Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

buna seara, 

 

gabi si eu am fost trista de ziua lui david...i-am cumparat una,alta, dar nu l-am aniversat cum am fi vrut (petrecere, copilasi, tort, etc.)...eram cu totii bolnavi si ne-am temut...m-am linistit cumva gandindu-ma ca oricum nu are habar d-astea...

 

ramona nu am luat nimic de imunitate...lui david i-am dat, dar eu am considerat ca nu-i cazul...se pare ca m-am inselat..

 

kyt sper ca te-ai linistit putin dupa vizita la dr...bebelusa ce face? 21 saptamani deja??? doamne, cum trece timpul, acusi nasti..

 

mirabela ma bucur ca ai intrat sa ne dai vesti despre ispravile lui calin..

 

norma ce bine ca nu v-a speriat dentistul..ati inceput cresa?

 

andreea imi pare bine sa te vad!

 

gabi, anca cumsunteti?

 

oli cand spui? cand plecati? sa va distrati!

 

si noua ne-a luat sange la un an la analize...din vena, l-am tinut in brate, a plans, dar a fost gata repede...multe mamici vor sa li seia copiilor sange din deget, insa e mult mai dureros..

 

david e bine, sporadic mai prezinta niste muci...eu sunt asa si asa, behai inca si-mi curge nasul...azi am fost la munca 8-20 si maine merg 9-16...

david vorbeste mult...si-a dat si el drumul de vreo luna-doua..spune aproape orice, unele corect, altele le stalceste...recunoaste cantareti la tv...daca ii arat ceva peste cateva zile numa' ce-l aud ca zice cuvantul si-mi arata obiectul (eu uit intre timp ca i-am zis acel cuvant)...spune numele cunoscutilor si-i recunoaste...vorbeste la telefon...etc..

 

siiii..o veste buna (sper)!! luni mergem la cresa la noi in cartier!! s=a rezolvat dupa n telefoane...

 

pupici, weekend fain!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anca - mă bucur ca ai revenit. OAUUUUU FELICITĂRI PT Andrei. E minunat ca a renuntat la suzeta, iar de pampers ce sa mai zic, super tare cum a renuntat singur. Mă bucur ca sunteti ok.

 

Corina- sănătate. Nu am început cresa pt ca mâine mergem la Praid si îl ducem dupa ce venim. In 7 octombrie. Ii vom serba ziua la Praid. Cu rudele si prietenii vom face un fel de party dar acasa. An cumpărat servetele, pahare ,farfurii, baloane, diverse decoruri cu Mickey si prietenii. Ce bine ca ai reusit cu cresa. Sa ne spui cum e.

Azi înainte e culcare i-a zis Andrei : Tati du-te Deidei baghi. Sa ii faca bagajele. El face propoziții dar fara prepozitii,doar înșiruiri de cuvinte dar intelegem ce doreste sa transmită. Doar ca nu vorbește f corect. Cam stâlcește cuvintele.

Va las ca îmi e somn.

Noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciao,

Norma, si geamanul lui Deidei tot cu Mickey mouse are kestii de ziua lui. Asa s-a intamplat... eram la magazin, m-am gd sa cumpar niste coifuri sa ne punem pe cap, si ba erau de printzese, ba cu avioane or cars (desenul animat cred) si astea cu Mickey erau cele mai dragutze. Banner cu Happy B-day e simplu, dar am luat si suflatoare din alea de se lungesc cd sufli in ele, tot cu el, si niste tatuaje sa-i punem din cd in cd.

sper sa inteleaga ceva. Mai am baloane de anul trecut, ca am luat o punga cu vreo 30 si nu le-am umflat pe toate.

Miercuri mi-am luat concediu sa fim impreuna toata ziua.

seara au zis nanutzii lui ca vin, desi cam tarziu- la 6. sper sa mancam repede sa nu fie prea obosit la tort, sa-i putem canta in voie. el la 8 cel tarziu doarme, vin cam tarziu dar asta este! sper sa fie bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, fain ca ai reusit sa-l "aduci" la gradi aproape de casa!

tu de ce lucrezi program asa lung?

sanatate, sa va reveniti si luni sa fiti toti fresh!

 

Oli, wow, m-ai dat gata cu surpriza si cu ce ai povestit de surpriza sotului.

 

(asa ma apuca o nostalgie si mi se pune nodul in gat... dar) ma bucur pt voi toate, asa si trebuie sa fie. Va doresc fericire maxima, iubire si intelegere!

 

Andreea, ma bucur ca a decurs bine intzarcatul. Eu si acum mai am nostalgii, si cred ca toata viata vom avea crampeie de nostalgie, bucurie si tristete in acelasi timp. Ma uit la bobocelul meu si ma intreb cand au zburat anii astia doi... sincer, parca ieri am nascut! Ma bucur ca e sanatos si creste frumos, abia astept sa vad cum evolueaza, si am si nostalgia asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, ati scris ceva cat nu am intrat eu. Dupa pranz intru sa ma pun la curent cu noutatile.

 

Kytana, eu zic ca I-a facut lui Luca testul de auz, indifferent de spital (de stat sau privat) eu zic ca se face. Asistenta de la spital mi-a spus ca li se face acest test tuturor copiilor chiar in prima zi de viata daca nu ma insel. Nu mai ai fisa de iesire din spital? Eu parca imi amintesc ca era scris acolo despre asta.

 

Mirabela, Felicitari! Scapati de o cheltuiala si uite asa sunteti pe drumul catre copilarie si spuneti Adio bebelusiei. Daca il lasai sa faca pe el cum faceai? Nu curgea pe covor? Paul nu are nici un gand sa spuna caca sau pipi.

 

Norma, data viitoare va fi mai cooperant. As scoate si eu sticluta de seara dar mai astept, inca nu si-a "revenit" dupa scoaterea suzetei.

 

Paul se trezeste noaptea si plange, acum I se si infunda si usuca nasul noaptea (nu sunt mai mult de 20,5 gr in camera). Plange daca il aspir de numa. Cand era mic nu facea asa, chiar se distra.

 

La servici de luni. Am primit pasuire pentru joi si vineri dar de luni, gata, la munca cu mine. Vineri seara am plans putin. Am dormit cu Paul la pranz si am savurat fiecare respiratie a lui. Incepem alta etapa.

 

O duminica frumoasa sa avem!'

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!

 

gabi muncesc asa doar in weekend-uri, unul da, doua ba..in rest sunt o sapt dimineata 8-15 si una dupamasa 15-22..sapt de dupamasa va fi nashpa si tre sa vina mama sa stea cu david ca si dani lucreaza 8-20..

 

am emotii mari pe maine, daca-i place, daca se acomodeaza, daca mananca..nu stiu daca va sta pe olita sau la schimbat..nu-mi iese din cap ca "il arunc in lume singur si mic" :((((

 

va pup, duminica faina!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns, am păpat si acum facem nani....unii. Bunica si mamica despacheteaza iar tati si bunicul sunt deja in salina. De maine mergem toti.

Am uitat sa va spun ca eu de ziua lui Andrei ii scriu un fel de scrisoare pe care o pun intr-un plic si i le voi da toate pe la 14 ani cred, in funcție de cat de matur va fi. Nu sunt f buna in a îmi exprima in scris sentimentele asa ca atât anul trecut cat ai anul asta i-am dedicat niste poezii de fapt din care reiese de fapt ce doresc eu si tatal lui sa ii transmitem: adica sa fie bun, fericit, sa pretuiasca viata si sa isi respecte semenii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...