Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 23


Recommended Posts

Neata!

 

Maddutz, ia pune matalutza mana pe cartea aia pe care o impartisi la toata sufklarea, aplic-o, apoi intra pe youtube si cauta keaira lashae, baga 22 de mnute pe zi si intr-o luna iti promit ca nnu ma mai urasti :))))

 

Arrya, musai sa am energie. Eram pur si simplu patrata. La fel aratam si din fata si din lateral

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 716
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maddutz, asa-i ca atunci cand e vorba de copilul tau, nu poti fi deloc obiectiva? :).

 

New, asta cu dormitul pe spate , nu e de foarte mult timp. E implementata de prin anii 70' in Vest iar la noi in Ro, mult mai târziu. Noi am dormit si pe burta si pe părți, cel putin pe mine asa m-au pus si am capjl fooooarte bombat :).

Am si citit un articol in care scria ca dupa recomandarea de a dormi pe spate, in Sua, dupa anii 70', s-a constatat o scadere importantă a mortilor provocate de sufocarea in somn a bebeilor dar , in acelasi timp, o creștere a sindromului "cap turtit", din pacate. In Dk, cam 10% din copii au o asimetrie a craniului dar pana la 2 ani cica se reglează.

Mi-am adus aminte ca eu cunosc o persoana cu capul" turtit". Un barbat...deci nu se regleaza chiar la toti :(.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DAr eu nu prea vizualizez zona aia. Ar fi recidiva in trahee? sau mediastin? sau tot plamani?

 

incerc sa inteleg de ce nu ar putea fi operabila (alt motiv decat redeschiderea prin mediastinoscopie, ca am inteles ca la a doua mediastiniscopie sunt complicatii, d-asta nu vrea sa o redeschida pana nu e sigur ca e neoplasm)

da, in mediastin

 

http://www.dicasdesaude.info/blog/wp-content/uploads/2011/05/anatomia-do-sistema-respiratorio-2.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Maddutz, ia pune matalutza mana pe cartea aia pe care o impartisi la toata sufklarea, aplic-o, apoi intra pe youtube si cauta keaira lashae, baga 22 de mnute pe zi si intr-o luna iti promit ca nnu ma mai urasti :)))) Arrya, musai sa am energie. Eram pur si simplu patrata. La fel aratam si din fata si din lateral

da-mi si mie link-ul. am gasit prea multe pe youtube...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz nu pot pune linkul de pe tableta. Intra la keaira lashae workouts, clipul are in titlu ceva cu reggae. E ea cu inca o fata, ea e imbracata cu tricou galben si geaca de blugi scurta iar cealalta are niste pantaloni gri cu curu la genunchi. Deeaioana, nu obosesti deloc dar transpiri ca porcu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz nu pot pune linkul de pe tableta. Intra la keaira lashae workouts, clipul are in titlu ceva cu reggae. E ea cu inca o fata, ea e imbracata cu tricou galben si geaca de blugi scurta iar cealalta are niste pantaloni gri cu curu la genunchi. Deeaioana, nu obosesti deloc dar transpiri ca porcu

Cine esti si ce-ai facut cu Baby? Numa sport si verdeata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...