Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 23


Recommended Posts

Voi puteti sa dormiti de amiaza? Cand mai lucram, visam cu ochii deschisi la somnul de amiaza. Am reusit sa dorm la pranz de cateva ori cand eram insarcinata si in prima luna dupa ce am nascut, insa dupa aia nu. Problema e ca nu putem sa ne sincronizam nicicum. Cand sa adorm, da din picioare sau maraie si pe cand il linistesc si adoarme la loc, imi sare mie somnul. De fiecare data.

Eu de obicei la somnul de la 8-9 dimi dorm cu el, dar pot in cursul zilei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 716
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Voi puteti sa dormiti de amiaza? Cand mai lucram, visam cu ochii deschisi la somnul de amiaza. Am reusit sa dorm la pranz de cateva ori cand eram insarcinata si in prima luna dupa ce am nascut, insa dupa aia nu. Problema e ca nu putem sa ne sincronizam nicicum. Cand sa adorm, da din picioare sau maraie si pe cand il linistesc si adoarme la loc, imi sare mie somnul. De fiecare data.

Eu pot, dar nu mă lasă Ana Maria. Andrei doarme foarte bine, cu soră-sa avem probleme. Se trezește la 6:00 și nu vrea să doarmă la amiază, deși e obosită. Și cam după ora 3-4 după masa avem zilnic circ din cauză că e obosită și nu te mai poți înțelege cu ea :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi puteti sa dormiti de amiaza? Cand mai lucram, visam cu ochii deschisi la somnul de amiaza. Am reusit sa dorm la pranz de cateva ori cand eram insarcinata si in prima luna dupa ce am nascut, insa dupa aia nu. Problema e ca nu putem sa ne sincronizam nicicum. Cand sa adorm, da din picioare sau maraie si pe cand il linistesc si adoarme la loc, imi sare mie somnul. De fiecare data.

Nu prea...desi am incercat sa le fac fac program sa doarma impreuna la amiaza,cand adoarme unu se trezeste celalalt si pana reusesc sa-i readorm, somnul meu e de mult plecat...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poca, gata hainele spalate si uscate si voi instalati acasa?

NU. Cat am fost noi plecate tati s-a mutat in alt apartament, dar dat fiind ca lucra aproape nonstop nu a despachetat decat strictul necesar pt el. Restul ma asteapta  [:)] Plus ca cumnatul se muta doar duminica si pana atunci multe cutii nu le pot despacheta ca nu am unde pune lucrurile din ele. Si in plus ieri si azi nu am facut nimic ca ne-a lovit virusul ala cu diaree si voma in grup si ieri am zacut (ma rog, cat se poate cu doi copii), azi-noapte am facut ture la baie cu Ana Maria, iar azi sunt franta...poate maine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi place vecinul tau, ce face face bine.... Nu le pune hormoni de crestere? Rosie de 1 kg?!?!

 

Mama nu sta in curte la buc, altfel nu mai visam eu cu ochii deschisi la casa... Sta la cca 200 km de buc....mai vedem unde baga ea gainile, dar trebuie sa le faca loc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, eu cred ca AC are prea multa energie neconsumata, din ce descrii, de asta e nervos si te exaspereaza si pe tine. Fa-i program, aleaga-l, du-l la inot, oboseste-l, il vei ajuta in felul asta si pe el si pe tine. Aerul ii oboseste, atrage-i arentua cu copii, umbla mult cu el in carucior...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...