Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

Stela, ma bucur ca scrii despre voi.

Sa stii ca Matei mi se pare normal, absolut normal. Sincer. E in urma motor, dar progreseaza, ceea ce e super! Ma bucur fff mult.

 

Legat de jucarii... Ori asa e faza, ori se plictisesc. Si S are perioade cd nu il atrage nimic si apoi dintr o data se ocupa de ceva. Acum II place mult cu plastilina si stickers. Aici se gasesc carti cu stickers. Imagini si apoi pagini cu stickers. Zilele Astea a golit o carte cu pisici. Il ajutam sa le desprinda, le lipea in carte. Apoi le dezlipea sg si le lipea pe masa. Iar dezlipea si le lipea pe masuta lui. Si tot asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stela mă bucur ca avem vesti bune de la voi. Da si Andrei a avut si mai are faze in care doar se plimba prin casa cu jucariile si le duce din camera lui in living sau dormitor, pe sub masa in bucătărie....etc ba chiar prin papucii nostri.

Gabi si Andrei se joaca ff mult cu stickere din carti. Noi deja am umplut 4 (cu animale marine, animale sălbatice, animale domestice, cartea junglei). I-am cumpărat de Mos Nicolae inca o carte cu Mis Crăciun si una cu numere. Este fff meticulos si lipește f atent sa nu depășească conturul. Nu mereu ii iese si e tare simpatic ca isi spune singur e bine e bine.....

In schimb e f ....nici nu stii cuvântul corect...rautz sau increzut cand vine cineva la noi. Nu mai stie ce sa facă de atâta atentie, lovește, pisca, trage de par. Cand e cu noi e f cuminte....sper ca e o faza

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara mamici,

Nu am mai scris de ceva vreme dar v-am mai citit uneori...lipsa de timp, david si munca..

Multumesc de urari! Un La multi ani cu intarziere Andreilor si sarbatoritilor de azi..

Ma bucur sa vad ca sscriu si alte mamici..mai bine mai rarutz decat deloc..

Sanatate multa puilor!

Noi am comis-o iar :( pentru ca mama era la noi din octombrie (uneori pleca sambata si se intorcea duminica) si pentru ca am vrut ca David sa participe la activitatile specifice sarbatorilor, de marti l-am dus la cresa..nitel plans dimineata vreo 2 zile, in rest ok..laudat ca e foarte cuminte, papa, doarme...

Insa azi dimineata muci si nas infundat..37,5...la pranz 38,9..acuma seara 39,4..antitermice, curatat nas(desi nu prea ies), sosete umede..medicii nu raspund la tel in wend...sunt varza, o iau pe aratura...imi vine sa imi bag piciorul in cresa si in tot...urmeaza o noapte alba, nu poate sa respire, are respiratia rapida, ochii rosii si umezi...groaznic, nu inteleg de ce e asa..

Intr-o zi venise o mamica cu copilul racit care tusea urat, s-a luat directoarea de ea, insa nici ca i-a pasat..ii duc bolnavi acolo dupa ce unii ii tinem acasa si o luna sa-i facem bine..si o ingrijitoare mi-a zis ca david e dulce si cuminte si bla-bla..numai sa nu se imbolnaveasca! Zic, dar sunt copii bolnavi? A dat din cap, ceva de genul sunt, dar nu stim..

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina îmi pare rau ca sunteti din nou bolnavi. Sper sa nu fie grav si sa scapati repede.

Cum a fost de Mos Nicolae? Andrei a primit papucei de casa cu ursuleti, bluzica cu om de zăpadă, carti de lipit si povestea lui Mos Crăciun, o masina verde care transporta gunoi si un lego. Pt ca a fost raut ieri a luat mos nicolae inapoi masina verde si nu vut voie nici la tv nici la laptop. I-am zis ca daca azi va fi cuminte poate le aduce mosul înapoi. Azi a fost extrem de cuminte si când am venit din vizita a căutat masina peste tot ca era sigur ca a aduslo mosul. S-a si culcat cu ea de bucurie ca a adus-o inapoi. Nu mai stiu ce sa mai fac sa nu mai loveasca copiii care vin in vizita. Am încercat tot ce am stiut: L-am ignorat, i-am explicat frumos ca ii doare pe copii, l-am trimis in camera lui pedepsit. I-am luat jucăriile, i-am zis ca nu îl mai iau in brate..promite ca e cuminte si totusi nu se poate abtine sa nu impinga sau sa lovească. Azi totusi s-a abtinut si a fost cuminte. Sa vedem cat il tine. Acum e regula clara si ne tinem de ea: Nu are voie la laptop, tv, telefon si nici in masina nu ascultam cântecelele lui daca loveste pe cineva.

O saptamana frumoasa sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao, si EU pe aici anemica. Tare greu mi e sufletul. Ciudat... Ma bucur ca vine Craciunul, iubesc muzica asta, luminile, etc. Dar imi dau in cap amintirile si parca nimic nu Mai are sens.

Stiu, am copilul, e un scump, dar parca cu cat se manifesta Mai dragastos, cu atat e Mai greu.

