Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 24


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Easy cauta cartea Mariei Treban pe net " Sanatate din farmacia Domnului". Gasesti acolo niste solutii simple care i-ar putea alina putin suferinta. Exact asa simteam si eu raportat la tatal meu. Il vedeam ca se chinuie si imi doream sa traiasca , dar sa nu se mai chinuie in acelasi timp. Eu una nici acum nu pot crede ca a trecut un an de cand nu ne mai intampina cand ne ducem acasa. 

Eu cu cafeaua mereu am avut perioade cand renuntatam de bunavoie, fara niciun motiv, tocmai ca sa nu capat dependenta. Oricum eu am fost mai energica de la ceai verde decat de la cafea. 

Deea e tare dulce pitica ta. Pai chiar ca dau si eu in canibalism cu atatia bebei buni de rontait pe forum. Unul mai delicios ca altul. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ema, multa sanatate mamei

 

stefi, deea, doua domnisoare in toata regula

 

am fost si eu la gyula acum 3 ani! frumos dar cam plictisitor pt nefamilisti si berea de visine e bestiala!

 

 deci banuiesc ca ce e tare bagi la aburi, restul se pot da si crude? sper sa ma lamuresc pana termin de citit.

da, cele tari le bagi la aburi sau fierte sau la cuptor

 

din cate am citit, cred ca e chiar mai simplu decat cu diversificarea clasica (sau parent-lead-weaning), nu ai reguli, nu trebuie introduse alimentele intr-o anume ordine, nu trebuie sa faci mancare separat, nu trebuie sa faci tot timpul pireuri, nu alergi cu lingurita prin casa, nu faci avioane.. il incluzi si pe el in mesele familiei si il lasi sa fie independent

singurul inconvenient e mizeria

 

Ana Maria se joacă Girafarafa...

aia cum e?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ema, multa sanatate mamei

 

stefi, deea, doua domnisoare in toata regula

 

am fost si eu la gyula acum 3 ani! frumos dar cam plictisitor pt nefamilisti si berea de visine e bestiala!

 

asa e. si noi ne plictiseam pana acum (sa vedem cum e cu bebe). dormeam de rupeam si chiar ne odihneam. si Z a fost conceput acolo [barza1]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...