Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

Carmen - cred ca am mai zis dar mai scriu. Sper sa nu va plictisesc. Andrei a primit bicicleta , azi am aflat ca o prietena i-a luat trotineta, lego de la bunica si de la încă o fina, haine ca ne-a rămas totul mic. Îmi plac f mult jucăriile debla Djeco. Si va primi de la o alta fina un covor puzzle cu semne de circulatie pe care ae poate juca cu masini. Caută pe net Orasul de la Djeco. Mainaunt niște masini si aviaone care se demontează cu surubelnita de plastic si se asamblează dar nu le găsesc in magazin. Am inteles ca apar la cora de crăciun. Cam astea.....nu i le voi da toate pt că are prea multe si ii pun undeva altele mai vechi. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ma tot gandeam unde sa evadam la mijlocul lui octombrie cand ne aniversam casatoria. In afara tarii ne-ar duce cam mult, ca nu prea mai prind oferte de acum pt perioada aceea, asa ca am cumparat un voucher la noi. Am luat o oferta pt un hotel de 5* din Predeal, 2 nopti de vineri pana duminica, mic dejun inclus, plus o cina romantica, 1 pranz, acces la piscina, fitness, sauna nelimitat, 1 masaj facial, 1 anticelulitic si 2 masaje de relaxare (pe care tot eu o sa le fac:)), la 599 lei. Sotul inca nu stie nimic.

 

O sa o luam si pe M cu noi, ca nu ne place de fel ideea de a pleca fara ea.

Dar macar vom evada putin pt un weekend si ne vom rasfata la 5*.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello mamici,

 

multumim de urari! la fel dorim tuturor boboceilor aniversati!

 

carmen ce bine-mi pare sa te vad des ....ma bucur ca paulica e bine..felicitari c-ati scapat de suzeta, noi n-am reusit, o primeste la somn la pranz si seara, nu doarme fara "bibi"...desi am intepat-o si urma s-o tai, n-am facut-o, nush de ce...de groaza pentru mine cred, nu pentru el :)...mmmmm ce buna tre sa fie zacusca..nici noi n-am facut, ne bazam pe mami (ca pe soacra nici vorba, ea ne da menta, galbenele, d-astea, sa trecem iarna  [alcool] )...cred c-o punem si noi de o portie macar, ca mi-ai facut pofta si tare bine prinde in post..

lui david am zis ca nu-i mai luam masini! e fanatic, altceva nu vede! intr-o zi am fost la circ sa-i aratam animalele...erau camile, tigri, lei albi..el imi arata "tito" (tirul) sau "totoul" (tractorul) sau "obuzul" (autocarul/autobuzul, nu vedea animalele!!!...pana la urma i-am luat pe langa haine si papucei, un set de masinute, un set de parcare cu masinute  [alcool] ..ne gandim la o tricicleta cu maner de impins sa-l pot duce la cresa..

stella ce bine ca aduci vesti bune!!! brotacelul e un invingator, ca mami lui!

oli pupam pe maya tare tare! ma bucur ca v-a priit concediul si ca v-ati facut bine toti! suna tare bine vacanta surpriza  [cina2]

anca sanatate multa lui iustin! cum e acum? tu cum esti cu maseaua? sper ca sunteti bine..cu serviciul ce sa zic, nu mai avem timpul dinainte,mi-as dori 24 de ore cu david [il]

norma concediu placut si cu folos!

kytana imi pare rau de ce citesc...insa nu sunt de acord cu tine,sorry...multi copii fac asa, trantesc, urla,nu-s atenti, nu vorbesc, mananca prost, nu te baga in seama...si david are faze d-astea...pana la autism e mult..poate te ajuta vizita la pediatru, dar eu sper sa-ti confirme ce zic eu..sunt copii si sunt faze, toti trec prin asta..unii sunt mai cuminti, altii nu lovesc, unii vorbesc mai repede, altii mananca bine...nu cauta raul, incearca sa vezi lucrurile bune pe care le face..

 

de noi ce sa va zic? david inca nu a vazut cresa...de miercuri seara bolnavior, a urmat tratament, e mai bine...dar dr azi la control a zis ca nu-i de dus la cresa..se va mai imbolnavi, clar,dar acum e chiar cu imunitatea la pamant..

eu cu pneumonie, in concediu medical deja (am intrat in comunitate  [:D] )...imunitatea mea si mai varza, am luat de la david boala, eu gandindu-ma ca mamicile nu se imbolnavesc...si s-a imbolnavit si tati, nah!

la munca merg de joi...e greu, sunt multe noutati, multe schimbari,multe medicamente/produse/aparatura...am incercat incet-incet sa-mi intru in ritm, m-am bagat deja pe facturi, pe retete, mai greu e cu gasitul medicamentelor  [:D]  ca le-au pus tare alandala...

 

pupici

 

p.s. ma dispera reclamele!!!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, pneumonie??? Offf, sanatate multa si tie si lui Daviducu si sotului! Sa va faceti bine repede-repede!

