Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 23


Recommended Posts

  • Răspunsuri 716
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor, eu nu sunt alergica decat la praf si asta nu tot timpul. Adica rinita nu ma deranjeaza ff tare. Dar fata mosteneste o sensibilitate (teren alergic) si ca sa nu aiba ea varsaturi si altele eu evit muulteeee alimente. Deci doar cat alaptez trebuie sa nu mananc aceste alimente care au potential alergenic.

 

Easy, supravietuiesc cu fripturi la cuptor, gratare cu pastrav sau piept de pui, cartofi fierti sau copti,  orez, ciorbite diverse .... si prajitura rasturnata cu mere pe care am facut-o ff des din iarna de cand s-a pus reteta aici pe forum.  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit! Noi suntem bine (multumesc, Gina, pentru grija [pup]), am fost in deplasare, intai la mama, iar, apoi la cumnati in Craiova, unde nu batea wirelessul in camera. Ajunsi acasa m-am tot chinuit ca nu mergea forumul de pe mobil. In fine, i-am dat de cap si m-am tot muncit sa termin de citit sa nu fiu pe dinafara...

 

Gina, Poca, sanatate multa! Sper sa fie bine curand, mie mi-e groaza rau de imbolnaviri, sper sa nu experimentam prea curand. Si asa il am pe sot bolnavicios, acum e racit cobza, saracutul.

Arrya, Easy, imi pare rau pentru suferinta rudelor si pentru modul cum va marcheaz vietile.

 

Aida, horror cu gazdele voastre, eu o luam razna. Am avut noroc, la noi a dost super ok.

 

Baby, welcome back si felicitari pentru schimbarile in bine!

 

Meey, sarmana de tine, nu stiu cum rezisti, esti o eroina!

 

Alex, bebe meu doarme cam 30 de minute la fiecare 3 ore, cu o trezire cel mult noaptea. Incearca sa iesi, macar in mall. Si mie imi ajunsese izolarea (Didi stie, m-a scos din casa:P). Acum dupa schimbarile astea de aer si dupa ce am vazut lume ma simt de milioane. Grasa ma simt (am fost la piscina...), dar grozav ca stare de spirit.

 

Noi facem baita la 9 seara, papica, iar cel mai tarziu la 10 e la nani. Urmeaza ori o trezire la 3-4, ori direct la 5-7, pentru papa scurt. Apoi iar nani pana la 10.

 

Nu imi mai amintesc ce am citit, revin.

 

Si la final, sa ne dam mari: avem 2 dinti. Fara scandal sau febra. Descoperiti ieri, cand imi luase iar degetul la rontait. Acum vreo 10 zile am rezolvat ai cu bagatul piciorului in gurita, deci suntem in grafic. Sper sa ne iasa si cu statul in fund pana la 6 luni, pentru BLW...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vioo, felicitari pentru botez!

 

Stefiana, si eu am rinita alergica, la graminee, anul asta s-a tot manifestat, in lipsa de medicatie... Am facut si autovaccinul, cate o injectie pe luna cam 3 ani jumate, insa nu a trecut, doar s-a ameliorat simtitor. Cu toate astea, bebe nu pare a fi sensibil la nimic, pana acum. Pediatrii nu mi-au putut garanta ca nu o sa imi mosteneasca alergia, cu toate ca eu sunt singura din neam cu aceasta afectiune.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Grasa ma simt (am fost la piscina...), dar grozav ca stare de spirit.

 

Noi facem baita la 9 seara, papica, iar cel mai tarziu la 10 e la nani. Urmeaza ori o trezire la 3-4, ori direct la 5-7, pentru papa scurt. Apoi iar nani pana la 10.

 

Nu imi mai amintesc ce am citit, revin.

 

Si la final, sa ne dam mari: avem 2 dinti. Fara scandal sau febra. Descoperiti ieri, cand imi luase iar degetul la rontait. Acum vreo 10 zile am rezolvat ai cu bagatul piciorului in gurita, deci suntem in grafic. Sper sa ne iasa si cu statul in fund pana la 6 luni, pentru BLW...

Daca tu esti grasa.... nu mai zic nimic. Felicitari pt dinti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...