Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 23


Recommended Posts

  • Răspunsuri 716
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi!

Dupa 1 noaptea am reusit si eu sa adorm un pic, dar tot cu mana pe Mihai.

I-am dat ibuprofen, dar nu i-a scazut febra, abia dupa un supozitor a inceput sa transpire de i-am schimbat tricoul.

Are rosu-n gat, m-am uitat mai devreme, chiar ii spuneam sora-mi ca e prima data cand vad cum arata rosu-n gat.

I-am facut antibiotic, Zinnat, si am inceput sa i-l dau, nu stiu daca ii poate trece fara si nu vreau sa fac experimente, nu o sa moara de la o tura de antibiotic............ ne-om imuniza noi mai tarziu (sper).

Poca, Maria a avut un episod trecator de febra, vad ca ea nu mai are nimic (Doamne ajuta!).............. Mihai nu stiu de unde a racit, ca de la frigider nu-i dau, inghetata nu am mai mancat de minim o saptamana............ cred ca afara a racit, ca mai iese dimineata dupa mine, cand merg sa duc mancare la catei, vrea si el mot si pana ajung langa el sa-l imbrac/duc in casa....... deja ia o tura de aer rece. Zic si eu, altfel nu-mi explic.

In primavara la fel a patit, la scurt timp dupa ce am nascut, de faceam ture noaptea intre paturile lor, dar atunci am inceput tratamentul mai tarziu, ca nu am stiut ce are, nu a facut febra mare si frisoane ca acum, hai ca trece, hai ca nu-i nimic, abia dupa ce am ajuns cu el la doctora am inceput antibioticul si i-a fost foarte rau, flegma tot timpul, voma......... grrr, nu mai vreau sa-l vad asa.

Acum stau cu usa incuiata, ca una doua fuga la usa, sa iasa in curte si e rece afara.

Macar 1-2 zile sa-l tin in casa.

 

Cel mai cumplit pentru tine, ca mama, e sa-ti vezi puiul ca sufera (indiferent ca are 2 luni sau 15 ani) si sa nu-i poti face nimic rapid sa-l ajuti, ai vrea sa-i iei durerea/suferinta cu mana,d ar nu ai cum.

Să îi treacă repede și să nu vă mai chinuiți! Așa e, este dureros să îți vezi copilul chinuit și să nu îl poți ajuta. ..Apropo de asta, alaltăieri biata Ana Maria a tras cel mai tare, a vomat de cel puțin 20 de ori, în general fiere. Îmi venea să urlu, nu alta...da, e greu să nu îi poți ajuta. ..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sim, teoria cu alaptatul si slabitul ori e o gogoasa, ori nu e general valabila, poate depinde si de alti factori.

Nici eu nu am nicio treaba sa slabesc ca alaptez, nici prima data si nici acum.

Nici la mine nu funcționează teoria.

Btw, de când suntem la Londra Andrei nu mai vrea sa pape cartof. Pară nu îi mai dau deocamdată pentru că face kk de numa după, alimente noi nu îndrăznesc să îi bag câteva zile din cauza virusului ce ne-a bântuit,, deci continuăm cu alăptarea exclusivă. Luni voi încerca să îi pun avocado cu cartof, să vedem ce zice. ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Să îi treacă repede și să nu vă mai chinuiți!

Doamne ajuta! Si la voi sa treaca [pup]

Așa e, este dureros să îți vezi copilul chinuit și să nu îl poți ajuta. ..Apropo de asta, alaltăieri biata Ana Maria a tras cel mai tare, a vomat de cel puțin 20 de ori, în general fiere. Îmi venea să urlu, nu alta...da, e greu să nu îi poți ajuta. ..

Of, mititica, mi se pare cumplita voma si la noi, adulti, dar la copii........... :(

 

Nici la mine nu funcționează teoria.

Btw, de când suntem la Londra Andrei nu mai vrea sa pape cartof.

Poate nu-i plac cartofii de acolo, stiu ca gustul poate varia in functie de soi, dar mai ales de ce substante primesc (ingrasaminte, pesticide samd).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zice ca din cauza alaptarii avem pofta de mancare si mancam mai mult , chiar daca se consuma ceva mancam mai mult si suplinim...nici eu nu slabesc ..era prea frumos sa fie adevarat 

Gina trebuie sa ii duci la mare pentru rosu in gat si altele .....facut aerosoli si sa vezi ca te ajuta , eu cu cel mare dupa ce a facut 7 ani nu am mai avut probleme ...

Iar rosul in gat se face si vara , eu am patit-o ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, piticilor, faceti.va bine repejor :*

Nici in cazul meu nu se aplica chestia cu slabitul in timpul alăptării, ba dimpotriva. Mâncare mananc normal, dar n.am mai mancat dulce DELOC, zahar nu consum nici la cafea, si tot nu slabesc, ba ma tem ca ma ingras.

Sim, i feel you, si eu imi spun aceleasi lucruri pe care le spui tu despre tine. Ma uit la husband si parca întinerește, iar eu ma degradez, zici ca imi expira termenul de valabilitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...