Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 23


Recommended Posts

Si eu sis la fel, ca nu trebuie sa dai socoteala la nimeni pentru cum iti cheltui bani....

Eu il am pe socra-miu la Roma 87 de ani ..car el-am avut internat in spital trei sap prin iulie ..i-au pus by pass ( nu stiu daca asa scrie) la inima ...o gramada de stres ...ca mai apoi sa aflam ca ar avea o tumoare la plamani .Sotul si cu frate-su au hotart sa nu ii spuna nimic si sa opreasca investigatiile ....pt ca o veste de genul asta , clar l-ar fi terminat inainte de vreme .....acum este acasa se descurca singur .....si nu are nimic ..nici tuse ..etc etc ..iar noi am inceput sa fabulam ...cum ca aia au vazut gresit si ca trebuiau investigate mai bine lucrurile ca sa fim sigur si cat ar fi de avansata ...

Tata s-a taiat la picior cu un flex acum 2 sap , mama era singura cu el sa speriat ingrozitor pt ca era sange pe peste tot ..a venit ambulanta , fratii mei .....l-au cusut e bine "a scapat usor "..dupa 2 zile lu mama i sa facut rau din nou ambulanta ...a facut niste crize .....analize , investigatii..nu are mare lucru ..si ma gandesc ca a facut un fel de atac de panica ..plus ca ii creste tensiunea si e obsedata de tensiometru acum ....nu vrea sa mai ramana singura ....

Si colac peste pupaza eu am botezul pe 6 ca pe 1 plecam 

Sunt asa suparata.......ma gandesc la vorba aia ca un necaz nu vine singur ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 716
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sill, ia-i un tensiometru, pentru linistea dumneaei :)

Eu mi-am luat la a doua sarcina si bineinteles ca acum se pune praful pe el, bine ca-l mai foloseste sora-mea cand vine pe la noi, ca ea are probleme cu tensiunea.

 

New, tu faci milkshake?

Daca da, ce mi-ai recomanda? Eu numai de banane fac........... am avut piersici in copac si am uitat, de cirese la fel.........

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina , are tensiometru , doar ca toata ziua isi ia tensiunea .....nu se relaxeaza deloc si automat ii creste si de frica ....

Mama are tensiune si ia un medicament specific de reglare a tensiunii...acum 1 saptamana a facut 20 si mi-a zis ca dupa medicamentul minune nu mai are nimic....o sa o intreb cum il cheama (Maddutz stie...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...