 

Eu m-am apucat din nou de dieta. Vreau sa vad daca reusesc sa-mi ating targetul de 57.

In concediu am mancat toate prostiile pamantului si dupa 3 saptamani aveam doar 1 kg in plus. Parfum! La cat am mancat....acum as avea de dat jos 4.5 kg. Ar trebui sa le dovedesc intr-o luna. Sa vedem! Ca in we parca daduse strechea in mine. Nu ma mai opream din mancat: tort, cartofi prajiti, prajituri, chipsuri!!! (De care nu am mai mancat de ani buni), alune... Ce mai! Zici ca eram nemancata de 1 an! De ieri m-am apucat iar si prima zi a fost ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele mele dragi,

Va citesc cu drag , mai greu stau cu raspunsul.

Of, imi pare rau sa aud ca au inceput prbl. de sanatate.

Noi am inceput din august cu imunitatea, in prima etapa afine, iar de pe 7 sept. cu first defense. Sambata Stefan avea muci asa ca am inceput cu echinaceea + 3 picaturi de propolis in sirop de brad (de 3 ori pe zi). Ieri la somnul de pranz tusea destul de mult , aseara i-am facut frectie cu gaz apoi cu carmol , dupa ce a adormit nu a mai tusit deloc toata noptea [pk] [pk] , deja dimineata era fresh.

A inceput si Naty cu muci asa ca aplic aceeasi reteta, sper sa avem acelas succes.

Naty are din ce in ce mai multa personalitate, toate sunt ale ei, pe ce pune Stefan mana este imediat al ei, se lasa cu urlete de ma stie tot blocul [batcap] . S-a saturat si S.sa lese de la el... asteptam sa mai crestem un pic sa ne intelegem mai bine . De vorbit e lenesa desi spune multe cuvinte cand ii spun sa repete dar cand cere e mai simplu sa intinda mana.

 

Corina - imi pare rau sa aud de pneumonie, ca sunteti si voi raciti. Nu luati nimic de imunitate pt. perioada rece? Eu mi-am cumparat pe comanda Echinaceea (am luat un borcan de 180 capsule si le-am impartit cu mama)

 

Carmen -  ce grija ai de dentitia copiilor, eu nu am fost deloc cu S. la stomatolog, are o dentitie foarte frumoasa, alba si curata.

 

Oly - ce frumos ca faceti astfel de iesiri [pk] [pk] .

Eu nici nu am simtit ca am sot "acasa"... de fapt, e de 3 sapt. la Constranta, sambata are ultimul examen si speram sa le ia pe toate iar in febr. sa isi dea Licenta apoi Brevetul de ofiter si apoi sa candideze la Presendentia Romaniei, si asa romanilor le plac la conducere marinari  ::)))... nu ca i-as face reclama dar sotul meu i-ar aranja bine de tot pe nenorocitii de la conducere, e un om tare corect, cat a fost prof.de mate` nu primea nici un ou de la parintii care tot veneu cu diverse plocoane , ii cam lasau corigenti pe elevi iar Directorul s-a evernat iar el a demisionat.

 

Azi are 3 examene , cele mai grele si e plin de emotii, nici nu a dormit bine :(.

Ma rog la Doamne Doamne sa fie o reusita... [ruga] [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma enerveaza reclamele astea, tot imi stau in cale

 

Kytana- imi pare rau ca esti atat de nelinistita, ma gandesc ca toate mutarile astea, mama ta plecata de langa el l-au afectat si ca nu ar fi doar ceea ce gandesti tu.

 

Dupa cum stii, de cateva luni ma ocup de produse naturiste aduse din SUA, am un grup maricel de fete care comanda Pure DHA si din spusele lor acest naturist ii ajuta pe copii in activitatea  cerebrala, pe multi ii linistesc, ii face mai echilibrati (majoiritatea sunt cu autism si Sindrom Down dar sunt si fete care au copii perfect normali doar ca sunt mai agitati).

Poti citi prospectul pe net iar daca il regasesti pe Pingu mic in prospect poti cumpara de acolo cu acordul medicului, stiu ca nu se da nici un medicament fara reteta chiar daca e naturist. Nu stiu cat ar costa acolo, la mine e 55 ron (prin farmacii este in jur de 75 ron). Stii ca am pagina FB Produse SUA ,ai nevoie de un sfat sau o vorba buna cu mare drag ... esti singura acolo, fara comunicare, mama ta nu mai poate veni ? Incearca sa ii pui muzica la boxe, nu neaparat muzica de copii, ceva ce ii place lui... Natalia se linisteste cu muzica populara...

 

Va pupacesc pe toate !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Iustin e bine acum, încet revenim la alimentatia normala. Am obs din întâmplare ca i-a iesit inca o maseluta jos, se pare ca ii dau si cele de 2 ani si asa va avea gura completa cu cate 2 pe fiecare parte. A fost tare haios ca l-am lăsat sa se spele sg - eu ii spuneam ce sa spele si el executa, bine in stilul lui, normal. M-am mirat ca stia fix fiecare parte a corpului!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...