuri............ am murit si-am inviat de mai multe ori de teama, pana intr-o zi, cand mi-am zis: gata, eu albesc aici degeaba.......... ce-o vrea Domnul :)

 

Acum sunt mama................. nu mai spun ca este imposibil sa detii controlul, se poate cat e copilul mai mic, dar mai tarziu......... e utopic sa crezi asta.

Din nou imi zic: ce-o vrea Domnul (sau, pentru cine nu crede: ce-o fi, o fi)!!!

 

Mai rade sotul de mine si acum, la fiecare plecare in voiaj: gata, ramai singura, esti matroana [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa incep diversificarea cat de curand si.......... nu stiu (parca as avea 20 de ani si as fi la primul bb [batcap] ).

Adica am o dilema: fructe sau legume la inceput?

Mi-a intrat in cap ideea cum ca fructele-s dulci si, daca incepem cu ele, nu mai vor legume (aiurea, la Mihai am inceput cu legume si tot nu voia nimic...... dar macar ii plac legumele din ciorba si acum [:-)))] ).

Voi cum ati facut/veti face?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu incep cu legume fiindca vreau sa.i inlocuiesc masa de pranz sa pot sa mai plec cateva ore fara ea daca am nevoie.Dar si cred ca e mai ok asa.Dupa o sa.i bag fructele cu biscuiti-va trebui sa am mereu biscuiti facuti desi la Robi am cumparat multe fiindca n.aveam timp.

Restul -nu ma grabesc.E timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...