Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 23


Recommended Posts

  • Răspunsuri 716
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maddutz ce homeopat pot sa-i dau piciului pt rosu in gat ???

Doctorita mia dat antibiotic dar nu vreau sai dau

ii poti da homeogene 9, cate un comprimat din ora in ora. il sfarami si-l lasi sa se topeasca intr-o mica cantitate de apa si ii dai sa bea apa respectiva.

 cand ti se pare ca s-a ammeliorat, scazi numarul de administrari. peste noapte nu e nevoie sa-l trezesti. apa cu pricina i-o dai la distanta de juma de ora de mese (ori inainte ori dupa)

daca are si manifestari de raceala ii poti da si oscilococcinum, cate 3 granule, tot asa topite in apa.

...asa mi-a zis bunica...

 

daca are febra peste 38,5 (adica 39 si mai mare) si daca a zis doctorita ca a vazut puroi, poate nu ar fi rau sa-i dai antibiotic...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa deci data mea dadea partzuri mirositoare de nu stiam daca nu erau de la mine(emoticon).

Ea face mai rar si cred ca d.aia urla.Desi a urlat si dupa ce a facut.

Robi mi.a adormit in masina si a trebuit sa urc scarile cu amandoi in brate.

DAR LA ORA 22 dormeau amandoi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

zilele astea am stat si m=-am intrebat cum e mai bine sa moara omul:

 

- brusc, sa nu apuci sa iti iei la revedere, dar el sa nu sufere, regretele post eveniment ii macina pe supravietuitori

 

- incet, ca in cazul unei boli fara leac, in care suferi cand afli si apoi din ce in ce mai tare, sufera si muribundul ca stie ca nu prea mai are leac, apuci sa te impaci cu gandul iar la un moment dat realizezi ca e mai bine sa se termine, ca sa i se  curme suferinta si sa nu mai zaca intr-o stare degradanta...suferinta supravietuitorilor e anterioara "evenimentului"....acum am ajuns in starea aia in care zici "sa il ierte Dumnezeu", desi a trist cand suferindul realizeaza ca asta e, se apropie clipa de lumina...

 

Scuze ca sunt atat de sincera pana la urma, cred ca trebuie sa ma duc la psiholog ca am ajuns sa gandesc despre moarte ca poate fi si o eliberare (sau poate asta e)...

Socru meu a murit in varianta a si soacra b.Dumnezeu sa.i ierte!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt supărata.... Imi pare rau c-am venit (aici) in concediu.

Spuneam ca stam la niste prieteni in Constanța (colegi de munca ai sotului) care au fetiță de 6.5 luni... Un cuplu de nota 10 cu care ne-am mai facut doua concedii pana acum. Dar uite ca dupa ce apar copiii se schimba lucrurile,vezi si alte laturi ale persoanelor pe care credeai ca le cunoști. Iar eu am inceput sa ma sufoc numai cand ii vad apropiindu-se de copilul meu :(((

Vreau la hotel, sau acasa...

 

Gina cum mai e Maria? M-am gândit azi la ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...