Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 24


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

asa e. si noi ne plictiseam pana acum (sa vedem cum e cu bebe). dormeam de rupeam si chiar ne odihneam. si Z a fost conceput acolo [barza1]

eu am tot zis ca in concediu se fac copiii :))))

 

Mno, si poze cu bondarelu treaz:

ce ochi frumosi are si rade cu ei

 

e urmatoarea destinatie.

Andi tot fara supaare cum se poarta cu romaniu?

Ce.am vazut pe net e de vis

nu pe mine m-ai intrebat dar iti raspund si eu. Sunt foarte multi romani acolo (localnici si turisti deopotriva). Cred ca-i orasul cu cea mai mare comunitate de romani. Am stat la doua pensiuni administrate de romani. La restaurant au meniuri in romana. Era si semnal pe cosmote sau vodafone (nu mai stiu) pt ca e foarte aproape (5 km de granita parca). Nu te simti strain :)

 

Hai ca vorbesc singura.Ma duc sa fac o placinta.

ce placinta ai facut?

 

clujencele, voi ati primit, sau cand preconizati sa primiti banutii pe CIC? sau ati primit ceva hartie de la fortele de munca? (trebuie sa primim ceva decizie sau primim direct banii?!)

decizia ar trebui s-o trimita, dar nu cred c-o trimit. In alte orase se trimite si pt alocatie? Ca pt alocatie n-am primit nimic.

Pe indemnizatie sa nu te bazezi. O prietena a depus in mai dosarul si inca n-am primit nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și la noi au început mofturile. Mami, fă supă de fasole verde. Am făcut. Nu vrea. A mâncat omletă în loc. Doamne iartă-mă, dar abia aștept să înceapă școala, asta apropo de discuția despre grădi. Măcar acolo va fi între copii, își va face prieteni, va fi ocupată. Dacă am noroc, poate începe și să mănânce și să doarmă normal.

Cunoastem."Mami mananci supa?""nu"."de ce?"."nu.mi place"."mananci d.aia?"nu."da ce mananci?""halva/cioco.etc"."daca nu mananci supa nu.ti dau aia sau nu mergi afara""bine mananc"-ia 2 linguri si"gata am mancat da.mi aia". Zilnic daca.l intreb la micul dejun ce mananca zice "cereale" pe care nu prea le mananca.

Dar cand zice "mami stii ca te iubesc" ii dau ce vrea el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fete dati.mi si mie te rog o reteta de tort .

Tocmai ma pregateam sa-ti raspund, ca am vazut ca ma intrebasei pe mine :)

De care vrei? Clasic, cu multa crema, cu fructe, diplomat, cu ciocolata?

 

Pe mine ma bantuie imaginea unui diplomat cu mult ananas de la o vreme (sau cu piersici) [ascuns]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ma pregateam sa-ti raspund, ca am vazut ca ma intrebasei pe mine :)

De care vrei? Clasic, cu multa crema, cu fructe, diplomat, cu ciocolata?

 

Pe mine ma bantuie imaginea unui diplomat cu mult ananas de la o vreme (sau cu piersici) [ascuns]

Clasic sau cu cioco.Desi cu fructe n.am facut niciodata ca le prefer separat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...