Si a inceput sa ma imbratiseze strans tare de tot si sa ma pupe luuung si iubesc asta si ma si doboara. Dar imi revin si merg inainte.

 

La noi nu a venit mos Nicolae. Nu m am simtit in stare si oricum el Inca nu stie. Poate la anul. Noi acasa mereu am primit dulciuri la mosul asta si asa vreau sa continui si EU. E de ajuns Mos Craciun pt jucarii etc.

 

Sambata poate cumpar Bradul, sa vad.

 

VA pup si va doresc sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao,

KYTANA păcat ca s-a pierdut mesajul. Important e sa fiti ok.

 

Gabi- si eu as vrea sa ajung ca Mos Nicolae sa fie simbolic dar fructe chiar nu pot sa ii pun ca e plin in bucătărie si are acces zilnic la ele. Îmi amintesc cum asteptam bananele si portocalele cand eram mica. Dulciuri încă nu vreau sa ii pun. Pana pot il feresc. Dar din păcate in jurul meu deja s-a trecut la Mosi Nicolae f mari deci oricum va primi de la altii si va fi dezamăgit de ce va primi la noi. Vim vedea cum gestionam in viitor problema.

Ieri am scris scrisoare, a mazgalit si el si in timp ce mazgalea zicea Daga motule....si am scris acolo ce dorește (am desenat un brad si sub el cuburi lego, stetoscop.... Si am întrebat ca promite ca va fi cuminte? A zis da si a început sa insire: Nu nana (nu mai poveste, nani si papa (face nani si mănâncă - asta nu stiu de unde e ca nu am vorbit niciodată pe tema asta) si ca face ok si pipi pe olita. Deci e clar in capul lui ce înseamnă sa fii cuminte dar nu se poate abtine sa nu faca prostii.

 

GABI - SPER din tot sufletul sa intri in atmosfera de Crăciun si sa te bucuri alături de Stef de ce aveti. Îmi pare rau ca treci prin asta si cred ca iti e greu. Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, desi nu sunt in situatia ta, te inteleg atat de bine...! In curand vine tatal tau si mai schimba monotonia, nu? Ma bucur ca ati scapat repede cu "zgaiba" de la cot si ca S. e cumintel pe strada. el mai accepta caruciorul?

 

Norma, credeam ca doar Luca a luat obiceiul cu lovitul... Duminica a pocnit 2 copilasi dintr-o lovitura, pentru ca nu mai vroiau sa ii lase masinuta lor. L-am luat imediat deoparte si i-am explicat, nu stiu ce si cat a inteles. In schimb, in fiecare zi o loveste pe mama mea. Si cand nu sunt eu si de fata cu mine. cum se supara de ceva, cum poc una. Ma gandesc si ce i-o face ea cand nu sunt eu acasa...

 

Stelutz, nici Luca nu vb mare lucru, verbe niciunul, rupe cuvinte vreo 20 max, cred si sper ca vor veni in timp. Important este ca intelege. Cu jucariile la fel si la noi a fost o faza. Acum are zile si zile.

 

Carmen, multumesc de intrebare, am intrat in sapt. 32 deci inca putin-putin. Marte viitoare am urmatorul control si sper sa ne zica de bine. 

 

Mi se pare amuzant ca inca suntem in dubiu daca e fetita au ba, adica nu ne-a aratat niciodata concret...

 

Corinuka, Ancuta, multa sanatate va transmit, sa fiti bine! [ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ati vb de greutate: Luca a slabit 2kg de cand am venit aici, de la 17 acum are 15 dar s-a si lungit, nush cat mai are dar a depasit 1 metru. 

 

Norma, cum pregatesti conopida/brocoli, te rog? I-as face si eu intr-o zi, doar doar sa mai manance si el ceva nou. 

 

Oli, Maya ce mai face?

 

De mos Nicolae i-am luat un puzzle si o masinuta de politie de la Vtech (sunt unele micute cu muzica), fructe nu mananca, dulciuri nu ii dau inca, asa ca nu prea aveam ce sa ii cumpar. De Craciun i-am luat o orga mica de la Simba si ii mai cumpar 2 carti. Atat. Oare e putin? Ma indoiesc ca stie el ce si cum si altceva chiar nu as sti ce sa ii iau.

 

Sa va zic cat imi e de dor de casa? Nici eu nu stiu de care parte din Bucuresti imi este dor, sau doar daca este o iluzie. In continuare cu dl Pinguin ma vad 15-20 min pe zi, astazi cred ca in afara de 2 min de dimineata in seara asta nu apuc sa ii vad fata si ma irita extrem de tare situatia. Mi-ar placea sa se implice mai mult cu pregatirile pt pitica...

 

Va mai intreb inca o data... cum sa il obisnuiesc pe Luca sa mai doarma si cu altcineva? A devenit extrem de clingy, plange cand plec in fiecare dimineata de mi se rupe inima si plec cu burta intarita de la cat ma agita plansul lui, noaptea ma strange in brate si cum ma intorc cum "mami, mami" si trebuie sa il strangi n brate sa adoarma la loc... 

 

Voi ... ce si cum ziceti? [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...