Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello, ati disparut toate?

 

Maya e bine, nu mai tuseste, dar continuam tratamentul cu pufuri: Ventolin la 8h si Flixotide la 12h.

Luni mergem la ctrl.

Pana atunci de ieri ne chinuim sa-i punem picaturi intr-o ureche pt ca sambata avem programare la orl sa-i aspire ceara - programare facuta la bronsiolita din octombrie. Intre timp a mai facut una. In fine, e buna programarea dupa bronsiolita asta ca macar vedem si acum cum se prezinta urechile dupa boala de luna asta.

Picaturile i le punem mai mult cu forta, ca nu vrea deloc. :(

Catina o ia fff greu, dar o ia pana la urma. Eu am scapat tura asta fara sa iau raceala ei. Nu stiu de ce ma simt asa, f increzatoare, ca aceasta carina cu miere pe care o iau dimineata ma ca proteja de virusi. Si optimismul e bun la ceva, chit ca poate fi doar placebo... cu toate ca e cel mai laudat fruct pt imunitate.

Voi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

Mă bucur ca sunteti ok. Andrei ffff cuminte statea la picături in nas si urechi. Il culcam pe o parte cu fata la Tv. Eu fac suc de cătină cu miere si ii pun in iaurt sau ii dau doua lingurite dimineata. Daca vreau sa mănânce Catina trebuie sa o zdrobesc in mojar si apoi sa o pun iaurt.

 

ANDREI E F OK si a luat deja in greutate f bine.

Pupici tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciao, si eu pe aici, dar zboara timpul. acum ca mi-am mai revenit cu spatele si vremea e superba tot ies cu Stef dupa servici. Doamne, ce bine e! sa pot sa ma plimb iar, sa merg pe jos... ioi! greu a mai fost!

 

de o saptamana e soare toata ziua, dar e f frig. cam 0-4 grade ziua, noaptea coboara cam la -3, -4. Neobisnuit pt Vancouver, la noi nu prea e asa rece, dar toata lumea e in extaz ca e atata soare si nu ploua :)))

azi cel putin sunt franta, simt ca am corpul obosit, ma indrept si eu spre pat.

 

S e f bine, azi i-am luat primul Lego Duplo, ai vostri au? nu cred ca i-l dau maine, ca intai vreau sa-i strang puzzles de lemn- are vreo 7- si mega blocks, ca deja imprastie piesele de la puzzle peste tot. mai ales cum 2 sapt. nu m-am putut apleca sa strang nimic... jale. Taica-su mai strangea, dar nu mereu si acum lipsesc unele, cine stie prin ce cotloane le-a ascuns?

 

cu ce se mai joaca ai vostri?

a avut ceva un succes teribil?

 

S e fas-ci-nat de Baby signing time! dvd's. dar fascinat! sunt 4 dvd-uri, si am trecut la seria de Signing Time, repeta semne si cuvinte in prostie! ma topesc dupa accentul lui in engleza, rotunjeste cuvintele asa de fain!

aaaa, si zice "da" si "no"! exemplu pur de bilingv  [:)]  [il]  [il]  [il]

 

am plecat, sper sa va gaseasca week-endul sanatosi si cu chef de joaca si plimbari!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Gabi ce bine ca esti mai ok.

Andrei are două lego duplo. Trenul numerelor si unul nu stiu exact cum se numește dar se construiesc masini multe. Dar deja a cerut de la mos crăciun unca unul Ferma parca se numeste. Nu as putea sa numesc ceva jucărie care sa fi fost hit. Adica doar cu aia sanse joace. Trece de la una la alta. Cu lego si puzzle destul de mult se joaca. El are de la lego si doar cuburi f multe si ii cere lui tati sa ii faca trotineta, macara, avion, usa sa intre prin ea etc.

Acum doarme Andrei dar ma voi uita la dvd. Eu am fost cu Andrei la 6 luni la un curs de signing dar ceva nu m-a atras si nu am mai mers.

Mă duc sa fac spaghete bolognese si chiftele din avocado si porumb. Sper sa mai revin.

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit. Deci avem trenul cu numere si masini creative. De mos crăciun vrea lego duplo Ferma mare. L-a văzut in reclama care era in cutia de la lego cu masini si ne spune zilnic ca ala il vrea de mos. I-am zis ca scriem scrisoare cand ninge si daca e f cuminte ii va aduce. Tot așteaptă zapada acuma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce chestie, Norma, si eu tot asta i-am comandat pt Sf. Stefan! (pt Craciun am deja cadourile luate din vara)

 

asta e? http://www.costco.ca/Lego®-Duplo®---Big-Farm.product.100103941.html?catalogId=11201&keyword=duplo&langId=-24&storeId=10302&refine=

 

 

cat costa in Ro?

 

p.s. EU abia astept sa primim lego-ul asta si sa ma joc cu el, eu n-am avut asa ceva cd am crescut si pare tare fain. si vad ca se poate reconfigura in vreo 4 variante pe putin. abia astept!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...