Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Liniste si pace pe aici. Sunteti toti la masa cu cei dragi....eu sunt lângă Andrei care doarme de 3 ore. Nu a mai facut febra de ieri de la prânz dar ii dau panadol la 8 ore. Azi noapte a dormit rau desi spunea ca nu îl doare nimic. Azi a mâncat o banana, Putin mar, o felie de pâine cu unt si o cana de ceai. Lapte a baut 60 ml si aseară deloc. Toata noaptea a cerut apa.

Azi a zis ca il doare gatul asa ca il fac cu spray tantum.verde. Of ce m-am saturat sa fie bolnăvior. Doi ani a fost ok si acum din octombrie tot intr-o boală o tinem. In ianuarie mă.duc la pediatra sa îmi dea ceva pt imunitate.

M-am uitat la Gone girl si la The judge. Maine vreau sa mă uit la Return to zero, recomandat de Gabi. Nu l-am gasit pana acum. Il mai caut. Daca tot doarme si eu sunt libera de ce sa nu profit.

 

Sper ca sunteti bine toate si boboceii la fel.

 

Corina - nu mai spui nimic se DAVID SI DE JOB. sper ca totul e ok

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, sper ca Andrei e mai bine acum si a reusit sa pape ceva. Luca s-a hranit doar cu ceai si lapte in ultimele 3 zile, astazi a mancat o bucatica de paine, cateva linguri de supa, o bucatica de fish finger si 2 guri de pepene si apa cat cuprinde. Cateodata ma intreb de unde mai are atata energie.

 

Corinuka, voi ce mai faceti?

 

Stelutz, cum ati petrecut?

 

Oli, cum se mai simte Maya? Dar tu?

 

Gabi, S. ce mai face? Mai e tatal tau la voi?

 

Maine am programare la spital, nu stiu daca imi mai face echo sau nu. Acum cateva zile am fost la urgenta datorita unor contractii urate. Daca maine imi spune ca e fetita iar, ii impusc  [:-)))] La urmatorul am zis ca nu mai imi trebuie sa stiu ce este  [soricel]

 

Am racit si eu pe langa Luca, ma doare in gat si abia respir. Dar macar nu am febra si nici alte dureri. Asa ca poate scap ieftin doar cu ceai  [pk]

 

Voi ce faceti de Anul Nou? 

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SI pe pe ma doare gatul. Andrei e f ciudat. E cam blegut Dar nu ma mir ca nu prea mănâncă deci nu are de unde Sa aiba energie. Acum seara a cerut gris cu lapte si afine si a baut si laptele. A păpat la prânz supa dar felul doi de loc. Idee e ca nu mi s-a părut fierbinte dar eram curioasa cat are si pac....in fundic 38,1 cu două termometre iar la axila 36,7. Pe frunte ba 37,7 ba 38. El nu pare fierbinte....nu mai inteleg nimic . Maine sun pediatra.

 

Kytana ai grija de tine.

Merciiiii Gabi.

Noi nu facem nimic de Rev. De când s-a născut Andrei am stat acasa cu el in fiecare an. El are program normal de somn ca in oricare alt zi iar noi iesim pe balcon la o șampanie si privim artificiile. Voi ????

 

Noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca accepta termometrul in fundic Norma, Luca numai cand il vede plange si ne roaga "nu-nu-nu, mami, nu".

Am fost ieri cu Luca in vizita si in ciuda faptului ca era nemancat a alergat de colo-colo, ca o sfarleaza. 

Mda si continua sa dea in copilasi. Ma intreb daca are de-a face cu faptul ca nu a avut interactiune cu alti copii inainte de a veni in Germania. Din senin, se uita la ei si ZBANG una peste cap, dar cu ura asa. I-am explicat, l-am luat de-o parte. Cum se intoarce la ei, cum zbang din nou. De multe ori vrea sa se joace cu ce se joaca ceilalti si le-o ia din mana si cand ii atrag atentia sau incerc sa inapoiezi jucaria, se enerveaza si loveste. Banuiesc ca si asta este o faza, nu?

 

Si noi tot acasa stam, fusesem invitati la o fata dar cum Luca doarme de la 19, ce rost ar avea sa ii stric si lui rutina si a doua zi sa fim toti zombilai. 

 

Ma pregatesc sa ma duc la spital. Va tzuc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello again.

Kytana, Andrei merge in parc de mic si mereu s-a jucat cu copii si brusc a început sa lovească si el. Daca iti amintesti mă plângeam si eu de acest obicei. I-am luat jucăria de la.Mos Nicolae pt ca a lovit-o pe fina noastră si i-am dat -o inapoi dupa ce s-a comportat frumos cu doi copii a doua zi. A fost f fericit si i-am zis ca si Mos Crăciun va proceda la.fel. Pana acum a fost f cuminte cu toti care au venit la noi. Nu stiu cat va tine. Dar stiu sigur ca va trece de tot asa brusc cum a si apărut pt ca stiu băieței care au trecut prin asta. Răbdare multa si ii repeti de o mie de ori pana pricepe ca nu e frumos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciao fetelor, mersi pt urari! :)

 

tata mai sta 2 luni. e bine!

 

big farm lego a avut succes nebun in prima zi. apoi... calul e favoritul si sunt impresionata de cat de mari sunt animalele si de calitatea pieselor. fain!

 

zilele astea tot pe fuga- ba la magazin, ba vizite, ba afara, ba azi in State putin... de-acum sper sa ne calmam si sa ne jucam putin si acasa.

desi maine planific sa mergem la bazin dimineata lol... si ma simt obosita, dar parca am asa un kef de ducaaaa. si copilul oricum tb scos din casa.

 

pupici, ma culc!

va las o cana de ceai si nist cozonac buuun... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...