Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 23


Recommended Posts

Salut! Eu sunt tot mereu pe fuga. Daniel vrea mereu activitate, plimbat in brate, jucat si somn tot mai putin... cam 40 min la 2 ore. Nu mai apuc sa fac nimic prin casa. Abia reusesc sa citesc ce mai scrieti. Pana sa raspund si eu, s-a epuizat subiectul. in plus acum ne pregatim de mare. Sambata dimineata plecam si am morcovi mari. Fac liste si listute si ma gandesc unde o sa le inghesui pe toate? Cred ca pentru noi luam doar hainele de pe noi pentru ca nu mai e loc. [alcool]  [batcap]

 

azi vreau sa ma duc la Poarta-ma la showroom sa probez niste sisteme de purtat. Poate i-o place ceva mandrului meu si scap de carat in brate.

 

Poca, intrebai de uscarea hainelor. Dureaza mult. Masina mea are 3 programe de uscare: cel de 1ora le scoate inca ude, dar poti sa le pui afara iarna fara sa inghete, cel de 2 ore sunt putin umede, ca sa le poti calca usor, iar cel de 3 ore le scoate uscate spre arse. [:-)))] am scos o data un prosop (fost) alb cu pete maro de arsura. Eu de obicei folosesc programul de 2 ore.

 

easy, imi pare foarte rau. [ups] nici nu am cuvinte de mangaiere, dar ma gandesc mereu la tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 716
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu neaparat, Easy, dar nici nu ma simt obligata sa dau socoteala cuiva cum imi cheltui banii sau, mai rau, sa ma mustre constiinta ca eu imi permit in vreme ce alta poate nu are bani de lp. Toate vin cu sacrificii............

 

Suzie, am cam luat ce-mi trebuia:

- lingurita si furculita (au fost la set.......), inca mai caut lingurita de silicon, am avut la Mihai si mi s-a parut grozava,

- farfurie adanca de plastic, antiaderenta, castronel de plastic antiaderent, inca doua castronele de sticla, evident ca eu le voi tine in mana, dar nu am fost prea inspirata, presimt ca vor crapa repede,

- doua canute cu cioc, una din ele are cioc de silicon, iarasi nu stiu cat de buna se va dovedi cand va avea dinti.........

Azi am spalat husa de la scaunel, de fapt l-am spalat cu totul, ca si partea de plastic am spalat-o....... incet incet ne pregatim [fri]

Sa vad cum aranjez masa pentru a pozitiona bine scaunul ei, fara sa ne stea in cale.

eu am luat de la primii pasi din kaufland lingurita cu 5 lei...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legat de diversificare eu am luat un castronel aniaderent  cu capac cu lingura si furculita (furculita nu ma vad sa o folosesc in viitorul apropiat, dar asa era setul). Cica e set de calatorie si ma inchipui cu el in parc pe bancuta.

 

Mai am o cana cu cioc, dar nu stiu cand sa incep sa o folosesc. Toate astea sunt de la Primii Pasi si au fost ieftine tare.

 

Am mai primit o lingurita si o farfurie antiaderenta de la un concurs. Sunt de la Chicco.

 

am comandat si scaunul de pe net. Am prins super oferta. Sper sa fie bun. Asta e http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B00GZP25HU/ref=ox_ya_os_product_refresh_T1

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu din tara al luat de la Dm....poate gasesti la ei

Nici nu stiu daca am in Pitesti.... sa vedem.

Mi-e ciuda ca nu-mi amintesc de unde am luat-o pe prima. O sa caut si prin kaufland cu prima ocazie.

 

Mai am o cana cu cioc, dar nu stiu cand sa incep sa o folosesc. Toate astea sunt de la Primii Pasi si au fost ieftine tare.

Tu ii dai lp la biberon, nu?

Pai dupa ce incepi diversificarea ii poti da macar apa/ceai din cana cu cioc, eventual cauti si tu una cu cioc de silicon (nu a fost scumpa), ca e mai prietenoasa si faci mai usor trecerea de la biberon la cana.

Mihai al meu si acum bea destul de mult lapte, dar cred ca si de dragul canutei (cu cioc, desigur)....... cand e pe la sora-mea bea mult mai putin spre deloc, dar ea ii pune in cana normala, ca uit sa ii leg si canuta de gat :)))

 

Karyna (nici) tu nu ai mai intrat de ceva vreme. Sunteti ok?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, dar cred ca trebuie sa fie mai marisor sa-i dau cana cu cioc, sa o tina singur in manuta si sa nu o agite ca pe o zornaitoare ca iese tot din ea. i-am dat-o goala in mana si dadea cu ea de pat de mama focului, dupa care sugea ciocul si iar o dadea de pat. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...