Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 22


Recommended Posts

varianta "light" e fara cartofi si fara orez....iese un fel de zacusca proaspata...a...si ardei trebuiesc adaugati, sa dea un gust bun ;-)

daaaaa...am uitat de ardei. nu aveam proaspeti, dar aveamuscati... [batcap]

fac si varianta fara cartofi. cu cartofi fac in ideea ca mananc mai putina paine. cred ca e o idee falsa... [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 698
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maddutz, ce masina de paine ai? as vrea sa-mi iau si eu ceva mai profi...am primit niste bani cadou de ziua mea si as mai aduga eu ceva sa fie ceva cum trebuie dar sa nu ocupe spatiu prea mult, ma refer la accesorii.

eu o am pe asta:

http://www.altex.ro/masina-de-copt-paine-moulinex-ow6118-1-5kg-19-programe-lcd-1600w-negru

dar, cred ca nu e mare diferenta fata de asta:

http://www.altex.ro/masina-de-copt-paine-moulinex-ow6101-1-5kg-16-programe-lcd-1600w-alb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daaaaa...am uitat de ardei. nu aveam proaspeti, dar aveamuscati... [batcap]

fac si varianta fara cartofi. cu cartofi fac in ideea ca mananc mai putina paine. cred ca e o idee falsa... [batcap]

tot carbohidrati sunt...sa nu imi zici ca adaugi paine daca scoti cartofii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neataaaaa

am revenit si noi. Dupa tabara, am fost 2 zile la Predeal. A fost taaaare frumos. Iepurasul mic a fost cel mai cuminte. A luat 200g in greutate. Iepurasul mare a fost nazdravan, ca de obicei :). Asa m-a apucat o depresie cand a trebuit sa ne intoarcem ca am hotarat pe loc sa mergem un weekend si la mare. Asa am fost intotdeaua, cu dor de duca, nu m-as mai intoarce acasa daca s-ar putea. Plus ca in tot timpul asta nu a mai trebuit sa gatesc/spal vase/ rufe/ fac curat/ sa pun masa etc. Si mereu era cineva care sa stea cu Vladut cand mancam :)

noi avem botezul sambata, eu eram asa euforica cu vacanta ca...am si uitat ha ha. Cea mai mare grija a mea este sa nu fie canicula pt ca este in toiul zilei. Prefer sa ploua.

In rest, la multi ani tuturor care si-au sarbatorit ziua in perioada asta :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina , Moulinex am si eu ....dar are doar o paleta de framantat..oare a ta sa fie mai mare decat a mea ...eu fac pana la 1kg de paine ....

Da, cele cu o paleta au capacitate maxima 1 kg, iar cele cu doua palete au 1.5 kg.

 

Aaaaaa , Gina tu faci paine dupa retetele masinei ? ca eu de cate ori am facut nu mi-au iesit si am luat o reteta dupa net ..

Pai....... ma crezi ca nici nu mai stiu? [:D]

Reteta de baza e din carte, dar nu mai stiu care, iar pe ea am venit cu variatiuni, atat cat am variat, ca nu am incercat specialitati (cartofi, ciabatta sau mai stiu eu ce), si paine mai neagra daca vreau sa fac, tot pe reteta mea  de baza lucrez, doar mai ajustez ingredientele.

Multa vreme am activat pe alt forum, sectiunea dedicata MP, acolo faceam schimb de sfaturi/experienta cu alti utilizatori.

 

Ajutor in diversificare !!!

 

Vreau si eu o schema de diversificare cu cantitati pe zi , cand dau fructe , cand legume ... Nu stiu cum sa fac , nu vreau auto diversificare ... Am citit si tot nu m-am lămurit ....

Sim, asta am cautat si eu (nu prea mult, e drept), o schema care sa-mi spuna mura-n gura ce si cum sa dau copilului.

Am gasit una, dar incepe cu fructe....... o sa mai caut.

O sa mai googalesc cand am timp si-ti spun daca dau de vreuna multumitoare........... daca nu apare intre timp vreo fata si ne-o pune in brate [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este ca-s deliciosi? Tot rontai si nu te-ai mai opri............

Cred ca o sa imi fac provizii serioase de seminteturi si fulgi de ovaz la urmatorul drum la un hipermarket, mai ales ca ma gandesc serios sa pun si la paine fulgi de ovaz (si sa vad ce-oi mai gasi interesant) un pic zdrobiti la chopper.

 

sunt super delicioși  [pofticios] [pofticios] [pofticios]  soțul cum a ajuns acasă a întrebat ce miroase asa frumos?... el care nu este fan dulciuri a mâncat... deci o tava am dat o gata, cred ca azi se termina [ascuns]  ce a mai rămas de ieri

mai vrem rețete asa simple si delicioase

[flor] [flor] [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...