Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ha ha Gabi si noi l-am cumpărat ieri si am avut aceeasi reactie. Pt fetele din Romania la Metro este 40% reducere la toate jucariile. Am luat trei lego, trusa de doctor pt baieti, trusa de doctor a doctoritei Plusica, o masina. Am terminat cumparaturile pt Mis Nicolae si Mos Crăciun si am luat cadouri si pt zilele din ianuarie si februarie. Pt Mos Nicolae am luat carti de la Carturesti pt toti finii si Andrei. Ei am lăsat la mama cadourile ca as fi in stare sa deschid lego. Abia astept sa vad reactia lui Andrei si sunt curioasa daca mai plinge cand îl vede pe Mos Crăciun.

In rest suntem f ok, Andrei vorbește vrute si nevrute si e f simpatic.

Cand am fost la party la prietenul lui i-am spus ca asa e frumos cand ajungem sa ii spună la multi ani, sa dea noroc cu tatăl sarbatoritului si sa salute pe mama lui. A zis ok. Dar dupa câteva minute ne-a întrebat asa :Mama de te tebe Deidei dai nooc cu Soin ( de ce trebuie Andrei sa dea noroc cu Sorin - tatal sarbatoritului. A fost o întrebare lunga si mi-a placut ca asa stalcita întrebarea dar a pus-o daca nu era lui clar de ce trebuie sa facă asta. I-am explicat, a inteles si a facut.

Va las ca imediat cred ca se trezeste. S-a cam scancit prin somn azi noapte

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici!

 

Abia astept sa ii comand si eu Lego Ferma.  [pk] Aici inca nu sunt reduceri, nici nu se comapra cu reducerile ce se faceau in UK. 

 

Pe zi ce trece ma conving ca nu trebuie sa ramanem aici. Ieri am vazut vreo 6 fete cum se scuipau si se bateau in statia de tramvai, nu aveau mai mult de 9-10 ani, erau bine imbracate... deci mda. Acum 2 zile cand il plimbam pe Luca s-a apropiat de gardul unei gradinite unde erau copiii in pauza si ei au venit si au inceput sa il loveasca cu lopatelele peste maini sa plece de la gard. Tot mai multe fete se plang ca le vin copiii acasa batuti de la gradi/scoala si ca raspunsul educatoarelor e mereu acelasi: e normal sa se bata.  [fri]  [alcool]

 

Pe de alta parte ne-au aprobat si noua alocatia pentru Luca si inca niste banuti pt faptul ca nu a fost admis la gradi. 

 

A facut si ieri seara febra, 39C, fara alte simptome, pana dimineata i-a trecut de la sine, probabil s-o fi speria de ceva, cine stie... Inca dormim impreuna si tare imi place. Sa vedem cu evolueaza lucrurile.

 

Va vine sa credeti ca astazi intru in saptamana 30?! Mie nu  [:-)))] Parca sunt pe alta lume. Bine ca ieri am cumparat prosopele, sosetute, o caciulita si inca cateva prostioare pt marmotica, altfel sigur uitam de ea  [:-)))]

 

Am fugit ca azi e zi lunga! Aveti grija de voi  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! ....

david e mai bine... nu mai tuseste, muci nu are, insa e infundat...ii mai pun apa de mare cu propolis...l-a ajutat nasonexul...a avut cateva zilesi o iritatie destul de urata...am ajuns la urgenta speriati sa nu fie torsiune de testicol fiindca urla ca din gura de sarpe si nu ne lasa sa il atingem...sunt mega dezamagita de dr, si-au dat cu parerea doar, nu i-au facut eco, m-au bagat mai tare in ceata...david acum e bine, sper sa fi avut dreptate dr totusi...

l-am dus ieri la bunici pentru cateva zile, e tare ciudat fara el...dar mama nu mai putea sta in cluj nonstop si acolo e si tata sa o mai ajute cu nazdravanul..mai mult, vecina de sus ne-a inundat si peretele de la sufragerie ni s-a umplut de mucegai...tre sa-l curat, gletuiesc si zugravesc...o sa fac io ca dani e la munca, el finiseaza seara...si am de spalat covoarele si mochetele...nush daca apuc sa le fac pe toate pana joi cand mergem dupa el...

va pupic!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

offf, Corina ce ghinion cu inundatia. Asta iti mai lipsea acum! Ma bucur ca este mai bine David. Te cred ca iti este greu fara el. Sper sa reusesti sa termini ce ti-ai propus pana il aduci acasa.

