Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×
Membrii înregistrați beneficiază de funcționalități suplimentare. Participând la discuții, acumulezi puncte pentru tombole lunare cu premii atractive. Îți exprimi opinia, ajuți alți părinți și primești ajutor în schimb, totodată având șansa să câștigi. Ce te oprește? Înregistrează-te chiar acum!

Ghiocei de martie 2014 - Cap 24


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alex, trebuie schimbat acumulatorul. Dar fiind in garantie ar trebu8 sa-l schimbe gratis si vezi doamne costa. Asa ca prefera sa schimbe ce nu trebuie. Data trecuta au inlocuit butonul on/off. Apoi ce legatura are ala cu faptul ca nu se incarca nu pot pricepe. Daca nu era in garantie si trebuia sa platesc sunt sigura ca ar fi schimbat de prima data acumulatorul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, Sim zicea ca pana pe 31 sta in RO, probabil nu mai are date, si-o fi depasit limita...

Multumesc Sim, sper sa am curaj sa le imbrac...cand mai dau jos 2-3 kg...

 

incerc sa privesc partea plina a paharului, din mai am slabit 6.5 kg....este mult mai putin decat ma asteptam cu toata institutia de nutritite a lui peste, ma asteptam in 4 luni sa dau 15 jos, dar vreau sa nu mai fiu vesnic nemultumita, ci sa o vad ca o prima etapa in procesul meu de remodelare (fizica si mai ales psihica)....Reclama, ca de obicei, nu e pentru carcotasi (sau cazuri complicate ca al meu) ci pentru creduli - eu am asteptari mari si raman dezamagita de multe ori..

 

Partea buna este ca din cauza dezamagirii mele am inceput sa fac alegeri mai sanatoase cand vine vorba de mancare, mi-am educat si sotul, am trecut de la porc seara la pui sau vita si salata, ma abtin de la multe (nu am mancat nicio inghetata toata vara si nu regret, carbohidratii i-am cam redus .... am inlocuit complet zaharul cu indulcitor, stiu ca nu e bine, dar am ales un rau mai mic....si parca parca ma simt mai usoara si as face si un pic de miscare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de ce mi-au scris Baby si New - consumul moderat de fructe e indicat...Total de acord, dar eu sunt omul extremelor, ori mananc ori nu mananc deloc....sunt in stare sa mananc 3 kg de mere verzi pe zi (ador merele), apoi mancare si asa mai departe.. ..senzatie de nesaturatie care se pare ca ascunde/denota un gol, o lipsa la nivel mental ...o stiu, dar momentan nu am cu ce sa o acopar...asa ca prefer sa limitez la maxim carbohidratii (chiar si cei din fructe considerati mai sanatosi)..la legume nu e pericolul zaharului, dar nu fac (din pacate) niciodata exceptie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, probabil ca asta asteapta. Nu stiu. Easy, se spune ca unul dintre motivele pt care nu slabesti e lipsa rabdarii. Ia-o catinel, nu te ma8 stresa si o sa slabesti. Gandeste-te ca nici nu mai ai 20 de ani. La varsta noastra se slabeste greu. Stiu ca ti se promite marea cu sarea dar reclamele sunt nerealiste. Asa eram si eu. Vroiam intr-o luna daca se poate. Dar asta necesita timp. Si rabdare. Eu am ajuns la stadiul in care mi se rupe ca-s grasa. O sa slabesc in ritmul mei si cui nu-i place sa nu se uite. Mai am momente in care imi vne sa dau cu basca de pamant, mai ales cand vreau sa-mi cumpar haine si ori nu ma ncap ori stau pe mine ca si pe un butoi. Dar nu pot schimba nimic decat in timp asa ca nu merita sa ma consum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Easy asa sunt si eu. Iti trebuie un pic de ambitie. Aseara la 11 eram moarta de foame. De 3 ori am deschis frigiderul sa iau macar un iaurt dar l-am inchis la loc. Nu merita sa-mi bat joc de munca mea de o luna jumate. Saptamana trecuta am facut prajitura cu cirese. Am mancat trei bucatele. Efectiv mi-a venit sa plang de pofta dar m-am abtinut. Pana acuma mancam jumate de tava odat ca nu ma stiu opri pana nu explidez. Mi-am lipit de perete in bucatarie o chestie din cartea aia: "eu controlez farfuria, nu farfuria ma controleaza pe mine". De cate ori imi vine sa bag o tabla de ciocolata ma uit la ce scrie acolo si trece
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...