Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

Buna.

APROPO de ce zice Gabi - si eu ii dau zilnic fie la micul dejun d fie la cina un iaurt. Dar gras de 6 %. Pediatra la care am fost la control de un an si la doi ani e si nutritionista si preda cursuri se diversificare la copii. A zis sa ii dau zilnic iaurt (sa nu depășesc 400 gr zilnic- ceea ce e evident) so cat pot eu se mult ca timp . A zis ca si pt noi e sănătos si tot gras sa păpăm. Evident ii adaug eu fructe sau seminte. Ea nu e de acord cu siropuri homeopate pt creșterea imunitatii decât dupa ce studiază istoricul unui copil si asa cum zice Gabi daca prin alimentatie nu reușește sa îl regleze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andrei e intr-o perioadă f dificila. Ieri am vrut sa mergem la niste prieteni si a început sa plângă ca sa vina ei la noi ca el nu merge la ei. E tare sensibil si parca ii e frica sa meargă undeva. Desi ne tot spune ca luni merge la cresa dar acuma.nu. Nu stiu de unde e faza cu luni dar asa spune luni Deidei mede chesa . Luni merge Andrei la cresa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello dragelor. Am revenit. A fost foarte frumos si ne-a prins bine iesirea asta. Multumim frumos de urari.

Gabi, am fost cu Maya, nu am vrut niciunul sa o lasam acasa. Nu a ramas niciodata fara nici unul dintre noi si sotul a zis ca nici nu se pune problema sa plecam fara ea.

De maine sotul pleaca 10 zile. N-am fost niciodata despartiri atata timp :(

 

Norma, a mai facut febra Andrei?

 

Cand va aud cat de greu le e mititeilor la cresa imi e groaza pentru cand va veni si la noi momentul

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oli, sa va fie de bine iesirea!

Tu nu o cureti pe M in ureke cu betisoare? Stiu ca nu e recomandat, dar EU il curat - Mai rar de cd a crescut, se foieste. Uneori avea ca un fir ceara grosut si lung, vreo 1.5 cm, am prins capul cu penseta si am tras, oricum era iesit mult in ureke.

De la ce se fac dopurile?

 

Sunteti ok acum?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, nu o curat niciodata cu betisoare. Nici eu nu folosesc. Doctorita mi-a zis ca foarte bine ca nu o curat. Ea nu are dopuri, doar ca are mai multa ceara. Miercuri i-a scos cum ziceai tu, ca niste firisoare de ceara, de vreo 3 ori, dar micute de 3-4 mm, insa tot mai avea si nu a vrut sa o chinuie cu penseta, de aceea a zis sa-i punem picaturi ca sa se inmoaie ceara si sa iasa mai usor Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

nu stiu de ce nu e voie mai mult de 400 gr pe zi iaurt. Poate ca impreuna cu cei 400 ml de lapte pe care ii mananca andrei sunt prea multe lactate. Nu am intrebat sincer de ce nu e voie. Am notat si ii dau zilnic dar nu mai mult de un iaurt. Am in casa seminte de floarea soarelui, de bostan, de in, de chia, migdale, si le dau prin masina veche de cafea si ii pun diverse combinatii in iaurt. Stiu ca sunt bune pt digestie, semintele de bostan sunt anti viermisori etc. Da ii dau ca si masa principala, adica cina dar in combinatie cu o felie de paine cu ceva, sau cu banana. Fructe ii pun de ex afine, merisoare, catina dar asta fdoar daca prin mojar facuta ca altfel nu o papa, zmeura -  toate astea le am in congelator. 

 

Eu il curat in urechi cu betisoare de doua ori pe saptamana dupa baie dar numai la suprafata, nu introduc adanc.

 

Saptamana asta nu il duc pt ca nu primesc avizul de la doctorita. Am fost la doctor si are secretii in gat. Continuam cu siropel natural de gat. Asta e ....

Sper ca am raspuns la toate intrebarile ca sunt pe fuge.

 

 

Aaaaaaaaaaaaaa..........am uitat sa va spun ca ieri l-am dus la calarit. A calarit un ponei. Nu l-am vazut asa de fericit de f multa vreme. Nu isi incapea in piele de fericire. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragelor,

Oli ce iesire frumoasa ati avut!!! Sa iti traiasca sotul!

Kyt sunt cam nesimtiti sefii lu' Pingu..nu pe promisiunile lor v-ati mutat in Germania? Sper sa se tina de cuvant..

Anca cum e Iustin? Sanatate multa! Eu nu i-am dat colostrum desi am tot avut probleme cu burtica..la noi functioneaza probioticele, le tot schimb..

Gabi si eu sunt iremediabil indragostita de David! Are atatea gesturi, atatea povesti...cum am lipsit de langa el saptamana trecuta atatea cuvinte noi are si nu le inteleg...ieri cand am intrat in casa a fugit drept in bratele mele, din sufragerie prin hol, strigand mami, mami..m-am topit ca el nu prea e pupacios..

Norma sanatate lui Andrei! Ce tratament ii dai? Eu ii dau Biosept sirop, ii curat nasul si ii fac imunizare cu Broncho vaxom...iar e cu muci de vineri..au ceva virozele astea si la farmacie vin toti bolnavii cu probleme de nas infundat..la cresa e ok, papa, doarme..azi dimineata a plans nitel, nah, dupa weekend..

Ramona sunt asistent farmacist, am facut Colegiu 3 ani la UMF Cluj..

Pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...