 

Kyt, ce putin mai ai pana vine bebelina! Copiii sunt rautaciosi in general, nu cred ca tine neaparat de tara.

 de exemplu am fost cu Maya la o ora de engleza, si in sala de asteptare erau 4 baietei mai mari, la 4-5 ani, toti au necajit-o, ca e bebelus, ii luau creioanele din mana, ea plangea ca nu este bebe, etc...ideea este ca au fost toti rautaciosi cu ea, asa sunt copiii in general, eu nu m-as stresa din cauza asta. Nu cred ca in Anglia ar fi mai bine crescuti. Ba din contra, cand ma gandesc la adolescentele lor betive....

 

Norma si Gabi, hai ca ati bagat si in mine nebunia cu Lego. Maya primise acum un an de la nasi un lego duplo si nu prea a interesat-o, eu nu am fost niciodata fan Lego, asa ca nu am incurajat-o nici eu. Acum insa, am zis hai sa vedem daca ii place sa se joace cu el. Si am facut impreuna cateva figurine, asa ca am zis hai sa-i iau si eu de la Lego.

M-am uitat pe emag si noriel de black friday dar nu aveau nimic interesant, asa ca am zis sa iau de la Metro. Eu nu am card dar au nasii Mayei si ei s-au dus sambata la cumparaturi si am vorbit prin telefon ce sa-mi ia si mie. Si ei imi spuneau ce se gaseste si eu le aprobam pe toate :))))

Pana la urma am luat: animale de ferma, ceva cu un vitelus si o tanti care ii da lapte, unele cu inghetata (Maya este inebunita dupa inghetata, toata ziua ne "hraneste" cu tortulet cu inghetata), inca unul distractie in apa si unul cu piratii din Jake si piratii de pe Disney Chanel (asta e mai mare si a fost cel mai scump). Astea 5 jocuri cu reducere au fost 200 lei (si nu le voi plati pe toate, pentru ca au zis nasii ca contribuie si ei). Asa ca am scapat rezonabil zic eu. Vorba Normei, am luat mai multe si le pastrez pentru divese ocazii, nu le dau pe toate o data.

 

Maya vrea ca Mos Craciun sa-i aduca un catelus si o papusa. Asta ii spune maica-mii toata ziua.

I-am luat week-endul trecut un catelus de plus la 35 lei din Auchan, unul mare cat ea. Pe acela i-l va da maica-mea de Craciun. I-am mai luat cu alte ocazii, tot la reduceri un set cu o papusa cu 5 rochite si alte accesorii, cred ca am dat cam 20 lei pe el si un set de colorat cu Minnie, cu acuarele, carioci, creioane si plastelina, tot pe la 20 lei. Pe astea le tin in masina de vreo 2 luni :))))

 

Si i-am mai comandat de la cineva care aduce din Moldova, pe Masha & the Bear, vreo 3 seturi - Masha care vorbeste si canta, Masha si ursul pe care poti sa-i bagi in apa, si inca cateva figurine cu cele 2 personaje imbracate in doctor si alte personaje...

 

asa ca am cam terminat cu jucariile de sarbatori. Acum cand stau sa ma gandesc cate i-am luat si pe unde le am dosite pe toate, numai ocazii sa am sa i le dau.

 

Sambata am mai facut curat printre jucariile ei. Am oprit ce nu prea se mai potriveste varstei si erau bune si le-am pus la pastrare pentru urmatorul bb, ce era dezmembrat si stricat la gunoi si cateva jucarii mai cat de cat le-am pus intr-o punga sa le dam la un centru pe undeva....

Si chiar si asa cu toata curatenia mea, tot mai are 6 cutii pline de jucarii si o masa plina de plusuri, puzzle-uri si alte prostii.

Si eu care aveam impresia ca nu prea ii cumparam jucarii, dar are de nici ea nu mai stie de ele.

O cutie e plina cu mingii - are o dambla cu ele, tot timpul vrea cate o minge. E dezastru cand mergem la Decathlon, umple tot cosul cu mingii si eu le tot dau jos cand nu e atenta. Una macar trebuie cumparata la iesire.

Mai are o cutie plina cu ratuste, pinguini, hipo si alte prostii pentru baie, ca in fiecare seara (cand nu prea vrea la baie) o intreb ce luam cu noi la baita si umple cada cu ratuste. Si mai are tot pt baie niste litere si cifre din polistiren, care cand se uda se pot lipi pe cada sau faianta. Nu o incanta pe ea, cred ca o singura daca le-am folosit....

 

dpdv al sanatatii, e ok, inca suntem pe pufuri cu flixotode si saptamana asta, dar simptome de raceala nu mai are de 2 saptamani. Acum incerc sa-i fac o programare la un pediatru alergolog cu specializare pe pneumologie (doctorita la care am fost internate ni l-a recomandat). Sa vedem ce ne zice si el.

