Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 22


Recommended Posts

  • Răspunsuri 698
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mulțumim!

 

Wow Julia, superba rochia!

 

Maddutz, am auzit de bine de Polly, dar a fost prea scump pentru mine. Am luat alt chico, era redus la eMAG, unul la vrei 200 și ceva. Era verde pe site și mi-a venit roz! Acum aștept răspunsul lor dacă mi-l schimba, dacă nu, fac retur

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am luat în schimb Joie stages, 0-25kg, 800 lei. Cică ar merge pana la 7 ani, sunt mulțumită dacă merge măcar pana la 4. E f ok, calitativ, husa e din același material ca scaunele masinii. Faza e ca noi avem mssina micuță, abia mai încap 2 persoane în spate, înghesuite. Vorbeam cu soțul, dacă mai facem încă un copil și ii punem și lui scaun în spate, gata, în mssina nu mai au loc decât șoferul și o persoana în dreapta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, m-a apucat febra cumparaturilor.

E de inteles, dupa sederea la soacra........ ai nevoie de terapie [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Pentru luat masa si pentru baie. Sugestii, idei? 

Pentru luat masa noi avem Primii pasi, ca pe sot l-a interesat constructia robusta si baza stabila, iar mie mi-a placut ca masuta avea o tavita usor de scos si de curatat, plus un suport lateral, detasabil, pentru canute si altele.

Bineinteles ca tavita, din momentul in care Mihai a vazut ca se poate scoate, a devenit inutila [batcap]

 

Gina, cum a ieșit mâncarea? A venit cheful? Eu pana la urma am renunțat la brioșe si am făcut un chec cu mălai, adică asta era planul pana când am ajuns la mălai si am văzut că nu aveam decat foarte puţin așa că am completat cu pesmet... Acum e in cuptor, tare curioasa sunt de ce a ieșit :)))

A venit, mai mult sau mai putin fortat [alcool]

Am muncit toata ziua, iar acum ma dor genunchii de mor (cred ca prevestesc si o ploaie  [ups] ). Si mai am de imbaiat fata [copil]

Am facut fursecurile cu ovaz si seminte....... e prima data cand fac, dar vreau sa spun ca nu mai ma opream din mancat. Degeaba fac eu cu ovaz si alte chestii, daca ma indop precum purcica [smulgpar]

Sunt foarte buni! [:D]

Drobul abia l-am scos din cuptor, inca nu l-am degustat. A fost tava cam plina si a curs un pic de ou in cuptor....... maine munca sa-l curat [ascuns] [smulgpar]

 

Silvia, vreau scaun pt ca nu vreau sa ii iau vanuta,

Da' tu cand il speli prima data? La un an? [fal]

Glumesc, dar...... tot ma intreb cum l-ai spalat pana acum [batcap]

E drept ca ai fost numai in delegatie, nici nu te puteai cara cu o cadita dupa tine .........

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar el sta in fundulet? ca, daca da, nu vad cu ce ar fi diferit in scăunel sau doar asa in fundulet, adică îl prinzi cumva sau sta mai sus poate? Nu am văzut live si nu îmi dau seama cum ar funcţiona :)

Eu ma tem ca nu ar mai vrea sa iasa din apa cu scaunelul ala [ascuns]

 

Julia si a mea a poftit la pepene rosu...si i+am dat...probabil l-a vazut asa colorat..

Si a mea a primit pepene rosu, iar azi i-am dat si galben, o bucata in furculita (asa mananc eu pepene [:D] )....... asa mult i-a placut ca se agita toata sa prinda ea cu manuta furculita sau bucata de pepene :)))

 

 Te rog, galetile astea sunt ultima moda  [alcool]  [:D]

Eu le spun oale de fiert copiii...... cred ca le-a inventat Baba Cloanta, ca nu avea in ce sa fiarba copiii necuminti [fri]

 

Silvia...... chec de malai? [fal]

Iti dai seama ca am cautat-o pe bunica (lui Maddutz) imediat sa o intre, ca singurul "chec" de malai pe care-l stiam eu este mamaliga  [alcool] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...