Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello. Cu wc eu nu îl mai stresez ca nu vrea. La cresa sta pe plita si face si pipi si kk. Acasa nu mai vrea. Mai demult spunea ok singur si fugeam la wc. Acum nici cand face in pampers si miroase nu recunoaste. Nu mai vrea nici pipi din picioare la wc asa ca il las in pace pana trece stresul cu cresa. Apoi ii dau chiloti prin casa si sa vedem cum reacționează.

Azi a păpat ceva mai bine. Inclusiv struguri si a fost Putin mai vesel.

Noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.. Merci Gabi pt recomandare. Eu doar in weekend cand doarme am timp de vizionat si atunci mă uit pe net la serialele mele Scandal Suits si The Good wife. Poate cândva voi incerca sa mă uit la film.

Andrei din păcate are otita. E pe augumentin, maxitrol, nurofen, aerosoli. Nu prea mănâncă...cam nasol. Eu sunt in medical. Vrea in brate doar zi si noapte. Mă întreb cat o mai tinem asa. Îmi e mila de el. A slăbit jumate de kg.

Va las ca in prima ora de somn pot sa fac si eu un dush. Apoi toata noaptea mă striga.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Norma, multa sanatate lui Andrei si tie multa forta sa rezisti!

 

Corinuka, imi pare rau ca scapati de una si dati de alta. Cand va duceti la ORL?

 

Gabi, nu stiam ca exista filmulete cu olita, voi cauta si eu, poate il tenteaza si pe monsieur Luca.

 

Noi avem zile si zile. Astazi a fost o zi complet pe dos. Nu neg ca este posibil ca mama mea sa il infecteze cu energie negativa. E un munte de stres si agitatie. Cum vin acasa incepe si imi spune ce a mai facut Luca (negativ vorbind) si se agita de parca cine stie ce a facut... In fine, pentru moment alta varianta nu avem.

Cum am venit s-a pus pe trantit, plans si dat cu palme in noi sau aruncat tot ce ii statea in cale. L-am luat in brate, l-am iubit, l-am intrebat ce vrea sa facem impreuna si abia-abia l-am impacat. Nu stiu ce ii face in timpul zilei... deja imi ridic semne de intrebare. 

Cateodata nici el nu asculta si face boate, asta e clar. Ieri, de exemplu, eram la biserica si s-a urcat pe niste scari unde nici nu avea voie si mai erau si periculoase pe deasupra. M-am dus dupa el si pt ca nu a vrut sa coboare de buna voie, l-am luat pe sus si s-a smucit din bratele mele atat de tare incat am cazut cu el de pe scari... Evident ca m-am lovit si la burtica incercand sa il protejez pe pitac.  [smulgpar]

Deci mda, din astea facem. 

Ah, la ultimul control nu mi-a facut echo, doar luat tensiune (12 cu 6, cu Luca nu am avut-o niciodata atat de mare), cantarit, colul avea 5 cm, in rest nu infectii, nimic suspect in urina. Pe 11 nov, ma duc la testul de glucoza si la sf lunii la echo. 

La germana lucrurile se ingreuneaza, astazi am stat 2h sa imi bat capul cu niste verbe, ne preda un pic prea mult deodata (sunt vreo 30 vb noi predate intr-o zi), un fel de phrasal verbs din engleza si se aseamana extrem de mult intre ele [batcap]  Eh, fac si eu cat pot si c'est la vie.

 

Oli, inca o data La multi ani si ma bucur ca ai avut parte de rasfat alaturi de domnu' sotz.

 

Aveti grija de voi si sper sa intru curand sa va mai scriu [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici!

 

Sanatate multa copilasilor!

Corina, multa putere si sa dea Domnul sa nu fie nimic grav!

Norma, sanatate si vouă! Imi pare rau ca treceti prin asta.

 

Si noi suntem pe regim alimentar si tratament dupa ce am trecut prin 2 spitale pe la urgenta fara sa ne spuna clar ce are copilul. Slavă Domnului insa ca ne-a primit dl dr Stanciu, in care am incredere maxima, si acum suntem mai bine! Era suspect de boala gura-mana-picior,Dar dl dr ne-a linistit oarecum in sensul ca de la un enterovirus a facut bubite pe mâini si picioare, plus ce va ziceam mai demult scaune nelegate. Fara febra sau bubite in gura, dar cu mancarimi groaznice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of, ce de-a bobocei suferinzi! sanatate tuturor, iar mamicilor putere si rabdare cu carul!

 

si Stef are faze cu trantit/ zburat jucarii, lovit, pishcat. ce-i drept noi mai ridicam vocea, dar am obs. ca sapt. trecuta parca il apuca strechea cu mine uneori! mi-am dat seama ca e afectat din cauza ca am "buba" la spate. v-am spus ca inca nu pot sa ma aplec, nu il pot ridica, ma doare cd ma misc, cd ma ridic. si nu am mai iesit cu el afara, eu care ieseam zilnic dupa servici, si in week-end. Iese cu taica-su, dar el e afectat de schimbari. Cred ca asta era cauza. acum zilele astea a fost mai bine, deja aseara cd vroiam sa ma ridic de pe canapea incepea "nuuu, mama nani!" si batea in perna, o aranja sa ma culc la loc. acum stau f mult intinsa pe canapea, cd pe dreapta cd pe stga. oofff

 

dar trec toate!

Corina, sper ca ati ajuns la un ORL-ist bun si David va fi ok. pupici si tie si putere!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut niste zile teribile, dar acum e mult mai bine. Ii dau si Protectis si sper sa avem succes.

Eu sunt stresata si cu programul de la munca, am trecut iar pe

magnerot ca stiu ca imi face bine.

 

În rest, piciul e f vioi, activ, se joacă/cearta la greu cu fratele lui :);fac un tărăboi maxim!

Imi pare tare rau ca nu mai pot intra asa des ca inainte din lipsa de timp.

 

Noapte bună!

Si sanatate tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate boboceilor si mamicilor!

 

Sa va mai zic de M ca e iar bolnava?!?!??

 

Aseara a inceput sa tuseasca usor, noaptea deja tusea rau si productiv, acum se ineaca de la tise si mi-a zis maica-mea ca are febra! Cat a trecut de cand se facuse bine? 5 zile! :( n-am vazut copil mai bolnavicios

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...