Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 24


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

suna bine, fara unt, faina.. as inlocui chiar si zaharul. Si totusi ce iese la final? O crema? Budinca? Ce e mai exact?

 

un fel de budinca....Daca inlocuiesti zaharul sa pui tot ceva dulce ca fiind cu fructe de padure alea sunt acrisoare si e f faina combinatia...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hmmm...nu stiu...mi-ar fi placut ideea, dar, sincera sa fiu (nu aruncati cu pietre), inca nu sunt pregatita psihologic sa dau 1000 ron/luna pe o gradinita particulara. mai bine o inscriu direct la facultate. e mai ieftin! [batcap]

ma tot gandesc ca si eu am fost la gradinita de stat (ma rog, pe vremea aia nu erau si private) si sunt multumita de ce a iesit! (o modesta, da....)

deocamdata mi se par a fi mai mult fite...da' am timp sa-mi schimb opinia...

Montessori e 400 euro/luna...

Eu am cam studiat treaba cu gradinita si clar nu merita in primul an de colectivitate sa o duci in privat...dai o groaza de bani si sta mai mult acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Montessori e 400 euro/luna...

Eu am cam studiat treaba cu gradinita si clar nu merita in primul an de colectivitate sa o duci in privat...dai o groaza de bani si sta mai mult acasa.

Asa gandesc si eu. In Bucuresti de exemplu gradinitele de stat, aproape toate, sunt modernizate; am vazut la o gradinita destul de prost situata ca aveau, pe langa centrala, termopane, etc si tonomat, tv-uri, videoproiector , sala de sport, dormitoare cu patuturi moderne. Gradinita de stat . Aveau cursuri optionale de engleza, dans, informatica, am vazut si cursuri de logica-psihologie- fac tot felul de teste logice. Si cu tot cu "atentii" la d-na educatoare ajungi la 500-600 ron /luna. Si chiar invata o gramada de chestii. Cel putin mamicile pe care le cunosc eu sunt multumite. Am vazut clasa pregatitoare- cum era inainte- acum cativa ani la gradinita de care ziceam mai sus. Pai stiau sa scrie, sa citeasca, sa calculeze. Aveau bucatarie f moderna, mancare era super buna. Ce ofera cea de stat in plus la 3 ani, cand vb lui suzi, sta mai mult acasa decat la gradi?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu stiu ce inseamna nealcosa :)). E la fel cu neaoșa?

 

Aici peste tot e padure dar nu cum sunt (erau) la noi. Ci niste pâlcuri asa mai..."finute". Noi stam intr-o statiune la mare(a se traduce un sat izolat de lume) si au curaj sa se arate la față distinsele vizitatoare :).

 

Gina, taica su tot ii promite ca-i ia ponei. Nu mai avem nevoie, avem caprioare.

 

Pe la inceputul verii, ne vizita si o caprioara cu 2 iezi. Foarte frumosi erau!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu stiu ce inseamna nealcosa :)). E la fel cu neaoșa?

neálcoș, -i, (nialcoș), adj. – 1. Elegant, aranjat, dichisit: „Curticele nelcoșele, / Tăt să șadă domnii-n ele” (Bilțiu 1990: 4). 2. (despre oameni) Mândru, orgolios. – Din magh. nyálcos.

 

Andika stie :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deeaioana reteta este exact ce ma gandeam eu.Dar sunt atatea retete ca ultima oara am pierdut cateva ore pana s.o gasesc p.aia care sa sune rezonabil si sa am si ingredientele.Si cel mai tare se va bucura Robi.E "mancarea "lui preferata.

Alex frumos asa.Mie imi suna bine cum locuiesti dar eu sunt alta fire.Am realizat ca(mai) am nevoie de atat de putine lucruri pt a fi fericiti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...