Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 24


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

gina - la microrezervatie in Cta sunt fel de fel de pasari, printre care si foarte multe rase de gaini, iar la Ovidiu este un pasionat care creste si vinde diverse rase de gaini (datorita pasiunii sale este numit binenteles... "nea Gaina" [:)] ), imposibil sa nu gasesti si Ro gainile astea.

Diana, tara-i plina de "nea Gaina", cei mai multi sunt inscrisi in asociatii, organizeaza expozitii samd.

Pe cei din Arges ii cam stiu [:D]

Mai e la Pitesti unul pasionat de rasa din poza, iar el e in asociatie de multi ani, ii stie cam pe toti din tara........ nu prea cresc rasa asta, nu stiu de ce.

El si-a adus din Germania, dar numai doua culori, nici macar acolo nu prea a gasit.

 

wow, tu le-ai coafat?

Nu, ca eu nu am asa ceva.

Oricum, penajul e natural, asta e specificul lor, nu-s coafate [:-)))]

 

Las ca o rogi pe Easy sa treaca pe acolo si sa ti le aduca 2-3 cand vine inapoi in ro;))...ai un pic de rabdare [soricel]

Buna idee........... Easyyyy, te iubesc, esti cea mai buna prietena a mea etc etc etc [:D] [:D] [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, tara-i plina de "nea Gaina", cei mai multi sunt inscrisi in asociatii, organizeaza expozitii samd.

Pe cei din Arges ii cam stiu [:D]

Mai e la Pitesti unul pasionat de rasa din poza, iar el e in asociatie de multi ani, ii stie cam pe toti din tara........ nu prea cresc rasa asta, nu stiu de ce.

El si-a adus din Germania, dar numai doua culori, nici macar acolo nu prea a gasit.

 

bine, bine am inteles: vrei sa ai numai tu (si nenea ala din Pitesti; sau vrei sa pleci neaparat in Germania  [:-)))] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De la gaini la puisori; este cineva care nu le-a dat suzeta? Eu tot evit sa o introduc dar papa degetel la greu...si toata lumea imi zice ca fac rau.. Voi ce ziceti?

Si al meu e tot cu degetelele in gurita, cu suzeta isi face greata...as prefera sa accepte suzeta ca apoi il poti dezobisnui mai usor decat de degetel, care e mereu la purtator...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De la gaini la puisori; este cineva care nu le-a dat suzeta? Eu tot evit sa o introduc dar papa degetel la greu...si toata lumea imi zice ca fac rau.. Voi ce ziceti?

Nici eu n-am vrut sa-i dau suzeta la inceput, dar pentru ca papa cu prea mare foc degetelele si pentru ca scria cineva aici ca "la un moment dat suzeta se poate "pierde', degetelele ba", mi-am reconsiderat decizia si i-am dat-o. A acceptat-o, nu face mare caz daca o pierde prin pat, nu mai "roade" degetele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine, bine am inteles: vrei sa ai numai tu (si nenea ala din Pitesti; sau vrei sa pleci neaparat in Germania  [:-)))] )

Nici una, nici alta :)

 

De la gaini la puisori; este cineva care nu le-a dat suzeta? Eu tot evit sa o introduc dar papa degetel la greu...si toata lumea imi zice ca fac rau.. Voi ce ziceti?

Eu, dar e buna prietena cu degetelul [alcool]

I-am strecurat suzeta printre jucarii, o ia, o roade pe toate partile, trage de ea, mai si suge, dar nu cu mare nesat............. cel putin mai lasa degetul.

Si eu spun ca mai usor se dezvata de suzeta..........

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar am vrut sa te intreb daca le mai folosetsi inca. Eu m-am bucurat de protectiile astea de 2 ori: odata cand le-am descoperit si a doua oara cand am scapat de ele.

si cum ai reusit sa scapi de ele?!

pe de o parte, ma gandesc, atunci cand ma musca de urlu, "ce bine ca le am! cum ar fi fost fara?!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...