Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

Norma e normal regresul la un moment dat, cine stie ce in mintea lor mica, important e sa-i laudam si sa sa scoatem in evidenta partea pozitiva, fara cearta sau sa insisti prea mult. Pe al meu il deranjeaza daca il intrebi prea des si nu mai vrea apoi. Asa ca il las in ritmul lui, pregatita psihic ca vor fi si accidente. Tre sa-mi cumpar niste paturici din alea impermeabile pt patut, parca de happy am vazut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello, hello!

 

Am fost azi la gineco si se pare ca avem o pinguinica mica de 350gr, sanatoasa tun si cu capul in jos pregatita deja de nastere :P In rest totul este in regula, eu cu tensiunea 11 cu 5 si ameteli dar bine si eu. Pana acum am luat vreo 3.5 kg in 22 saptamani, zic ca sunt okay :P

 

Mirabela, asa cred ca vom face si noi cu pampersul, sa vedem ce zice dl mic. 

 

Multa sanatate Oli, sa ii treaca repede repede mucisorii!

 

Norma, cum mai merge? Ce face Andrei?

 

Ieri am cunoscut o mamica cu o puiuca de 8 luni care e fara pampers de la 4 luni. Am cascat bine ochii si urechile si zicea ca pur si simplu ii dadea semnale (lasa sanul de 2-3 ori din gurita, dadea din piciorute etc). Am zis ca merita testat la urmatorul, dar fara stres :))

 

Va las ca mor de somn si ma bag la o painica din aceea buuuuna sa o fac. Aveti grija de voi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana - felicitariiiiiii pt bobocica. Sa fiti sănătoase.

Andrei face f bine.in curtea pensiunii are leagăn, topogan, se da cu bicicleta. In salina la fel. E rasfatat de 4 adulti pt ca suntem cu bunicii. Azi am fost la Corund si a primit un pulover crosetat si căciula. Aici papa f bine dar mâncarea e ffff buna si f multa. Doarme bine si si-a dat drumul la vorbit. Intreaba copii cum te chama? Îmi spune nu ete apa cand i se termina in cana. Repeta dupa noi absolut tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La muuuuuuuulti ani Stef !!!! Sa cresti mare, sănătos si cuminte. Sa fii fericit si iubit. Gabi - felicitari pt minunea de copil. Sa te bucuri de el si sa fii fericită alături de el.

 

Abia astept sa se trezească sa îl pupacesc. Azi e si ziua tatălui meu asa ca mergem cu totii la un restaurant dupa somnul lui Andrei.

 

O ZI MINUNATA TUTUROR.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

La multi ani fericiti si sanatosi Natalia, Andrei si Stefan!!!!

 

Mirabela, sanatate multa!

 

Kyt, ma bucur ca e bine bebelina. Sincer mi se pare exagerare aia cu 4 luni, dar in fine... Cred ca e ceva in genul noului trend Elimination Communication in care nu ma regasesc.

 

Noi ne distram in stilul caracteristic. Aseara am stat cu M la spital pana la 1.30. Are pneumonie din nou. I-a facut 3 ture de aerosoli si au bagat-o pe oxigen. Ii fac tratament acasa la 4h. Am ramas eu cu ea acasa sa o urmaresc ca maica-mii ii e frica, mai ales cand i-am spus ca are ficatul coborat din cauza ca plamanii plini de secretii l-au impins in jos (asa ne-a spus doctora aseara).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...