Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 23


Recommended Posts

  • Răspunsuri 716
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gina, te vei strica la burta de te c.... pe tine...Andra, io cu tine ne intelegem in chineza....gina nu a studiat :))

Esti sigura? Adica...... ai probat sau doar asa crezi tu? [soricel]

M-ar tenta sa experimentez doar asa, de dragul experimentului, dar si pentru ca-s curioasa, eu sunt mai atipica in privinta asta, greu gasesc ceva sa ma deranjeze la stomac.

Mi-e teama insa de Maria, asa ca nu o sa mai pun rosii :)

 

Imi place vecinul tau, ce face face bine.... Nu le pune hormoni de crestere? Rosie de 1 kg?!?!

 

Mama nu sta in curte la buc, altfel nu mai visam eu cu ochii deschisi la casa... Sta la cca 200 km de buc....mai vedem unde baga ea gainile, dar trebuie sa le faca loc.

Vecinul.... hormoni? [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Saracul (si la propriu si la figurat), si daca ar costa 2 lei (kg de hormoni :))), nu ar cumpara. El nu vinde niciodata, ne da noua asa, din alte motive (ii dau si eu fructe, munceste pe la noi samd), dar altfel produce doar pentru familie, si-s destui in curte, inclusiv doua fetite de 8-9 ani.

Nevasta lui (fata babutei cu mustati [:-)))] ), de primavara pana toamna tarziu, e cu fundul in sus in gradina, sapa, uda, pliveste, iar uda, iar sapa............ nu stiu de unde are atata energie.

Ii cunosc bine, crede-ma, sunt harnici si gospodari, daca le vezi gradina, cu de toate, aliniate precum soldateii........ toamna umple beciul cu sute de borcane de....... orice se poate: compoturi, gemuri, dulceturi, zacusti, bulioane etc etc etc. Sute de borcane, nu exagerez.

 

Este si-un soi foarte productiv de rosii, si-n plus, daca are caldura/soare si apa (iar vara are din plin).............. iese ce-ai vazut :)

Anul asta cea mai mare (din galeata mea) a avut 580g :))))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Easy, ce sa-l mai obosesc , daca sta 2 ore treaz, doarme 2h:30(in pătuț). Eu zic ca e destul de obosit :). In căruț nu doarme decat 30 de minute. Deci ar trebuu sa-l.culc de 5 ori pe zi ca sa doarma macar cat doarme la un somn in casa.Ii place somnul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...