Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mami! Ti-am adus o piatra!


Recommended Posts

... striga fetita mea, in timp ce intra pe usa. Vine de la joaca, impreuna cu tati, gafaie de emotie si e imbujorata de efort. Vine la mine si-mi pune in palme o piatra.

E o piatra banala, la fel ca 1000 alte pietre pe care le ingrop pe negandite intr-un singur metru cub de beton.

Tin pe palma o piatra speciala, pentru ca e aleasa de o fetita plecata la joaca, care s-a oprit un pic sa se gandeasca la mamica ei si sa-si doreasca sa-i daruiasca ceva.

Strang in pumn o piatra pretioasa, si printre degetele mele stralucesc razele iubirii unui copil.

Strang la piept sufletul copilului meu, si ma minunez cat e de frumos!

Ii multumesc si o strang in brate, ascunzand piatra in buzunarul de la pantaloni.

 

Am multe pietre de-astea. Ultimele sunt un pic murdare, pentru ca am reusit sa o conving sa nu le mai linga ca sa le spele... Le las prin buzunare, pentru ca imi provoaca o placere enorma sa le redescopar acolo. Imi inunda ziua de fericire.

 

Si acum pasa la voi: care a fost cel mai zarghit (naiv, neobisnuit, haios, etc. ) cadou dulce primit de la juniori?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si al meu tot cu pietre... si daca cumva le vede mai apoi aruncate se supara foc. Buzunare nu prea ma la pantalonii de casa... le mai adun la cosul de chei de la intrare.

 

Mai vine cu buruieni de toate felurile (cu praf sau fara)... l-am invatat ca florile "crescute si ingrijite" nu se rup... dar restul... e liber la adunat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

... striga fetita mea, in timp ce intra pe usa. Vine de la joaca, impreuna cu tati, gafaie de emotie si e imbujorata de efort. Vine la mine si-mi pune in palme o piatra.

E o piatra banala, la fel ca 1000 alte pietre pe care le ingrop pe negandite intr-un singur metru cub de beton.

Tin pe palma o piatra speciala, pentru ca e aleasa de o fetita plecata la joaca, care s-a oprit un pic sa se gandeasca la mamica ei si sa-si doreasca sa-i daruiasca ceva.

Strang in pumn o piatra pretioasa, si printre degetele mele stralucesc razele iubirii unui copil.

Strang la piept sufletul copilului meu, si ma minunez cat e de frumos!

Ii multumesc si o strang in brate, ascunzand piatra in buzunarul de la pantaloni.

 

Am multe pietre de-astea. Ultimele sunt un pic murdare, pentru ca am reusit sa o conving sa nu le mai linga ca sa le spele... Le las prin buzunare, pentru ca imi provoaca o placere enorma sa le redescopar acolo. Imi inunda ziua de fericire.

 

Si acum pasa la voi: care a fost cel mai zarghit (naiv, neobisnuit, haios, etc. ) cadou dulce primit de la juniori?

Pene. Tot timpul imi aducea pene de pasari, nu stiu pe unde Dumnezeu le gasea, iar mie mi-e frica de pasari, urasc tot ce tine de ele, dar cum puteam sa-i spun lui asta, cind mi le aducea cu atita drag, ca pe niste trofee. [:)] [:)] [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flori...cite o floare ,de unde gasea...uneori chiar si de acolo de unde nu trebuia sa rupa!

 

La excursia de clasa a 4a, a fost sigurul copil care a venit cu o floare la mamica lui! [i] Pina si invatatoarea a ramas uimita.

 

N-o fi ceva iesit din comun,insa pentru mine florile aduse de pe marginea drumului...erau superbe!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...