Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 22


Recommended Posts

  • Răspunsuri 698
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nici eu nu ma grabesc sa-i masor temperatura, e a doua oara de cand am nascut, prima data a fost alarma falsa, dar acum chiar ii ardeau tamplele.

Uite, s-a trezit deja si vorbeste in patut si deja se simte la palma ca s-au mai racit un picut tamplele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La 40? OMG [fal]

La 40 cred ca deja as alerga cu el in brate la spital............. e prea mic sa stea fara ajutor pana la 40.

Am mai citi5 si eu despre subiectul asta. Mai intai se incearca scaderea prin alte mijloace. Si febra, este ok, pana la un moment dat, inseamna ca organismul lupta. Pentru mine e ok, nici in sarcina, cand am avut febra, nu am luat antitermice. Dar nu stiu daca as fi tot atat de relaxata cu un bebe mic. Dar vad ca ei sunt :). Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare? Nu stiu, nici nu m-am gandit la asta, mai ales ca m-am mai uitat zilele astea si nu am vazut/simtit nimic.

Doamne ajuta, sa fie dintii [pup]

 

M-am speriat tare, recunosc. Sunt si singura acasa, fara permis (e drept ca as avea la cine apela daca ar fi nevoie), e si noapte, iar noaptea toate pisicile par mai negre decat sunt............ am luat-o in brate (cam des in ultima vreme), am pupacit-o si am simtit-o mai calda ca de obicei...... ii ardeau tamplele.

Aici imi zicea medicul, ca daca are bb temperatura sa il dezbrac in body ca isi regleaza ei temperatura...e drept ca ii puneam si un supozitor intre timp sau ii dadeam nurofen...si functiona.. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz, balsam nu folosesc. Detergentul este unul neutru. Lapte praf i-am dat si inainte si nu avea nimic de la el.

 

La mine, cred ca tata are ceva probleme cu pielea dar le-a dobandit la bătrânețe si cred ca si din cauza problemelor la ficat iar la sot, da, mama lui are astm (sau bronsita?). Nu mai stiu exact dar ea si fumeaza super mult si de cand era micuță, asa ca nu stiu daca e ceva genetic sau consecințe ale fumatului. ..

alergiile (sau intolerantele) nu apar , neaparat, la un prim contact cu alergenul. pot aparea si dupa ani de contact continuu cu acesta. intoleranta la proteinele din laptele de vaca poate fi un factor determinant in dermatita atopica...aaaa...si pot aparea si tulburari de respiratie...

 

uite si aici

http://www.qbebe.ro/bebelusul/sanatate/intoleranta_la_lactoza_-_cauze,_simptome_si_tratament

 

 

 

eu as incerca si un detergent special pentru persoanele alegice (nu stiu daca asta intelegi prin detergent neutru)...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

38.7 intrarectal........... am intrat in panica, deja imi tremurau mainile.

Nu stiu de la ce, de fapt banuiesc, singura cauza posibila ar fi ca am tinut usi-geamuri deschise (curentul exista, nu e o inventie).

Am incercat sa-i dau sirop Ibalgin....... mai mult d ejumatate l-a scuipat, asa ca i-am pus si jumatate de supozitor.

Cat a stat la san sa adoarma (doar ce-am pus-o in patut), parca incepuse sa transpire.

Doamne ajuta, sa fie bine.

 

Cu Mihai nu am avut probleme deloc in primii doi ani jumatate si am presupus, am crezut ca si acum va fi la fel.  Inca mai sper sa fie la fel si sa nu avem probleme deloc [ruga]

gina: e vioaie? mananca? atunci nu-ti face probleme. 38, 7 intrarectal este cam un 38. poate i-ai luat temperatura cand s-a agitat si atunci, normal, are temperatura mai ridicata.

...sau poate sunt dintisorii...

nu m-as agita, inca. i-ai dat nurofenul (cat i-ai dat), acum stai si observa...[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, e detergent special pentru persoanele alergice, copii, etc.

 

Laptele asta praf i-l dau de la.2 saptamani (completare). Oare acum sa fi aparut? Nu stiu, nu m-as baga sa-i schimb laptele.

De cand am venit aici, am inceput sa-i dau si un lapte praf lichid(noaptea e mai comod), bio (ma rog...). L-as schimba pe asta, i-as lua unul ne-bio :).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gina: e vioaie? mananca? atunci nu-ti face probleme. 38, 7 intrarectal este cam un 38. poate i-ai luat temperatura cand s-a agitat si atunci, normal, are temperatura mai ridicata.

...sau poate sunt dintisorii...

nu m-as agita, inca. i-ai dat nurofenul (cat i-ai dat), acum stai si observa...[pup]

Si eu cand mai dorm? [batcap]

Glumesc, desigur [pup]

E vioaie, la san ar sta mult si bine, am pus-o in patut semiadormita, s-a tot chinuit sa adoarma, in stilu-i specific (tropait si saltat fundul, supt degetelul, rasucit ca un purcelus la protap..... aoleu, si nu am ridicat marginea la patut).......... dar gratie lui Mihai, care are mancarici in fund, s-a trezit si ea din nou.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de poze de demult, ieri la banca mi-a spus tanti de la casa ca nu semăn cu poza din buletin (făcut acum 3 ani) si ar trebui să-l schimb (aici urmează sute de ciocane in cap) :))

am patit-o si eu cu pasaportul in facultate. Pe atunci era vama si m-au luat la interogatoriu ca nu semanam cu poza din pasaport.

 

Gata, gata. Am făcut print screen la poza de profil al vechiului cont de fb. E doar fatza, pt ca telul meu a fost întotdeauna sa arat binebla fatza, corpul nu.i nimic deosebit

fatza nu-i aceeasi?

cred ca fetitza iti mosteneste trasaturile astea faine. In locul lui dl. Julia mi-as pregati pusca stiind ca am o fata creola cu ochi verzi si gene lungi

 

Am mai citi5 si eu despre subiectul asta. Mai intai se incearca scaderea prin alte mijloace. Si febra, este ok, pana la un moment dat, inseamna ca organismul lupta. Pentru mine e ok, nici in sarcina, cand am avut febra, nu am luat antitermice. Dar nu stiu daca as fi tot atat de relaxata cu un bebe mic. Dar vad ca ei sunt :).

Imi place de danezii astia ca-s relaxati. Nici eu nu i-am luat niciodata temperatura, dar daca s-ar imbolnavi as fi probabil la fel de stresata.

Multa sanatate micutei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...