Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

Of fetelor ce de bolnăviori. Sa va faceti bine. Noi am fost la Orl, l-a aspirat in urechea dreapta. Are otita la ambele urechi. Mă duc din nou joi la control. Dar are si diaree si dava tot eram la.orl am intrat si la urgenta si a facut kk apa trei azi dar in cantitati industriale saracu, a iesit prin pampers si toate hainele. Acum suntem pe saruri de hidratare, eridiarom, mucilagiu de orez, lapte fara lactoza pana trece, dar si -a revenit din letargie si ia f cuminte medicamentele, sarurile, cere mâncare, ceai....mi-a fost frica sa nu ajung la perfuzii ca azi dimineata era ca o cârpă. Cel mai greu e sa iti vezI copilul bolnav dar evident ca stiti asta toate. Va las ca ma pun si eu la somn. Am dus si kk la laborator.

 

Oli, Anca sănătate puiuților. Pupici tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello,

 

Noi suntem internate.

Am ajuns acasa de la serv si abia respira. Toata ziua a fost plangacioasa, a gemut tot somnul, n-o lasa pe mama sa plece de langa ea....

Am venit la pediatra, ca era in tura.

Avea saturatie 92. I-a facut cateva doze de ventolin una dupa alta, injectie cu dexa, pus la oxigen si tot nu dadea semne de imbunatatire, bronhiile tot blocate, asa ca ne-am internat.

Acum e ok. E pe oxigen si perfuzie. I-a luat si sange sa elimine o posibila infectie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of, Doamne, mai fetelor, ma speriati!

 

Oli, tu ma ingrijorezi. Maya inca e alaptata, la gradi/ in colectivitate nu merge, ce se intampla?

E imbracata prea gros si transpira? nu pot crede ca are ea imunitatea scazuta asa deodata. Parca cand era mica nu auzeam sa raceasca atat si cu forme tot mai grave.

Sanatate multa multa!

 

Norma, si voi cu burtica! oooffff

 

fetelor, va doresc putere, boboceii sa se faca bine si sa-i intareasca Dumnezeu, sa se rareasca bolile astea. nici nu mai stiu ce sa spun :(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi.

Revin cu noutati. Cu burtica se pare ca suntem mai bine. Nu a facut diaree si a dormit muuuuult mai bine azi noapte. I-am dat lapte fara lactoza si i-am pus si 2-3 linguri de mucilagiu dde orez. Nu a mai avut asa crampe. Problema mare este, ca si la Corina ca nu mai aude bine. Am citit pe net ca aste este un simptom la otita asta si se vede ca sunt infundate ambele urechi. Mergem din nou la medic azi. Ssaracul e sătul dde medici.

Oli sănătate multa. Gabi mulțumim de urări.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

am fost la orl, am reusit sa intram la dr...david are lichid in ureche, d-aia nu aude bine...e otita seroasa acum..mi-a zis ca intr-un fel sunt normale toate manifestarile (muci, polipi inflamati, lichid) tinand cont ca a trecut printr-o infectie urata...tre sa vedem ce face lichidul ala, daca se retrage singur...asa ca ne vedem iar joi si discutam si de polipi, aeratoare, etc...mi-a zis sa nu-l mai duc in colectivitate 6-8 saptamani pentru ca e slabit si va culege tot...david e cu muci in continuare si tuseste mai ales cand doarme...uneori pare tuse uscata, iritanta, enervanta, asa ca l-am trecut pe stodal...apoi i-am dat eurespal care e antiinflamator si aeara paxeladine sa ii opreasca tusea ca nu putea dormi..

Eu sunt racita bocna, am trwcut pe antibiotic deja..iau si coldrex si imunogrip plus..abia stau in pucioare..

Oli imi pare tare rau de maya! Sper din suflet sa fie mai bine si sa aflati care e baiul..

Norma hipoacuzia e trecatoare, din cauza infectiei la ureche..diaree face de la antibiotic si siropuri si david a facut..sanatate multa!

Anca sper ca e mai bine iustin!

Gaby, Kyt pupici!

Sanatate puilor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat cafeluta de dimineata, am deschis topicul si m=am racit instant citind mesajele voastre, unul mai infiorator ca altul :(.

Doamne fereste, ce se intampla cu copilasii de racesc asa usor ? Oare sunt prea cocolositi ? Da` tiganii astia nu ajung asa usor la antibiotice.

Din pacate observ ca si voi sunteti bolnavioare, ma incercase si pe mine o raceala sambata, am bagat 2 pracetamol, 2 echinaceea si 2 cani cu ceai iar dimineata eram fresh.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copii sunt bine, am avut ceva tuse si muci dar forme usoare, au trecut cu naturistele mele si eurespal. Cred ca as innebuni sa imi raceasca, cu scoala pe cap, lucrari multe si singura as luao razna

 

Fiind vacanta, l-am lasat pe Stefan la mama (e cu verisorul lui) iar eu sunt acasa cu Natalia care pe timpul zilei, ma tot trage tot timplul de maneca sa ma joc cu ea.

 

Sunt un pic necajita, am un colet care mi-a intarziat o luna (era in colet si echinaceea Oliviei), am un sentiment ca nu-l mai primesc deloc si nu valoreaza decat 3 mil :( A plecat din SUA, s-a ratacit in Europa, tre` sa ma apuc de mesaje cu reclamatii. Am peste 40 colete, asta e al doilea care a intarziat (primul l-am primit dupa aproape 2 luni)

 

Vineri, am lucrare la Bilogie, deja am cosmaruri noaptea [fri] [fri] mai ales ca am o nebuna la care nu se poate copia deloc iar colega mea e as relaxata, nu stiu cat de mult ma pot baza pe ea asa ca nu-mi ramane decat sa rup cartea... dar intra greu, frate, niste denumiri de-ti sta limba in loc [batcap] [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina deci suntem cu otite seroase amandoua cu copiii. Ti-a zis cauza? De unde se face? E transmisibila? Noi mergem azi ca ii curge din ambele urechi f mult lichid. Adica nu pe perna dar pe lobul urechii. Poate trebuie aspirat. In rest i-am stopat diareea dar astept totusi si rezultatul la kk. A început sa mănânce si isi ia medicamentele atât de cuminte. Si îmi spune ca Deidei cuminte. Dar mi se rupe sufletul cand se uita la tv si spune ca nu merge sonorul daca dau mai tare aude. Sper sa scapam repede. Cred ca nu îl mai duc la cresa nici eu anul asta. Vedem din ianuarie. Mi-as fi dorit tare mult sa se integreze sa facă activitati dar il iau asa cum e el si gata.

Sănătate tuturor.ramona succes la examen si bafta cu coletele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...