Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

buna dimineata,

 

Astazi am o zi ocupata, ma duc la tara la o matusa sa coc si sa fac zacusca. NU am mai facut eu pana acum, nici acum nu fac singura, ma ajuta mama. Daca era dupa mine renuntam dar mama a insistat ca merge si ma ajuta, adevarul e ca la iarna va fi buna, dar acum nu prea imi vine sa ma car cu toate vasele, robot si cate si mai multe.

 

Totul e bine in rest?

PS Gabi, ai primit PM de la mine?

 

Sa avem un weekend minunat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello,

 

Carmen, spor la treburi!

 

Corina, cum mai sunteti? Cum a fost reintoarcerea la munca?

 

Stela, ma bucur sa te vad atat de optimista! Mult succes pt o recuperare rapida si completa.

 

Noi am revenit acasa. Mai tusesc foarte putin. Pai normal, nu? Trebuia sa fiu bolnava in concediu!

 

Maya mi se pare ca a facut un salt fantastic in concediul asta. Vorbeste foarte bine, raspunde la intrebari, mi se pare fantastica. Parca a crescut dintr-o data!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, 

 

Carmen ce imi place ca ne scrii atat de des. Mai spune-ne despre activitatile fetelor, despre nazbatiile lui Paulica. Stiu ca ai scris despre sigilatul dintilor la fete. Erau dintii de lapte sau difinitivi? Nu s-au facut carii sub? Cat de des mergi cu fetele la sigilat?

 

Oli - felicitari pt progresele Mayei. Mereu mi s-a parut din ce povesteai f insteata. 

 

Corina -  cum e David?

 

Gabi - ce mai gateste Stef in bucataria minunata?

 

Kytana, Ramona, Anca....ce mai faceti voi?

 

Nu stiu daca v-am mai spus ca am citit ca e sanatos untul de arahide. Am gasit la DM fara e-uri si e BIO si i-am dat lui Andrei si cu lingurita si pe paine cu miere si a mancat. 

Iar jocul nostru preferat acum e sa ascundem in saculet tot felul de chestii (o lingurita, un cub, o nuca, o castana, o jucarie mica de plus...etc ce vrea Andrei) si eu ii zic ce sa scoata si el trebuie pe pipaite sa scoata fara sa se uite. Se distreaza bine. Toata ziua incearca sa stea in intr-un picior fara sa se sprijine ca l-a vazut pe tati. Si am ajuns la seria intrebarilor DE CHE? (de ce? ). L-au invatat bunicii. Si l-au invatat sa si raspunda De aia cand intrebam noi de ex de ce a facut kk in pampi ....Avem sistem de punctare: ii dam puncte rosii (sau verzi ca el cere verde) cand face ceva bine si puncte negre cand face ceva rau. Azi a primit doua negre si tare s-a suparat pt ca a intrat incaltat in casa si a facut kk in pampers fara sa ne anunte. A primit si unul rosu pt ca si-a luat o bluza pe el fara nici un pic de ajutor. 

Cu mancatul ma tot minunez ca mai nou mananca orice ii dau si f bine. Maine incerc vinete pt ca astea le-a tot refuzat si nu am mai incercat.

 

Duminica viitoare mergem o saptamana la Praid. Vrem sa stam 8 zile cate 4 ore zilnic in salina. Asta asa o pregatire inainte de cresa, poate ne imunizam. Maine mergem la vaccinuri (hepatita A si varicela). 

 

O saptamana minutata va doresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haha, ce haioa e Andrei, Norma! Chiar imi spunea o fosta colega ca si-a dis copilul la o gradinita Montesori si i-au dat un fel de test asemanator cu ce faci tu cu Andrei. I-a aratat diverse forme, apoi le-a acoperit si il punea pe pipaite sa spuna ce forma este.

 

Sa aveti un concediu placut si relaxant! Sper sa ajute "imunizarea". Dupa episoadele de bronsiolita ale Mayei am intrebat-o pe doctorita la care am fost internate daca sa o ducem la salina. Si mi-a spus ca nu crede ca ar ajuta-o. Adica aerul respectiv, aerosolii de la malul marii sunt ok atunci, insa nu s-a dovedit ca ajuta si pe mai departe. Acu'... o fi asa sau nu, nu stiu. Dar si eu tot zic sa o duc pe M la salina. Unde va cazati? N-am fost niciodata la Praid.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Am zis ca nu mai scriu de pe tel, dar nu pot altfel.

Noi am facut iar enterocolita la doar 2 luni de la ultimul episod de felul asta. A stat bine mersi 2 saptamani la tara fara sa aiba ceva si cum l-am adus acasa, la 3 zile a început cu febra mare, scaune diareice, dureri de burtă. Am crezut ca o iau razna. La spital ne-au zis ca e un virus care bântuie si ca f multi copii au facut. Azi a prima zi linistită, slava Domnului! Sper sa fie spre bine. Si colac peste pupăză, de marti tot trag si eu cu o măsea , am luat antibiotic. Am avut niste dureri, fetelor, mai mari decat la nastere! Pe cuvantul meu! Nu doresc nimănui asa ceva. Maine ma rezolva dentistul ca am terminat tratamentul cu antibiotic. Deci...ne-am distrat săptămâna asta...

 

Am inceput si scoala cu Matei, serviciul merge înainte si incep sa tanjesc dupa timpul pe care il aveam acum 3 sapt. Iustin e din ce in ce mai haios, ma topesc dupa el, intelege tot, reactionează cand nu ii convine ceva si parca si-a mai dat si el drumul la vb.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...