Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

Gabita, nu poti merge la dr? Sa nu fie ceva mai rau de o intidere daca asa nasol te simti.

 

Offf, Norma. Cred ca e stresat rau saracutul cu cresa. :( Oare nu puteti lua o pauza si sa mai stea cu bunicii?

 

Kyt, ce ai facut la dr? Cum e floricica?

 

Maya mea are insomnii de 2 nopti. Dupa ce ca ziya nu mai doarme deloc, acu 2 nopti a stat traza de la 5 la 6, ne-am tzitzilit de 5 ori si baut apa la fel, iar aseara a fost apogeul. De la 3 la 6 a stat de veghe. Tzitzileli fara numar, ridicst in fund, mami vreau apa, mami hai sa mancam, mami hai acolo, mami desene. 3 ore!!! Evident ca in afara de san si apa celelalte erau: e noapte, trebuie sa facem nani.... La faza cu nu be uitam la desene fscem nani s-a pus pe jelit. Pe la 6 a adormit sugand si la 9 era fresh. Eu nu stiu de unde are atata energie copilul asta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Oli - ne-am gândit sa luam o pauza dar am mai citit si sfătuit cu diverși si nu rezolvam nimic pt ca pe masura ce cresc e tot mai grea despărțirea si noi am tot lua-o de la început. Cei de la cresa ne-au dat un articol scris de o psihologă si acolo sunt descrise multe simptome prin care trec copiii la primul contact cu cresa. Aici intra si febra si vomatul si multe altele. Si ca durează maxim 6 săptămâni si ca parintii trebuie sa fie pregatiti in primul rând. Daca noi cedam nu il ajutam. Ideea e ca ne e greu sa il vedem cum e de stresat asa ca mai încercăm încă o luna ca sa depășim perioada cea mai grea. Dava nu se va adapta asta e si luam o pauza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

Azi Andrei a dormit singur in pătuț fara suzeta la cresa 2.30 ore. Am vrut sa ii fac surpriza si am luat taxi sa fiu si eu când il scot bunicii. Si i-au culcat mai repede. De când a vomat nu prea mănâncă nici acasa nici la cresa. Mi se rupe sufletul cum il vad ce cuminte e cum desi plânge ca nu vrea la cresa totusi sta la îmbrăcat, merge singur la lift, intra in grupa ...doarme acolo fara suzeta fara mine lângă el....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, oooffff, offff... probabil ca asta ii este personalitatea. Nici nu stiu ce sa zic. Daca el vrea totusi sa mearga, inseamna ca asa se adapteaza la schimbare. Doamne ajuta!

 

Corina, cum mai e David? tot in spital sunteti, sau acasa? Multa sanatate si pupici dulci pe okisorii lui frumosi! sa se faca bine repede si complet!

Imi inkipui ca luati o pauza cu cresa?

 

de Bob mai stiti ceva? oare cum se descurca cu florile ei?

 

Oli, de Oana (tzitziri) ce mai stii?

 

Kyt, cum fu la ultrasound?

 

eu tot nasol, dar macar azi mi-am tras singura pantalonii pe mine. si am mers si la job, cam greu a 2a jumate de zi, dar am rezistat cu gdul la week-end. Merg spre pat ca a aparut Mos Ene. sa aveti un week-end fain!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. Revin cu episodul x din serialul Peripetiile lui Andrei cel stresat.

Nu a reusit sa inchida un ochi azi noapte. A tot cerut apa, sa ii dau jos sacul, sa il tin in brate, sa aprind lumina, sa il vadă pe tati cum doarme...etc. Pe la 6 dimineata mi-a zis ca il diare urechea. I-am dat panadol si a adormit pana la 9.30. Ne repeta in timpul asta mereu ca merge la cresa luni acuma nu. Am fost la urgenta cu el si are otita. Era plin de otite la urgenta de copii. Acum doarme. Mănâncă f Putin si e tare trist. Eu sunt necăjită dar nu mă arat. Subt curioassa cum si cand depășim starea asta. Si cine va renunta. Noi sau el sebva acomoda?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, dragelor!

 

Multumesc pentru urari, da, ieri (31) a fost ziua mea. Va doresc si voua multa sanatate, sa fiti fericite si mereu alaturi de puiutii vostri!

Sotul m-a dus la o petercere de Halloween, unde, a doua surpriza, m-am intalnit cu fostii colegi. M-am simtit super bine, am stat pana pe la 23.30. Destul de tarziu pentru noi :D

 

Gabi, ma bucur ca esti cat de cat mai bine. Sper ca in weekend sa-ti revii.

Offf, Norma, sanatate multa! Mi-e asa mila de el cand citesc cum povestesti despre el :(

 

Cu Oana am mai vorbit pe Facebook, dar nu am mai reusit sa ne vedem. Ori era ea plecata, ori nu puteam noi, si tot asa. Din cate mi-a zis sunt toate bune la ei.

 

Va pup. Mergem pana la Decathlon sa-i iau niste cizme lui taica-miu ca e ziua lui vineri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna,

Gabi sper ca esti mai bine cu spatele..griji de tine..

Oli la multi ani si aici! Ma bucur ca ati petrecut frumos..

Norma imi pare rau de Andrei..e colectivitatea, acomodarea, dar e si toamna asta pacatoasa... Colcaie virusii..multe prietene din tara au copii cu viroze, rosu in gat, complicatii in otite, infectii, pneumonii, conjunctivite..e groaznic! Multe incep viral si devin bacteriene, dau complicatii si se ajunge la antibiotic..e plin! Am vazut si in spital.. Si david a inceput cu muci si a dus-o pe picioare pana a explodat infectia: nas, gat, urechi, ochi.. Sper sa va faceti bine repede!

Noi suntem acasa de aseara...la consulturile zilnice a avut evolutie favorabila, fara febra, amigdalita s-a dus, otita se vindeca, conjunctivita a disparut..

DAR aseara la 7 a facut 37,9! Am spud asistentelor, am incercat sa ajung la dr de garda dar era full, dr care ne-a tratat nu raspundea la tel si msg..acasa la ora 8, 38,9...azinoapte 39,5! Ceva nu e bine! Suntem acasa dar facem in continuare antibiotic intravenos..

Azi a facut 38-38,5..dr mi-a raspuns sa merg la UPU...m-a dezamagit raspunsul, ma asteptam la ceva mai multa grija, sa zic asa..adica ai externat un copil care nu e bine, asuma-ti!

Am vb cu o prietena medic, a vb cu alta de la Infectioase, sunt de parere ca otita nu a trecut.. Infectia din spatele timpanului e inca acolo si de aici febra..ele nu inteleg de ce la orl nu a fost drenat puroiul..mi-su recomandat sa merg luni la orl, la seful sectiei si sa intru orice ar fi ( in ideea in care programarile se fac peste 2-3 luni!)

Alta napasta: david nu mai aude bine! Mi-am dat seama in spital cand vb singura si-mi ziceam ca e neascultator..cand colo el nu aude! Am incercat cu muzica, telefon, etc..daca ridicam vocea aude, altfel e ca pierdut in spatiu..musai sa mergem la orl! E o inflamatie/infectie acolo sigur!

Sper sa nu mai faca febra la noapte..

Sanatate multa!

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...