Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La multi ani stelute dragi de iul aug 2013(33)


Recommended Posts

mocanita [flo2] ..ce copii superbi...vorba lui oxi "gemenasii""...si poate vine si tripletele ? [soricel]

pe M nici nu se vede ca este cat o varbiuta ...dar cred ca ti-am mai zis...neuronul de gravida

 

da , se pare ca este mai sensibila aceasta sarcina , posibil si din cauza ca acum o am pe ilinca care ma forjaleste la greu,,,,,ai mei au venit acasa mai repede ca sa ma ajute , deja e mai bine cu ajutor...

 

maria..ma bucur ca este mai bine V. , apropo baga-te la facut bb2 si mai scalzi o perioada , eu am noroc ca incap inca in hainele de iarna,,,deocamdata nu cumpar nimic , e bine ca nu trebuie sa merg la servici ca sa am tinute respectabile [soricel]  , asa pot prin cartier sa ies la plimbare si cu platonul descheiat daca nu-mi incape burta..

 

delia si ilinca nu avrut sa pape de dimineata , am iesit afara si a mancat un covrig intreg [batcap] ...apoi acum inainte de nani,,piure de cartof cu crap la gratar,,asta stiam ca-i placa si intradevar a si mancat..

 

cata , monicus voi sunteti plini de dintisori de lapte..noi stirne in continuare,,

 

ilinca mai nou alearga , nu ma pot tine dupa ea , si a invatat sa se invarta , se invarte pe loc pana ameteste si cade jos [alcool] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumim, dragelor.. [flo2]

Delia, tu il controlezi pe L in gura, cand nu vrea sa manance, de exemplu? Mie nici prin cap nu mi-ar fi trecut, chiar daca am 2 copii, pana au facut stomatita. A inceput cu refuzul la mancare, l-am dus la doctor ca incepuse sa si vomite, dar asta a doua zi..Mi-as fi dat seama imediat daca l-as fi pus sa deschida gura, ca era plin de afte, dar nu mi-a dat prin cap [batcap] . Zic ca fapt divers, probabil nu e cazul, pot fi o mie de motive, dar am zis sa va zic ca pana n-am patit-o nici nu stiam ca exista..

Maria n-are inca curaj s-o ia de-a binelea pe picioruse, se opreste dupa 2-3 pasi si o ia tot de-a busilea.

 

Ce triplete, as vrea eu :)) Dar numai eu :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teo sanatate

 

Monicus ca pup :-*

 

Mocanita nu l controlez ci imi arata el ca l diare gingia. De f mic imi arata cand il durea.

 

Am terminat partial zacusca si nu o pit termiba definituv ca trebuue unite toate cele intr o oala si a iesit mai mult de cat credeam eu si n am oala maaare. Tre sa caut in vevini pana vumpar eu :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Maria- multumim de cafea! Sa-I dai probiotice Victoriei si sa o supraveghezi sa nu inceapa si temperatura (nepoata colegei de birou a avut asa reactii la 8-10 zile dupa ror). noi tinem pumnii sa treaca usor la voi!

Mocanita- superbi copii! :))) la un moment dat si eu am crezut ca o Toma este Maria :)... dar apoi m-am uitat la haine :)). success cu bb3! aaa...sa stiti ca eu va 'invidiez' pe voi cei ce stati asa aproape de mare...pt ca daca as sta mai aproape sigur as mai merge in cateva weekenduri la mare

Olimp- ma bucur ca au venit ai tai acasa... caci in general cand ai contractii nu este bine si spun asta din proprie experienta... in sarcina cu M parca imi faceau bine si injectiile cu scobutil si alea cu nospa(le-am luat in luna mai mare, cand am avut si problema ca nu puteam manca). legat de dinti, eu tot am senzatia ca atunci cand le ies mai tarziu dintii nu au dureri asa mari

Delia- ce tare este L, sa-ti arate unde il doare! te-as fi sunat daca aveam o oala mare, dar n-am. Mie imi tot promite sotul ca vom reface stocul de 'oale' si 'tigai' dar inca nu l-am refacut... chiar aveti ceva sugestii?

Teo- multa sanatate

Monicus-va tin pumnii sa aveti zile fara dureri de dinti... ce bine te inteleg ca esti la limita cu 'nervii'. Am constatat ieri ca Mariei I-a spart si a 4 maseluta de jos...si tot mai sper ca dupa canini sa se linisteasca si sa nu mai aiba dureri asa mari.

Mess- ai gasit casuta?

 

Va pup si o zi frumoasa

pun o poza cu C cand era mic.... si mie imi spune lumea ca M seaman cu C, de fapt ii spun Mariei 'Caius mic'. Atat doar C a fost chel pana pe la 2 ani!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...