Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

Corina, cat ati stat internati. Cum faci acasa antibiotic intravenos? Ce v-a facut exact in spital? Tu vorbesti de Mihutiu ca ai reusit sa intri la el? Noi avem programare in 27 noi la el cum ai facut sa ajungi mai repede? Îmi e frica maine la control sa nu ne interneze si pe noi. Ii curge tare si mi-a mărit doza de antibiotic si mi-a dat picături in urechi si l-a aspirat. Eu chiar nu inteleg cum am ajuns aici. A zis ca de la o raceala dar care raceala. De la salina nu a mai avut muci. A tusit el de la cresa dar muci de aspirat nu a avut. Multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

offf, nasol tare, dar parca m-am mai linistit. Deci, Corina, odata cu tratamentul dispare likidul si vor auzi bine! Norma, si mie mi-e mila cd vad ce scrii, ooofffff.

 

fetelor, sanatate si nu va gd la gradi, sa se faca ei bine si mai tarziu incercati iar! Bine ca puteti lua medical pt a sta cu copiii. aici in mod normal, la privat, nu se da nici o zi, iei fara plata. Eu sunt la stat si am beneficii mai bune, si am 5 zile pe an pt copii; adica pot merge la dr. cu el in tpul muncii, si se scad orele din alea 5 zile. Deocamdata nu a fost nevoie, dar cd va incepe si el gradi, ma astept sa lipsesc si probabil mai mult de alea 5 zile pe an.

 

Ramona, sa stii ca si mie mi s-a pierdut un colet catre UK, cadou pt finutz. Si dupa vreo 2-3 luni, cd au vz ca nu e de gasit, mi-au inapoiat si banii platiti pe expedierea coletului, si valoarea declarata. Deci daca ai facut totul legal, primesti inapoi valoarea, don't worry. Bafta!

si bafta la examen!

 

Fetelor dragi, tot ce pot e sa va doresc multa sanatate si putere voua, iar boboceilor insanatosire 100% in cat tp are corpul lor nevoie, sa gaseasca bucurii in jucarii, tv, orice le face placere, sa treaca repede perioada asta!

 

va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi in Romania avem dreptul la 45 zile concediu medical pt bolile copiilor. Sper sa nu am nevoie de atatea.. Cred ca primesc 75% din salar pe zilele astea. Nici nu stiu ca nu ma interesează. Important e ca pot sta cu el sa il alin. As vrea sa nu ajung in spital cu el sa il mai stresez. Unde ai citit despre gemene? Mă bucur ca vestile sunt bune si ca am putut ajuta cat de Putin.

Noapte buna. Sănătate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

Norma pe noi cand ne-i internat ne-a tratat de amigdalita, otita, conjunctivita..david avea muci, altceva nu..apoi febra..cefort iv, nurofen, eferalgan, picaturi in nas si ochi, eurespal, aerosoli..acasa i-am facut eu, in branula..

La mihut ne-am dus la ora 8 si i-am zis asistentei toata povestea si ca nu e bine si am vrea sa ne vada...dupa ce a vazut sectia a primit cateva controale, apoi pe noi..azi ne-a chemat iar..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va zic un buna dimineata rapid-rapid!

 

In primul rand Corinuka, ma bucur ca nu este ceva rau si ca se poate rezolva repede sper. Multa sanatate lui Daviducu si sper ca nu il doare nimic pe micut.

 

Norma, cum mai e Andreiu? Tu cum mai rezisti? Ai reusit sa dormi si tu? Dar el?

 

Ramona, sper sa se gaseasca pachetul, tare urata treaba cu pierdutul.

 

Gabi, cred ca de abia astepti revederea cu tatal tau. Din pacate nu stiu nimic despre asig de sanatate in strainatate.

 

Oli, cum mai e Maya? Multa sanatate va doresc!

 

Despre Gabi cu gemenasele, a avut luni seara control si ambele fete au recuperat si se dezvolta normal, slava Domnului! In decembrie va mai face un RMN pentru linistea ei sufleteasca.

 

Luca a fost ieri la ORL la control, f cumintel, aude perfect, nu are polipi sau alte cele. Si la luat sange a fost f cumintel, acum asteptam rezultatele pt tiroida. 

Maine am iar test la germana, ma oftic ca nu am mai mult timp sa invat. Eh, e numai bine si asa.

 

Aveti grija de voi si va transmit muuuulta sanatate si pupicei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana - oauuuu ce băiețel curajos si cuminte ai. Bravo si ma bucur ca totul e in regula acum. Sper sa fie ok si analiza de tiroida. Succes la examen.

 

Ce ma bucur pt Gabi cu gemenele. Doamne ajuta sa vina pe lume perfect sănătoase.

 

 

Andrei e mai ok. Azi l-a aspirat in ambele urechi dimineata la 8, i-a pus ceva picuri si la 12 cand ne-am dus a zis ca arata bine si mai pun eu picuri azi si maine la 8 mergem din nou. Sper ca spre bine. A început sa ceara mâncare Andrei asa la greu sa recupereze săracul ce a pierdut. Am dormit bine azi noapte. A visat ceva si a tipat prin somn dar fara tinut un brate. La 5 a cerut lapte sis-a culcat.

Sa speram ca mergem spre bine.

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup! Noi am fost ieri la orl..si am iesit ca tuta, fara sa aflu nimic de urechi...adica daca era bai, imi zicea, nu? Asa ma consolez io...a vrut sa-mi dea klacid pentru tuse, sa nu fie o infectie, dar cand i-am zis ca i-am dat si a facut febra a renuntat..i-am zis ca ii dau eurespal si seara paxeladine...nasu e baiu' la noi..e tot inflamat si cu muci si cu polipi mari..mi-a zis sa ii pun tobradex, mi-a explucat ceva de mucoasa si cili din zona nas-urechi..sa nu mai folosesc vasoconstrictoare..daca e la fel saptamana viitoare ne programeaza la operatie..daca e mai bine, mai amanam...ma gandeam ca dupa operatie scapam de prb, dar ma ingrozeste gandul...copii mai sangereaza, au dureri, e anestezia...nush ce sa fac..mai ales ca citisem ca operatiile la polipi se fac vara si in jur de 3 ani...

David e tot infundat si mucos, nu mi se pare ca tobradexul face ceva..plange de groaza cand scot aspiratorul, se chinuie sa il duca inapoi...si tuseste si mor ca nu mai trece...de azi o sa incerc si aromaterapie, sa vad..

Oli cum e maya? Andrei? Restul puilor?

Va pupam!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina si mie mu-a zis de operatia de polipi dar nu acum. Nu stiu cat de grav e la voi dar stiu ca si parintilor mei le-a zis un medic sa mă opereze de polipi. Si un alt medic le-a zis ca orice polip operat pana la 10 ani se reface. Nu m-au operat si nu am avut nimic. Nu inseamna ca toate cazurile sunt la fel dar am senzatia ca toti copiii care ajung la orl au acelasi diagnostic scoate polipii.

Noi suntem muuuuult mai bine. Am fost si azi de doua ori la aspirat in ureche dar numai dimineața a avut ceva intr-o ureche. A venit rezultatul de kk si a iesit candida de la antibiotic. Dar e tot mai bine. Mănâncă non stop parca vrea sa recupereze, e tot mai vioi dar parca tot nu aude chiar ca inainte. Dupa vindecarea completa vom face o audiogramă.

Oli cum sunteti?

Noapte buna si sănătate maxima.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...