Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 24


Recommended Posts

Neata,

 

Maddutz, vomita in jet sau regurgiteaza? Ca si a mea scoate lapte branzit dar nu cantitativ foarte mult si nu l-am pus pe seama refluxului. De obicei regurgiteaza când o ridic la orizontala, sau o apăs mai tare pe burtica dacă o iau in brate, sau are chef de sărit după ce mananca. Sa fie totuşi reflux si de-o fi asa, asta trece cu vremea, trebuie tratat, făcut ceva in mod special? :)

daca e lapte branzit e varsatura. daca e lapte "proaspat" e regurgitare.

nu trebuie sa te agiti. trece odata cu varsta. si din ce descrii, nu e asa mult cantitativ.

se poate face si tratament, dar prefer sa nu. deocamdata, curba de crestere e normala. asa ca...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

 

Tocmai am sunat eu la cei de la carrefour, si au  zis ca suplimenteaza stocul de steamere, si ca daca acesta se adauga automat la sfarsitul comenzii cica sigur il primesti. Daca nu apare pe comanda, atunci s-a epuizat stocul.

Abia apoi am vazut ca livreaza doar in zona Bucurestiului, chiar cand ma pregateam sa-mi fac de cap printree "raioane" [mariaj] . Steamer-ul era perfect acum ...

Serios?

Ma mananca sa comand si eu, ca am neamuri in Bucuresti [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La serviciu si de la 4 la 10 seara la spital...Ma asteptam sa mi se para mai greu, dar vad ca m-am adaptat....insa nu imi plac mirosurile si mizeria in general - banci rupte, nematurat...apropo, la Polizu era lux fata de ce e aici...Plus ca pacientii se uita toti la Antena 3 hipnotizati....si ei sunt multi, iar eu sunt singura......dar ca sa treaca timpul fac si politica...

 

La Elias e asa ceva? [fal]  Parca acolo spuneai ca este internat............

Eu aveam o cu totul alta imagine despre Elias.............

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dianamaria, ms...

Easy, ai grija de tine...sa nu patesti cv de la oboseala..usor sigur nu ti-e...

Gina, sotul inca viseaza sa ne intoarcem in ro..la ce? chiar nu stiu...probabil ca viseaza si el la faza cu Siberia...

Andra, multumesc, joi plec in team building...am de gand sa ma odihnesc acolo....daca o fi posibil...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, sotul inca viseaza sa ne intoarcem in ro..la ce? chiar nu stiu...probabil ca viseaza si el la faza cu Siberia...

Cat nu sunteti nevoiti, nu aveti ce cauta pe aici...crezi ca aici te invita cineva la cursuri ca fiul tau nu vrea sa vorbeasca?  ..... NU sunt absurda, dar protectia sociala este inexistenta....apropo, in Anglia cat e venitul in perioada de concediu de maternitate raportat la venitul normal?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...