Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 23


Recommended Posts

Easy , chiar vb cu el aseara ca ne pare rau ca nu poate sa vina ...e prea stresant pentru el sa il ei din mediul lui ....la aceasta varsta orice modificare il oboseste .

II face bine ca are o rutina acasa ......

Mi-ar fi placut sa vina ...din partea sotului nu vine nimeni ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 716
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salut! Eu sunt tot mereu pe fuga. Daniel vrea mereu activitate, plimbat in brate, jucat si somn tot mai putin... cam 40 min la 2 ore. Nu mai apuc sa fac nimic prin casa. Abia reusesc sa citesc ce mai scrieti. Pana sa raspund si eu, s-a epuizat subiectul. in plus acum ne pregatim de mare. Sambata dimineata plecam si am morcovi mari. Fac liste si listute si ma gandesc unde o sa le inghesui pe toate? Cred ca pentru noi luam doar hainele de pe noi pentru ca nu mai e loc. [alcool]  [batcap]

 

azi vreau sa ma duc la Poarta-ma la showroom sa probez niste sisteme de purtat. Poate i-o place ceva mandrului meu si scap de carat in brate.

 

Poca, intrebai de uscarea hainelor. Dureaza mult. Masina mea are 3 programe de uscare: cel de 1ora le scoate inca ude, dar poti sa le pui afara iarna fara sa inghete, cel de 2 ore sunt putin umede, ca sa le poti calca usor, iar cel de 3 ore le scoate uscate spre arse. [:-)))] am scos o data un prosop (fost) alb cu pete maro de arsura. Eu de obicei folosesc programul de 2 ore.

 

easy, imi pare foarte rau. [ups] nici nu am cuvinte de mangaiere, dar ma gandesc mereu la tine.

 

 

Poca, la masinile 2 in 1, capacitatea de uscare e mai mica decat cea de spalare. Eu iarna scoteam jumatate din haine si le uscam pe rand.

Multumesc de raspuns. New, nu erau multe haine ca banuiam si eu ca nu merge, dar....o sa incerc si doua ore, sa vedem. Sper sa nu ard scutecele  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Filipus e tare suparat...se vede ceva alb la gingia de sus, cat e de probabil sa iasa sus primii? Daca o tine tot asa nu ma vad bine la nunta :(.

 

Nu a mai fost asa, uite ca reakizez si eu ce copil cuminte e, plangea doar de foame sau somn, dar de ieri nu prea-i mai intru in voie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrei continuă să nu vrea în cărucior. Azi l-am luat în wrap și pe când eram la GP să-l înscriem a tras un kk fain de a ieșit peste tot. Evident că acum trebuie să spăl și wrap-ul...

Ieri i-am dat puțin pastârnac și azi noapte a vomat ceva lichid gen apă, nu lapte. Azi mi-a fost frică să repet. Oare o fi fost de la pastârnac?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

New, tu faci milkshake?

Daca da, ce mi-ai recomanda? Eu numai de banane fac........... am avut piersici in copac si am uitat, de cirese la fel.........

Zilnic fac smoothie sau milkshake (cu lapte vegetal). Am ajuns sa folosesc robotul mai des decat aragazul. Bine ca mi-ai adus aminte ca aveam un smoothie in frigider de azi dimineata..

Retete am o gramada si se mai pot inventa. Anul trecut am primit cartea asta - http://www.amazon.com/365-Vegan-Smoothies-Rainbow-Veggies/dp/158333517X

Cu fructe de padure nu dai gres, dar merge orice fruct. Daca vrei sa fie mai gros, adauga banana/avocado/seminte de chia/seminte de in macinate, etc. Si condimenteaza-l dupa preferinte cu vanilie/scortisoara/cocos/menta etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca te duci la spital, o colega a asteptat 9 ore sa intre la el...si a fost la fel de mare fas

 

La sfarsit: sa facem o reevaluare cand va intoarceti....are cabinet in FLOREASCA....ma asteptam la 250 ron consultatia...dar de aici la 650 si sa nu imi gaseasca ovarul (si sa imi spuna ca nu e obligatoriu sa il gaseacsa de fiecare data.....)

 

Asa teapa nu am mai luat cred...dar m-am simtit jefuita la drumul mare....

Wow Easy, chiar ca jaf la drumul mare...auziaem si eu de el da nu m-am gandit la asa ceva. Ti-am zis, dc vrei doctor nou (specializat pe infertilitatw/Fiv) ti-o recomand pe doctorita mea- Cezara Bucur. Foarte ok, si pe plan profesional si ca om

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Easy, imi pare rau de socrul tau...iar referitor la intrebarea ta eu zic ca e mau bine brusc.imi aduc aminte cand eram mica cat ma suparam pe bunica care-mi zicea ca-si doreste sa moara in somn...si saraca a murut dupa aproape 4 ani de stat la pat si degradare treptata. In ultimii 2 ani nu mai era constienta, era cu pampersi si trebuia hranita...nu mai era viata nici pt ea nici pt noi. Imi aduc aminte ca la primul Fiv a trebuit sa am si avizul psihologului si ma intreba dc n-o sa mi se para greu cu copil mic, sa-I schimbi pampersul...si m-a luat rasul, I-am zis ca dupa ce schimbi pampersul unui batran...macar copilul creste, da la un om batran stii c-o sa fie din ce in ce mai rau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...