Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

azi noapte/ dimineata am reusit sa adorm la loc, deci ne-am trezit la 6.30.

Oameni buni, e asa de scump copilul asta!!! ma termina cu "textele", privitul pe sub gene, gesturile lui. ce mai, sunt inzestrati sa ne inmoaie, sa uitam cat de greu si frustrant e uneori.

toate bune in rest...

 

va pup, somn usor si week-end fain!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello,

Noi tot cu febra. E interesant ca spre dimineata face febra. L-am culcat bine si m-am tot dus la el la 2-3 ore si era ok. S-a trezit dinineata si pe masura ce trecea vremea tot msi fierbinte era. 38,2 in fundic. Ceva are e clar....

 

Gabi ce bine ca ai putut adormi. Oricum sunteti fff matinali. Din păcate si eu in timpul săptămânii mă trezesc la 6,30 de când il duc pe Andrri la cresa. Mi se pare infernal trezitul de dimineață. Toata viata mi-a fost greu. Asta e. Mă bucur ca e asa scumpic Stef.

Pupici tuturor.

 

Sănătate Mayei. Pupici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamicute si sa aveti un weekend insorit si linistit pe cat se poate!

 

Corinuka, cred ca iti vine sa le dai cu ceva in cap; e anapoda cand te pregatesti cu toate fortele tale si vine altcineva care clar a primit raspunsurile si ia postul... Cat despre Daviducu, ma bucur mult ca s-a acomodat. Mi se pare genial ca papa si adoarme acolo! Felcitari lui!

 

Oli, dopuri de ceara a? Pe 5 nov abia ajungem si noi la ORL sa vedem daca are ceva la urechiuse. Bine macar ca nu e altceva. Cum o convingeti sa stea la picaturi? Am incercat aseara sa ii pun lui Luca apa de mare si cum a vazut sticluta ai nceput sa planga deci nu i-am mai pus picaturi in nas de cand avea 6 luni. L-o fi traumatizat asa tare batista bebelului cand era nou-nascut?  [soricel]

 

Norma, of, of, sper ca va fi din ce in ce mai bine. Tu ii dai ceva de febra? Sa aveti o zi usoara!

 

Gabi, ma bucur ca ati apucat sa faceti nani, cat de cat. Matinali suntem si noi, 07.00 pe ceas in fiecare zi. S. mai doarme peste zi? Luca refuza, refuza, refuza. 

 

Azi noapte a facut si el febra, 37.8, 38C, in fundulet, a tusit de la mucisori si era infundat bine. A plans ca nu putea sa respire si a dormit cu mine in pat, pe mine, langa mine, mai plangea, mai se trezea, dar pe latul patului, intre capul patului si mine, asa i se pare lui mai confortabil sau mai sigur cred.

 

Corinuka, noi ne dorim multi copilasi si am mers cu Dumnezeu inainte. Oli, teoretic primesc alocatie (180EUR) si un fel de indemnizatie (300EUR, daca am inteles eu bine). Pt Luca inca asteptam la alocatie, sunt persoane care asteapta de 9 luni  [alcool] Am mai depus si pt niste bani care se dau cand copilul nu e primit la gradinita, (150EUR). Dar, pana acum nu am primit raspuns nici de la unii, nici de la altii.

 

Mirabela, da, stiu ce zici, ca daca era apt nostru doar nu il vindeam ca sa ne mutam. Faza e ca Andrei e excesiv de stresat, a devenit mai stresat decat mine si mama mea se albeste la fata cand ii aude [fri]  Oricum, va trebui sa ne mutam de aici la o chirie mai mica pt ca altfel nu ne mai descurcam.

 

Oli, distractie placuta cu sotul, ca era cat p'aci sa uit!

 

Si asta ma gandeam si eu ca in Ro nu cred ca poate castiga cat castiga aici si nici suficienta experienta nu a dobandit in domeniu, desi el se pricepe f bine, mai conteaza si ce face practic. 

 

A vb din nou ieri cu seful si le-a spus ca momentan le ajung banii (pe care i-a bagat el personal) vreo 7 luni si ca daca ii da marire le mai ajung doar pt 5 luni. Vroiau sa se descurce fara sa instraineze companie dar se pare ca vor incepe sa caute funding extern. Deci, a fost refuzat. I-au promis un bonus cam in 10 saptamani cand se lanseaza produsul, dar micut fata de asteptatile lor si apoi, la lansare o marire, dar mica. Probabil dupa ce gasesc finantare externa se poate vb de o marire substantiala. 

 

Aveti grija de voi, pupicei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

L-a am pus la somn pe Andrei, va scriu vouă si apoi mă pun si eu la somn.

Kytana ai întrebat de papa.

