Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ciao ciao,

Corina, mergi la ORL si nu pleca de acolo pana nu esti multumita de consultul oferit. Nu e de gluma cu auzul, Doamne ajuta!

 

Norma- nu stiu ce sa zic. Bafta si sanatate!

 

am uitat ce vroiam sa mai scriu... aaaa, fetelor, stiti o firma serioasa de asigurare de calatorie? I-am facut chemare tatei si vine in decembrie  [pk]  [pk]  [pk]  abia astept, numar saptamanile mai ceva decat cand eram gravida! Nici nu stiam ca imi lipseste atat... sau mai bine spus abia astept sa petreaca timp cu Stef, S cu "bubu" ca mereu cere sa vb cu el pe messenger  [:)] . A, si sa scap de gatit, ca el gateste f bine.

eniuei... puteti recomanda de unde sa-i cumpar asigurare buna, care sa ne acopere keltuielile in caz de Doamne fereste? de cand sunt aici am auzit niste povesti cu final trist si cu urme covarsitoare pt cei de aici, in veci nu as chema pe cineva fara sa-i fac asigurare.

 

mersi mult!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. Nu dormeam pt ca stăteam cu Andrei in brate. Mă striga des de când e bolnav si îl tin in brate pana adoarme.

 

Noi cand iesim din tara ne facem numai la Allianz Țiriac. Din grupul nostru s-au accidentat f multi la schi in decursul anilor si aceasta firma a decontat tot dar din păcate acum am citit pe ea si exclude Canada si sua. Dar poate este alta specială pt canada. Eu doar cu firma asta merg in strainate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, Corina ce aud! Cand mergeti la orl, maine? Dati dintr-una in alta. Si mai nasol e ca inca face febra si infectia pare ca nu a cedat nici la antibioticul asta.

Gabi, eu tot la Allianz imi fac mereu, dar nu am folosit-o niciodata ca sa iti spun daca e buna sau nu. Dar la fel, m-am asigurat ca ne aduce trupurile in tara in caz de ceva ....

Cred ca abia astepti sa vina tatal tau!

Norma, Andrei e tot cu otita?

 

Eu am facut azi o dulceata - prima din viata mea :D. O reteta data de mamica unei piersicute, luata de la Cristela Georgescu.

M-am incumetat sa o fac pt ca e simpla, altfel nu ma bagam.

 

V-o las si voua daca va loveste harnicia. Este o reteta raw, fara foc. 5-6 gutui rase (eu le-am facut aproape pasta la robot), 5 cm radacina ghimbir rasa, zeama de la 1 lamaie, 1 lgta scortisoara, 1 kg miere salcam (ca sa nu se zahariseasca). Si eu am mai pus si miez de nuca in 2 borcane. Mi-au iesit 4 borcane de 800 g. Se lasa la macerat la rece 5 zile apoi se consuma. Eu as fi mancat si asa la ce bun era amestecul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si acum despre olita.

Stef se uita la dvd's de la bibl. cu potty, tot le rotesc. Si a inceput sa ceara pt pipi. Dar ma dispera ca sta asa de mult... se tot ridica si asaza, isi tot gaseste de treaba si ma enervez si incep sa ridic vocea si el nu mai face! cand dau sa-l ridic incepe "nu, pipiiii, pipiiii" si iar il asez si iar se ridica etc.

uneori face, mult sau putin. eu logic stiu ca e bine sa-l incurajez, si o fac, dar dupa cateva minute de asteptat si tot de pazit sa nu mai dea drumul la apa, sa nu mai sterpeleasca ba crema, ba aia etc, imi pierd rabdarea. Voi cum procedati?

 

aaa, si ce m-a impresionat, sapt asta a inceput sa zica "cacaa" inainte sa faca. Il ? mereu daca vrea sa mearga la potty, dar nu vrea si-l las in pace. dupe 1-2-3 minute face in scutec. Dar ma bucur ca constientizeaza si spune. Cd o fi pregatit va merge si la wc.

Doamne, ce repede cresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...