Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 23


Recommended Posts

  • Răspunsuri 716
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetele ...

Mi-e un somn de morrrrrrrr,am stat cu ochii pe tavan ca nu puteam sa dorm .....de vre-o doua zile nu dorm si fimiu doarmeeee de rupe ....iar cand nu dormea fiumiu vroiam sa dorm si nu puteam ....si asa am cateva zile de cand nu dorm .....

Gina , cum sunteti ?

Eu nu am nici un medicament de febra in casa pt Matteo si luni ma duc la vaccin ....problema este ca in august e vacanta iar farmaciile fac cu randul , deci e deschisa o farmacie la nu stiu cate orase ,comune si faci o coada ca la paine calda pe vremea lu Ceasca .....dar mai intai trebuie sa o gasesc pe aia deschisa .....

Griza , criza si astia isi inchid bodegile sa se duca in vacanta !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi!

Dupa 1 noaptea am reusit si eu sa adorm un pic, dar tot cu mana pe Mihai.

I-am dat ibuprofen, dar nu i-a scazut febra, abia dupa un supozitor a inceput sa transpire de i-am schimbat tricoul.

Are rosu-n gat, m-am uitat mai devreme, chiar ii spuneam sora-mi ca e prima data cand vad cum arata rosu-n gat.

I-am facut antibiotic, Zinnat, si am inceput sa i-l dau, nu stiu daca ii poate trece fara si nu vreau sa fac experimente, nu o sa moara de la o tura de antibiotic............ ne-om imuniza noi mai tarziu (sper).

Gina, poate ați luat și voi ceva virus, dacă și Maria a avut temperatură zilele astea...zic și eu. Sper să treacă repede!

Poca, Maria a avut un episod trecator de febra, vad ca ea nu mai are nimic (Doamne ajuta!).............. Mihai nu stiu de unde a racit, ca de la frigider nu-i dau, inghetata nu am mai mancat de minim o saptamana............ cred ca afara a racit, ca mai iese dimineata dupa mine, cand merg sa duc mancare la catei, vrea si el mot si pana ajung langa el sa-l imbrac/duc in casa....... deja ia o tura de aer rece. Zic si eu, altfel nu-mi explic.

In primavara la fel a patit, la scurt timp dupa ce am nascut, de faceam ture noaptea intre paturile lor, dar atunci am inceput tratamentul mai tarziu, ca nu am stiut ce are, nu a facut febra mare si frisoane ca acum, hai ca trece, hai ca nu-i nimic, abia dupa ce am ajuns cu el la doctora am inceput antibioticul si i-a fost foarte rau, flegma tot timpul, voma......... grrr, nu mai vreau sa-l vad asa.

Acum stau cu usa incuiata, ca una doua fuga la usa, sa iasa in curte si e rece afara.

Macar 1-2 zile sa-l tin in casa.

 

Cel mai cumplit pentru tine, ca mama, e sa-ti vezi puiul ca sufera (indiferent ca are 2 luni sau 15 ani) si sa nu-i poti face nimic rapid sa-l ajuti, ai vrea sa-i iei durerea/suferinta cu mana,d ar nu ai cum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

frisoanele apar ca o reactie a organismului la schimburi de caldura...fie interne, fie externe...

mai pot apare si in infectii virale/bacteriene, tulburari endocrine, in boli cardiace, anemii, demineralizare, infectii urinare, circulatie periferica proasta, etc...

deci, cauze pot fi multe...

probabil obosit si un debut de viroza...

d-ai nurofen si poate, maine nu mai are nimic...

Multumesc, Maddutz [pup]

M-au speriat tare frisoanele, mai ales ca au aparut inaintea febrei.

Ibuprofenul nu i-a scazut febra, doar supozitorul cu paracetamol a avut efect. Acum am luat si novocalmin, sa fie la nevoie.

 

Gina...sper sa ii treaca repede lui Mihai...si la dimineata sa fuga vesel prin curte dupa pisicuta :)

Pisica e in convalescenta, de dimineata am dat fuga cu ea la cabinetul veterinarului, sa-i scoata firele de la operatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...