Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

Ce faceti mamicutelor?

 

Oli, of draga de Maya si draga de tine, cred ca te-ai speriat nu gluma! CUm mai este acum? Felicitari pentru mersul la dentist, sunt curioasa Luca daca va sta sau va plange. Multa sanatate si pupici Mayei!

 

Carmen, multumesc frumos! Fetele tale minunate, ce mai fac?

 

Norma, ioi ce tare, a facut cadou pt bunici. Este epic Andrei al tau! 

 

Corinuka, sa stii ca si aici este la fel. Le tot aud pe mamicile romance de aici cum intreaba de acomodarea la gradi. Absolut toate trec prin ce treci tu. Sunt unele locuri unde ii lasa pe parinti sa stea putin, alte locuri in care ii trimite afara si ... alte locuri in care daca copilul nu sta cuminte il dau afara de la gradi (aka plange si da cu picioarele in usa) Mda, aici cam asa sunt. Ma rog... sunt xenofobi mai ales fata de romani. Merg pe principiul nemtii deasupra tuturor.

 

Si aici mamicile se plange de educatoare ca nu ii schimba, ca ii gasesc cu alte haine imbracati desi copilul avea si el schimburi, ca ii lasa in ploaie si ele stau la bafta. Aici se merge pe principiul "asa este normal". Mi-e un pic groaza cand va merge si Luca... Multa sanatate si bafta sa se obisnuiasca cat mai repede!

 

De dentist... aici sunt f multi dentisti pt copii; adica scrie clar care este dentist pt copii si care e de adulti; mi se pare fain asa. Am facut programare la ORL - 5 nov! Am ramas masca, dar ce sa-i faci. 

 

Incerc sa va pun cateva poze de la o intalnire de ieri pe care am facut-o cu cateva mamici romance din zona. Va pup si multa sanatate!

 

P.S. V-am zis ca ne cautam apartament? Ne distrug psihic vecinii. Ieri au inceput sa boncane cand a cazut Luca si plangea micutul ca s-a lovit... Maine ne intalnim cu un proprietar, locuinta e la parter, are gradina, chiria e aceeasi. Tipul parea okay pana a auzit ca suntem romani. Trist, nu? Sper sa se convinga maine cand ne vede. 

 

Va pup si tineti-ne pumnii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

P.S Oli, nici Luca nu vrea sa auda de olita, mai nou nu vrea sa il schimb de scutec nici dupa ce face kaki. Il dezbrac, sta pe olita, dar nu face. Il las fara scutec, se uda si il deranjeaza dar cand sa il duc sa il schimb nu vrea sa il schimb :))

 

A inceput sa zica "pa-pa" in loc de un "pa" simplu, un nu clar cand nu vrea ceva si spre uimirea mea, sa repete cuvinte pe care le aude. Ieri a zis "iac" cand i-am spus ca animalul din fata noastra era un iac. Apoi "mana" si "bavo" in loc de bravo. Doamne ajuta sa isi dea drumul. Clar ii lipseste lipeala de alti copilasi.

 

Revin cu pozele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. Azi e ultima zi. Am fost in salina, am fost la topopane si trambulina si am pictat un soare si un iepuras. Azi a fost si cu ajutor din partea mea la ochi, gura, mustati. Acum asteptam prânzul si apoi la drum. Muciii curg garla si ne repeta de cate ori ii suflam "tanti docto no". Azi a văzut un elefant de lemn si a zis singur "eletantu ae tompa".

PUPICI. SA AVETI O SAPTAMANA MINUNATA.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello hello,

v-am citit dar de pe telefon si urasc sa scriu de pe el, imi schimba fiecare cuvintel si abia dupa a 3a-4a incercare ma lasa sa scriu cuvantul respectiv.

asa ca... deja am uitat ce am citit, scuze!

 

Mirabela, stiu ca vroiam sa iti raspund. Aici e f normal sa ai aparat dentar la orice varsta. Am avut o colega care si-a pus la 57 de ani (stiu ca ma gdeam "acusi moare, la ce-i trebuie?"- gandire ingusta si as putea zice romaneasca sau mai bine spus babeasca). Tipa avea maxilarul mult in fata si deja ii crea probleme de respiratie la somn, nu mai retin exact. A purtat aproape doi ani si i s-au apropiat, acum arata normal.

 

parerea mea e sa nu iti pese ce vor zice oamenii, sa faci cum simti tu. Daca e pur estetic si iti sta ca un cui pe creier, atunci go planet! :)) daca e necesar atunci fara nici un dubiu, mi-as pune.

Mie mi s-au strambat putin dintii din fata jos, sunt incalecati f putin, nu se observa decat daca te uiti special, dar eu simt. Asta s-a intamplat in facultate, numai ce m-am trezit cu ei strambi. nici nu mi-a trecut prin cap ca mi-au iesit maselele de minte si asta e cauza. Abia aici am pus 2 & 2 together, ca aici f multi isi scot maselele de minte imediat ce apar ca sa nu li se strambe dantura. Mie mi se pare barbaric, mai ales ca des se scot toate 4 odata, vaaleeeeuuu! o zi esti anesteziat ca un cal, apoi o saptamana esti doar pe anelgezice si pe supe. brrrrr!

la dentist mereu mi se aminteste ca wow, ai maselele de minte! si-s ok, parca una sg a avut o carie mica la un moment dat. Plus ca le face munca mai grea lor, ca se ajunge mai greu pana la ele.

 

deci- da cum simti tu si cum te sfatuieste dr!

 

noi suntem bine, Stef e dulce desi a inceput sa fie cam indaratnic, plus ca eu am rabdarea cam dramuita zilele astea, cred ca e hormonal sau sper! cu greu ma abtin, si uneori imi ies din pepeni. oooffff...

plus il suspectez ca a inceput sa minta pt a i se acorda atentie. spune deodata "bubaaaa" si isi zbarceste fatza (apropo, a inceput si el sa exerseze plansul/ smiorcaitul in oglinda, e haios tare!). Dar cand il intreb serios si calm "unde e buba, mami? arata!" nu stie ce sa zica, il vezi ca e pierdut lol. Altfel cand intr-adevar are ceva, il doare, pai arata exact unde s-a lovit sau ce il doare.

de vreo 3 sapt. pe putin nu mai adoarme singur, ci vrea in brate. si e cam chin, am tot zis sa-l intelegem, dar nu mai trece! Ceva totusi parca are, dar nu ne dam seama ce. Uneori noaptea il aud ca incepe sa planga in somn, uneori se opreste dupa cateva secunde, alteori se trezeste si il iau in brate, ii dau apa, ii vb putin si adoarme la loc. Are toti dintii iesiti deocamdata, asa ca suntem in ceata.

plus ca se trezeste cel putin de doua ori pe noapte si a inceput sa-mi fuga somnul, si pierd cel putin doua ore cu okii pe pereti sau cu gdul aiurea. si asa ma culc mai tarziu decat de obicei, sunt cam obosita. acum imi dau seama, poate si de asta sunt mai recalcitranta.

 

s-a trezit, fug

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a plecat cu tati in vizita la o fata :)))

vai, ce m-as culca, dar e 4 si mi-e teama ca la noapte voi face noapte alba.

mai bine ma apuc de gatit. vreau sa fac un sos de carne vita, apoi fierb paste, amestec, pun parmezan si cheddar cheese ras si bag la cuptor sa se inamoreze aromele. mmmmm!

 

va las o cafeluta pt cd va treziti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...