Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 23


Recommended Posts

Despre scaun de masa eu va recomand de la Ikea .Eu nu am dar am vazut la cineva .E de plastic dar se poate pune o perna si e ieftin.Eu am de la Bertoni scump si desi l.am folosit mult la Rovi nu stiu daca merita.Se regleaza si spatarul si pe inaltime dar noi l.am folosit intr.o singura pozitie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 716
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Kary tu nu te compara cu femeile care nu au nascut.Cum a zis si Easy avem burta de la sarcini.

Baby felicitari dar tu vrei sa arati bine pt Csaby te inteleg!

Didi si fata ati luat.o cu voi? Eu nu mai pit sa ies doar cu sotul ca m.am certat iar cu mama si oricum nu am stare.Parca nu mai stiu sa fiu femeie ci doar mama.

Eu mananc prostii desi am mancare in casa.Pufuleti,iaurtele,cioco

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

New interesant blogul .Cred ca incerc supa de visine ca n.am mancat niciodata.

Gina da Robi e racit iar dar fata are sistemul imunutar f bun.

Era sa.i bag supliment de lp dar a fost la puseu sapt asta ca a mancat des si a si luat f bine in greutate.

Easy f frumoase rochitele.De unde le.ai luat?

Baby maine fac ciuoercile cu legume.Azi am facut supa crema de dovleac si a iesit cam iute deci Robi nu mananca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru mobilizare [flo2]

Despre nuci de sapun si folosirea la masina,poate e util ce scrie aici: http://www.sfaturilebunicii.ro/2010/04/19/nucile-de-spalat-detergent-lichid/

Mai ales ideea congelarii suna interesant............ da-mi din congelator detergentul de rufe [:-)))]

Mersi pentru link, chiar sună bine ideea cu congelatorul :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La 40 spal si e ok. Doar albele le pun la 60. Daca sunt pete de kk spal cu protex de mana si apoi pun la masina cu nuci. Dar orice altceva cu nuci spal, la 40. Prefer sa nu am dermatita decat sa am alb ariel.

Bun, deci încerc întâi așa. Pentru pete am comandat percarbonat de sodiu, cică ar scoate petele. Om vedea...Acum suntem în faza de testat, la noi până la Andrei nimeni nu a avut probleme cu pielea și n-am avut nevoie de alternative la detergenții clasici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mai fac uneori ciupercile cu legume a la Baby, pot tine cu succes loc de friptura, merg bine (si) langa un piure, dar si simple.

Ele sunt "friptura" sora-mii in perioada posturilor.

azi am mancat la ikea vita cu legume ...vita era destul de talpa, am luat teapa...dar legumele erau dumnezeiesti...cred ca erau ardei multicolori, cu pastai de fasole verde si inca ceva trase la tigaie...a, da...stati ca am facut poza, sa imi aduc aminte cum sa le combin: cred ca erau zucchini (nu dovleacul romanesc),..nu stiu de la ce era atat de bun gustul, dar initial eram sigura ca erau legume congelate, pe care de obicei le evit....dar mi-as lua tone de legume din astea ... (si sunt sincera de data asta, Gina  [soricel]  [soricel]  [soricel]  [soricel]  [soricel]  [soricel]  [soricel] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun, deci încerc întâi așa. Pentru pete am comandat percarbonat de sodiu, cică ar scoate petele. Om vedea...Acum suntem în faza de testat, la noi până la Andrei nimeni nu a avut probleme cu pielea și n-am avut nevoie de alternative la detergenții clasici.

mi-am adus aminte ca mi-a trimis o prietena ceva de peroxidul de hidrogen (de fapt apa oxigenata)...printre care si ca scotea petele (si multe alte avantaje) ..sa nu uit si sa aplic:

 

http://www.financiarul.ro/2013/05/28/16-beneficii-si-utilizari-uimitoare-ale-apei-oxigenate/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, prima de la Baneasa, era redusa de la 600 ron dar mi-a placut mult materialul (bumbac si elastan - tesatura fina)..a doua am luat-o din orasul natal ...acolo se lucreaza mult in lohn si mai prind super promotii, asta era facuta pentru firma aia franzueasca 1-2-3 (un -deux -trois)...dar materialul e poliester (pe care il detest), insa mi-a placut imprimeul..e singura mea rochie (sau bluza) din poliester..de acolo mi-am mai luat o rochie desigual pe care mi-o admira toata lumea, mai au max mara (dar nu marimi mari, pt Alex ar fi bune), geci Tommy de barbati, etc...Frate-meu si-a luat pantaloni scurti Armani sapt trecuta...aveau un super material ...eu am o problema cu materialele....Doamne cat de nevorbita sunt..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...