Azi am facut supa crema de rădăcinoase, piure de brocoli si cartofi si somon la dry cooker. Am facut si niste chiftele din avocado, porumb, oua, gris, ardei si usturoi. Arata f bine chiftelele dar din păcate nu am gustat avocado inainte si unul era amar cred pt ca au iesit amare. Mai încerc weekendul viitor. Luni si marti va papa spanac cu ochiuri, miercuri ficat iar joi si vineri probabil ceva pilaf sau ciulama de ciuperci. Seara si dimineta papa iaurt cu semințe sau afine, pâine cu unt si gem, gris cu lapte, mamaliga cu smantana, pâine cu pastă de branza, banana, pâine cu unt de arahide si miere. L-am invatat sa bea ceai in sfârșit si il bea. Ii tot spun ca daca ne tratăm acasa nu mergem la doctor si e f cooperant.

Weekend fain sa aveți.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu am mai avut timp sa intru, dar de citit am mai citit de pe telefon.

 

Am un program nebun la munca, lucrez si sambata cam la 3-4 saptamani, am zile cand termin la ora 20, deci Corina - eu te inteleg perfect cand spui de program si ca il gasesti adormit pe Daviducu cand vii tarziu. Parca totul fac pe fuga, uneori ma trezesc noaptea si imi amintesc brusc ca am uitat sa fac ceva [soricel] . Mi-ar mai trebui vreo 5 ore in plus pe zi ca sa reusesc sa le cuprind pe toate...Noroc cu soacra ca sta cu I, iar mama are grija de M si de teme (e in domeniu [pk] ).

 

Cu Iustin am oaresce problemute cu stomacul, la modul ca inca nu imi face normal, dar nici diaree. As vrea sa incep sa ii dau colostru cu probiotice si vroiam sa intreb daca a mai dat cineva la bobocei? Nu imi mai amintesc din urma...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, sanatate multa puiutului!

 

Oli, distractie placuta la munte! Si La Multi Ani!!! [flo2]

 

Kytana, mi-am amintit ca intrebai de vaccinuri - noi am renuntat la ele incepand cu cel de la 6 luni, iar de cele optionale nici nu vreau sa aud! Am mai scris aici ce patanii urate am avut dupa cele de la 2 si 4 luni, nu mai repet. Plus ca m-am documentat si eu, am citit si am intrebat cativa dr...In ceea ce priveste nasterea si viata cu 2 copilasi - cu Dumnezeu inainte! Sunt convinsa ca o sa va descurcati si ca va fi bine!

 

Corina, ma bucur ca incet incet se acomodeaza piticul. Si nu iti pierde speranta cu jobul; va veni si randul tau! [flo2]

 

Gabi, ai mare dreptate - astia mici sunt niste fenomene [il] [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Am mai bine de 2 sapt. de cand nu am putut sa mai intru pe acest site, de fiecare data mi-a dat eroare chiar si cu chrom desi eu folosesc Modzila.

Azi a venit neptotul pe la mine si a tot dezinstalat ce nu trebuia...

Deci, sunt in urma rau, am citit doar pagina asta si frunzarit rapid in urma :(.

 

Am vazut ca Oli a plecat intr-o mini vacanta aniversara, sa va bucurati de atmosfera de la munte...

 

Corina - esti farmacista ? As vrea sa te intreb multe pt. ca eu fac o scoala de ass.de farmacie... 

 

Anca - copiilor mei le-am dat Colostrum cu probiotice pana la 1 an jumatate, apoi am trecut pe Fist defense. L-am considerat f. bun pana la acea varsta, nu s-au stricat nicioadat la burtica si au stat bine cu imunitatea. Eu il cumand din SUA si ajunge mai ieftin ca la noi, vreo 90 ron/ cutia. 

 

Ce bine ca imi merge forumul... poate am timp sa mai scriu, acum urla Natalia sa ii fac baie, m-a auzit cum vb. cu Stefan si de 10 minute nu mai am liniste "oaie, oaie "...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, parerea mea e sa-i dai zilnic iaurt natural- adica doar lapte si culturi bacteriene, fara adaosuri. I-am dat cd a facut diaree- apa, vreo 7 scaune in doua ore. Si-a revenit f bine. Am gasit pe net ca se recomanda. Parerea mea e ca daca are scaun moale de ceva vreme poate are alergie la ceva, poate vreun aditiv alimentar?

Stiu ca unii considera ok naturopatele si alte pilule pt imunitate. Parerea mea- alimente cat mai curate posibil,meniu ekilibrat, citrice si miscare in aer liber = sanatate.

 

oofff, rau tare cu programele astea de lucru! zic Saru'mana Doamne ca am program fix, ok si la 5 minute de emrs pe jos de casa. O adevarata binecuvantare!

 

va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...