Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 23


Recommended Posts

ii poti da homeogene 9, cate un comprimat din ora in ora. il sfarami si-l lasi sa se topeasca intr-o mica cantitate de apa si ii dai sa bea apa respectiva.

 cand ti se pare ca s-a ammeliorat, scazi numarul de administrari. peste noapte nu e nevoie sa-l trezesti. apa cu pricina i-o dai la distanta de juma de ora de mese (ori inainte ori dupa)

 

daca are si manifestari de raceala ii poti da si oscilococcinum, cate 3 granule, tot asa topite in apa.

...asa mi-a zis bunica...

 

daca are febra peste 38,5 (adica 39 si mai mare) si daca a zis doctorita ca a vazut puroi, poate nu ar fi rau sa-i dai antibiotic...

febra nu a facut(37fix nu e febra) in schimb are nasul f infundat,fornaie, nu respira cum trebuie si nu mananca nimic(se intelege ca urla de foame)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 716
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cocho,wrap tai este o combinatie intre mei tai si wrap. Mei tai are bretele, iar wrap tai se leaga. Arrya cred ca are ceva de genul si stie mai multe.

 

monic@ wow! totusi nu cred ca-i safe sa conduci cu ea in manduca. Eu nici cand nu sunt la volan nu-l tin decat in scoica. Cum zicea cineva, mai bine marait dar in siguranta..

 

aida, te cred. Si mie imi placea sa merg in grup in concediu, acum imi e de ajuns familia. Cat mai stati?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am recuperat și eu :))

Pt noi a cumpărat husband doua castronele cu capac, lingurițe si canite de la primii pasi. Sper ca.s bune.

Eu primisem un bouncer cadou la botez, si am rugat.o pe prietena respectiva sa il schimbe cu un scaunel de masa, insa nu l.a mai putut returna :((

Acum sunt si eu in cautare. Trebuie sa ma uit după ceva anume?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va povestesc ce-am patit azi. Am iesit pana in centru (ceva festival cu zilele maghiare) cu autobuzul si cu micutul in boba. Tot drumul mi l-a admirat o batranica si la plecare i-a dat cadou o plansa cu tabelul periodic al elementelor, pentru ca a vazut ca e curios (intr-adevar se uita curios stanga-dreapta, dar asa face el in boba). I-am multumit frumos (gandindu-ne ca-i cel mai inedit cadou pe care l-a primit) si i-am zis in gluma ca o sa incepem sa-l invatam gazele rare.. La intoarcere, pe autobuz ne intalnim cu aceeasi batranica. Scotoceste iarasi prin geanta si scoate de data asta doi elefantei mici (dintr-un fel de ceramica) si mi-i da, tot pentru el. Apoi imi zice ca ea poarta noroc.

[vaca] [vaca] [vaca] [vaca]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...