 

Mi-am adus aminte, Norma. Mi-ar fi placut si mie sa-i iau trusa doctoritei Plusica, pt ca Maya este fan, dar deh, daca nu am card Metro...Daca as fi mers personal probabil as fi cumparat tot magazinul :)))

 

Asa am facut ieri. Am zis ca merg pana la C&A sa iau niste dresuri groase pentru maica-mea, ca ea nu poarta pantaloni si cand o vad cu dresurile alea subtiri mi se zbarleste pielea pe mine...si am venit cu o punga burdusita de haine :))) I-am luat maica-mii 2 dresuri, 1 pt sora-mea, niste sosete flausate de casa pt sora-mea, un pulover tot pt ea ca pe 6 decembrie e si ziua ei, 4 bluze pentru Dani (erau la set de cate 2, cu desene cu skate-uri si el e mare "skater"), un set de sosete pentru sot, o pijama pt M - din aceea completa cu botosei, nu am mai gasit de mult din astea care sa ii mai fie bune. Dar asta era marimea 92 si parea mai mare. Ea nu doarme invelita si pijamalele din 2 bucati si le ridica, sta cu spatele gol, picioarele goale...asa ca o pijama completa e solutia pentru ea.

In afara de ciorapii sotului si pijamaua Mayei, celelalte cumparaturi le pastrez pentru sarbatori. Cand m-a vazut sotul (el era cu M in Auchan) cu ditamai sacul de haine, m-a intebat: ai gasit ciorapi pentru mama? :))))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oli gasesti flixotide? in cj e nebunie, nu se gaseste nicaieri...sper ca e ok maya!

mama,ce de-a cadouri!!!! noi am fost prin metro ieri, dar nu am luat lego,david nu e fan... ne-am binoclat pe la toate jucariile si nu stiam ce sa luam...el adora autobuzele, tractoarele, tirurile..pana la urma am plecat acasa cu un tractor mare tip tricicleta, cu remorca, cred ca va fi in extaz...mai in extaz e ta'su, ca l-a montat deja si l-a admirat toata seara..cica abia asteapta sa vada reactia lui david cand vine acasa, desi i-am spus si repetat ca e cadou de pus sub brad...dar cica n-o sa-l priveze el pe david de tractor o luna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha, Corina, tare mi-e ca trebuie sa mai iei un cadou pt brad.

In Bucuresti prin primavara am cam alergat dupa flixotide, dar din august pana acum am tot gasit de fiecare data cand am avut nevoie. eu acum ii fac pufuri, care sunt mult mai convenabile. un tub are 100 sau 150 de pufuri - nu stiu exact ca il confnd cu ventolinul si fac cate 2 la 12h, deci un tub imi ajunge minim 25 zile. Fata de fiole unde consumam 1/zi, si sunt doar 5 fiole intr-o cutie...si eu cum de la 1.noiembrie ii fac zilnic...ma cam ruinau fiolele. Plus ca pufurile in 10 secunde am terminat, la aerosoli stateam 15-20 minute. Doctorita mi-a zis ca pufurile ar fi mai eficiente decat aerosolii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Offf Corina ce de ghinioane. Spor la.munca si sănătate multa puiutului.

 

Oli - oauuuuu ce de cumparaturi.......

 

Andrei azi a inceput cresa din nou cu muiuuuuult plâns. Acum spune ca i-a plăcut si ca mai merge. Sa vedem mâine. Daca se imbolnaveste din nou nu îl mai duc pana la primăvară.

Ieri mi-a cântat Trei iezi cucuieti cap coada ...nu l-a invatat nimeni. A retinut el asa cum ii tot spun povestea. Are o memorieeeee....

V-am pupat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello dragelor!

am aterizat si io de la munca..

azi nu am fost buna de nimic...intre razuit pereti (care apropos, nu e munca de femeie) si spalat covoare am vizionat un clip pe fb cu o idioata de bona care bate o fetita, efectiv se urca pe ea..o fetita de vreo 2 ani..am citit ca a murit...am plans de am rupt, am luat un extraveral..nu-mi ieseau imaginile din minte...acuma seara am tot cautat pe net si se pare ca nu a murit...groaznic, nush de ce m-am uitat...nu am vazut asa o bruta niciodata..

oli ma bucur ca gasesti medicamentele, sper sa fie bine maya dupa atatea incercari..

norma si eu m-am gandit sa il duc la cresa de luni...dar mi teama, nush ce sa fac... vorba ta, daca se imbolnaveste iar, fac cu nervii...l-as duce, ca vin sarbatorile, mosul, n-as vrea sa lipseasca la astea..vor sa faca poze, sa filmeze, etc...

kytana cum e luca, a mai facut febra?

dani mi cu febra, il doare capul, gatul, ii e frig, asta lipsea..

eu miercuri tre sa duc la munca mancare, praji, cred ca o sa comand ca nu am cand sa fac..

pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...