Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

Neata!

 

Intru repede ca sunt la munca sa urez si eu "La multi ani, Luca!!! Sa fii sanatos, cuminte si sa aduci multe bucurii celor dragi!!". Kytana, ma bucur ca sunteti mai bine si ca burtica creste-creste :)

 

Am scris aseara un ditamai msj de pe tel si cand sa il postez mi-am dat seama ca nu ma pastrase logata [batcap]

 

Multumesc pt urari, fetelor! Sanatate multa tuturor doresc!

 

Norma, bafta la cu cresa si acomodare cat mai rapida si usoara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ancuta, multumesc de urari. Spune-ne despre voi ce mai faceti cand apuci!

 

Norma, ioi, cred ca ai o inima grea... hai ca va fi bine, ai sa vezi! Probabil se va astepta sa te duci tu sa il iei. Dragii de ei, ce o fi in inimioara lor cand se vad lasati acolo. 

 

Mamici, boboceii vostri vorbesc in somn? Luca rade, plange si vorbeste in somn de uneori ma sperii ca nu stiu ce se intampla :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stie ca merge bunicu dupa el deci nu va surprins ca nu merg eu. Am sunat la cresa si mi-au zis ca e f linistit, se joaca....peste 25 minute il vor lua bunicii. Astept telefonul cu impresii...

 

Kytana - si Andrei mai vorbește prin somn. Mai un Da. Mai un nu....mai un bunicu mai rade...nu in fiecare noapte dar ...da vorbește prim somn.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello mamici,

 

la multi ani boboceilor aniversati!!! ma bucur ca ati petrecut frumos!

 

sanatate multa puilor bolnaviori!

 

pe david il duc de ieri la cresa...cu plansetele de rigoare inca de acasa...plange dupa mami, tati, buni...si nu mananca nimic acolo...ieri a plans tare si mult peste zi, a suspinat prin somn...a mancat umpic de banana...atat! azi s-a linistit relativ repede, s-a plimbat printre copii cu saculetul in spate, s-a mai jucat, dar tot nu a mancat decat banana...nu stiu daca a mancat la pranz, aflam la ora 3..

ce era el slabut, acum a scazut sub 12 kg :((

 

eu sunt in tura de dupa-masa, cand ajung acasa el doarme deja...si lucrez si in we..

 

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana, referitor la fazele cu strigatul, sunt doar faze si sunt normale. Fii putin mai relaxata draga mea, ca prea te stresezi de la orice nimic si o agiti pe bebelina :D. Si Maya are momente cand nu vrea sa stea singura (mai ales atunci cand am ceva treaba, de gen fac mancare si chiar nu pot sta langa ea) si ma striga: Dino, mami, dino la Maya :)))(dino=vino).

Si eu vorbesc in somn, si Maya vorbeste in somn...Faptul ca in fiecare noapte imi zice de 5-6 ori "mami, tzitzi", nu intrra la categoria vorbit in somn. Dar aseara o tot striga pe Pisi.

 

Cu urechea e ok, nu pare sa oo deranjeze nimic, nu plange, nu se scarpina, nu are febra. Ii fac aerosolii in continuare. Maine la orl vedem daca are ceva sau nu. Ea oricum de fel are multa ceara in urechi si se vede f greu pe acolo...

 

Legat de felul cum sunt priviti romanii in strainatate, din pacate ai dreptate. Mai ales in tari in care ne-am facut "renume", de genul Germani, Spania, Italia...

Am patit-o si noi in Italia. eram la coada la Colosseum si la un moment dat vine o ghida la noi, daca vrem sa ne faca turul. Si ne conversam noi cu ea si radeam, si cand ne-a intrebat de unde suntem si i-am zis Romania, efectiv s-a intors si a plecat. Am ramas cu totii (eram 6) socati. Si vorba ceea: tuciurii nu eram, jegosi nu eram....dar numai la numele de Romania ne-a intors spatele.

 

La fel acum 4-5 ani in Tenerife. Eram intr-un magazin de pantofi cu o prietena, care locuieste acolo. Si ne uitam la pantofi si vorbeam intre noi. Cand ne-a auzit vanzatoarea ca vorbim romana, a venit si ne-a poftit sa iesim afara din magazin. Asta a fost cel mai mare soc! Sa fiu data afara dintr-un magazin pt ca sunt romanca.

De-asta imi plac mie tarile din Asia. N-a auzit nici dracu' de Romania. E tara aia "din Europa parca", "situata langa Germania, nu?" si tot asa... Trist sa-ti fie rusine ca esti roman in strainatate, dar asta e adevarul. Am intalnit si oameni placut surprinsi de faptul ca suntem romani. Tot in Tenerife imi aduc aminte ca tot vorbeam cu niste batranei englezi la piscina. Si au fost complet surprinsi cand le-am spus ca suntem romani...parca nu le venea sa creada ca romanii pot fi draguti si civilizati.

In Grecia anul acesta nu am avut experiente neplacute. Se pare ca acolo se duc oamenii in concediu si nu la furat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a enervat sotul de numa'!

 

Ieri a fost ziua lui. Si trebuia sa plece in delegatie de ieri pt 2 saptamani. N-a mai plecat pana la urma...

Eu ii comandasem un parfum care trebuia sa ajunga luni, cand el era deja plecat. Mi-am sunat saptamana trecuta prietena de Cargus si am reusit sa fac sa se livreze sambata (am luat de pe Aoro si venea din Cehia via Cargus Arad...complicatenie!).

Asa...si a venit cadoul sambata i l-am dat de atunci. In fine, bucurie pe el!

Ieri de ziua lui mai pregatisem ceva: facusem o rezervare la un restaurant dragut, situat la mare inaltime, cu geamuri de sticla pana jos, priveliste super, rezervasem masa la geam de unde cica se vede f frumos orasul, vorbisem si cu mama sa stea cu M, imi luasem si un set nou de lenjerie intima pentru dupa...ce mai! Erau toate aranjate. Si vine al meu aseara acasa si ii zic: hai fugi, fa-ti un dus, imbraca-te si sa mergem!". El: "Aaaa, nu, ma gandeam eu ca faci din astea, nu mergem ca sunt obosit, nu am chef de iesit, lasa ca iesim de ziua ta, stii ca nu-mi place sa ies in timpul saptamanii, si-asa am cheltuit prea mult in week-endul asta, week-endul viitor o sa cheltuim iar ca mergem la munte (i-am zis ca plecam la munte ca surpriza de aniversarea noastra), ca lasa ca sarbatorim acolo si ziua mea". Va dati seama ca mi-a stricat tot cheful si nu a mai primit nici a doua parte a cadoului, da?

Si tot el era contrariat ca de ce ma supar?

 

Asa ca la ora 9 m-am pus in pat cu Maya, m-am chinuit o ora sa o adorm (nu dormise toata ziua si ma gandeam ca poate adoarme si ea mai repede) si asta a fost seara noastra romantica!

Inca am nervi pe el si parca mi-a stricat si cheful pentru vineri cand plecam la munte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

Sa continuam firul povestii cu cresa.

E f interesant ce se întâmplă. Ieri a zis ca mai merge, ca papa singur la cresa, ca ii place etc

Acasa a devenit f independent. Se spală pe mâini se sterge cu prosopul, nu ma mai lasa sa îl ajut. Îmi spune ca e mare mare si poate singur. In parc isi cumpara singur popcorn. E incredibil. Dar azinoapte a plâns prin somn ca nu merge la cresa. Dimineata s-a trezit ca merge si cand sa iesim din casa a plâns din nou dar nu asa tare ca ieri.

Pupici si o zi buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...