Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

Gabi, il cred pe tatal tau. Aici sunt lumini si pocnituri suficiente, dar lipseste sufletul romanesc, colinda si uratorii. Am mentionat ca dl Pinguin a cantat colinde la biserica? Daca prelucreaza filmuletul vi-l transmit si voua. 

Bebelindul/a e bine, cred. Dupa lovituri, intensitate si frecventa, cred ca s-a mutat iarasi cu capul in jos. Pe 6 merge la doctorita mea, nu mai am rabdare sa imi spuna ce si cum. Despre sex... cu roz va arata bine si ca baietel (insa fara rochite :)) Ma rog sa fie sanatos si atat!

Ziceati de Lego, lui Luca i-am luat o tastatura muzicala (clape) de la Simba de care este fascinat si o masina de la Lego. Ei cat nu s-a jucat el cu trenuletul de la Lego, de masinuta asta nu se dezlipeste. 

Gata, fug la somn ca maine dimineata abia dezlipeste genele. [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello

 

Nu îl duc la Cresa pana se întremează si pune la loc jumătatea de kg pierduta ca nu vreau sa se îmbolnăvească din nou si sa o luam de la capăt.

Ne-am odihnit ceva dar mai avem de recuperat sincer..

POATE maine la sanius cu aerul rece ne mai revenim.

Va pup ca am musafiri desi e 1 noaptea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va imbratisez pe toate si ma bucur ca inca mai scrieti pe aici! :)

 

Noi suntem bine sa zic, slava Domnului ca ne-am mai revenit cu problemele medicale...Nu mai stiu daca v-am zis ca la analize i-a iesit piciului alergie la lapte :(...Nu sunt niste valori f mari, dar vom face niste investigatii mai amănunțite cat de curand. El este bine, si-a mai dat drumul la vorba si e haios foc! Anul Nou l-a prins dormind si nici ca s-a trezit pana dimineata :)) Cu greu am rezistat si eu pana la 00:00, ca am si lucrat pe 31 pana la ora 16:00!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de reprimire.

 

Kytana David nici acum la 8 ani nu mananca bine, e un slabanog dar e sanatos. Insa stiu cazuri de copii care si-au revenit la un moment dat. Au si ei perioade. Gustul l-am piedut si eu la raceli f mari, in vreo 2 sapt. mi-am revenit. Senzatia e aiurea. Cu sanii am avut problema asta si in timpul sarcinii si dupa alaptat. Si acum mai am lapte intr-un san si gasesc cruste canf fac dus, cica ar fi prolactina marita dar nu e grav.

 

Corina condoleante.

 

Noi am stat acasa de revelion dupa multi ani, a fost bine, David a stat cu noi sa chefuim cica, Calin s-a culcat la 8 ca de obicei. De craciun am fost la Vatra Dornei, a fost foarte frumos, putina zapada dar avut cu ce ne distra.

 

Norma bine ca a trecut cu laringita. Poate scapati de racelile astea ca tare.s pacatoase. Eu cred ca anul trecut ori de la mucegai ca aveam putin ori de la vaccinuri pe care le urasc, am avut atatea probleme, numai racit era si prin spital umblam, anul asta deloc, multumesc lui dzeu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele!

 

Noi de Craciun nu am avut internet, asa au vrut cei de la Telekom, dar a fost ok, am mai citit, sotul a facut lego cu Paul, fetele au mai citit si ele. Am fost rupti de mediul virtual, nu am nici pe mobil internet (apropo, aveti ponturi cum sa negociem un abonament bun cu cei de la ORANGE? acum avem un abonamet de grup business, dar e total neperformant).

 

Gabi, mai era si sotul acasa cand a stat Paul cu fetele. Il iubesc, nu am ce zice, dar il si enerveaza, de fapt el e un alintat si un figurant. N-am cezicefetele il culca, ii pot da si sa manance, cea mare il poate spala daca face kk. Pentru urgente am pe cine ma baza.

 

Norma, imi pare asa rau ca l-ati avut pe Deidei bolnavior de Craciun :(. Return to zero l-am vazut si eu. M-am mai uitat la If I stay si The Fault in our stars. 

 

De Revelion am fost la cineva in apropiere de noi, pana la ora 22 l-am avut pe Paul cu noi si apoi l-am adus acasa si l-au culcat fetele. Ele erau acasa cu o verisoara. Nu am stat nici noi foarte mult dupa miezul noptii, Daca nu ne invitatu prietenii nostri stateam acasa, abia luni ne-am hotarat sa mergem.

 

Am emotii, sa vad luni cum va reactiona cand va merge din nou la mama mea. Nu a mai stat la ea de 2 saptmani, sper sa nu planga. Oricum mama il asteapta, are ocupatie cu el. Cand e la ea e si mult mai organizat cu programul de somn si de masa. Zilele astea l-am cam dat peste cap. 

 

Gabi, sa stii ca nici aici unde stau eu nu mai sunt obieceiurile asa cum erau pe vremuri, am avut surpriza sa ma trezesc la usa cu uratori dar erau ditamai barbatii cu acordeoane si alte instrumente, copii cu uratul si colinda prea putin am vazut. Noi si locuim intr-o zona cu case noi, in satul "vechi" probabil mai merg copiii la colindat si urat. 

Am avut si zapada si frig. Ne-am bucurat de toate.

 

Ma duc sa il trezesc pe Paul ca diseara iar adoarme greu.

 

Va pup.

La multi ani sanatosi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow ce productive ati fost!

 

Mirabela, am reusit sa scap astazi de toate cojitele si am bagat lanolina  [pk]  Uau, ce tare Calin ca a scapat de scutec! Vreun sfat pt Lucica? Zice cand face kk dar cum vede olita sau adaptorul de toileta plange si nu vrea nici sa le priveasca, desi inainte statea far probleme. 

 

Carmen, ce fete descurcarete ai tu! Dar si Paulica se lasa alintat de ele!

 

Corinuka, cum mai esti...?

 

Eu am contractii zilnic, cam 20 pe zi cred, sa vedem ce ne zice marti la doftor si apoi joi la spital. Am impresia ca s-a mutat iar cu capul in jos, ceea ce ar fi fantastic!  [il]

 

Luca are momente si momente, deja sunt sigura ca statul cu mama mea care a ajuns excesiv de stresata il debusoleaza. Ieri a inceput sa planga de anxietate cand au inceput (pentru a mia oara) sa ne bata vecinii in pereti. 

Au venit ieri si proprietarii, au stat de vb cu ei, se pare ca dna e un pic sarita de pe fix (vb serios) iar sotul e asa si asa. Ei s-au mutat aici sa se relaxze si noi le stricam planurile, cam asa s-au exprimat.  [alcool] Pai... eu ce sa fac? Si asa ii tai pingului mic elanul de la alergat... sarmanul mai vrea si el sa sara, sa se catere... concluzia ar fi (in afara ca sunt extrem de sensibili) ca nu este bine izolata cladirea. No si eu ce vina am?  [clo]

 

Aaaah, s-au nascut primele bebelinde in odiseea de acum, la 34s 3z, gemene, (nu, nu ale lui Gabi!) si sunt f bine  [pk]  [pk]  [pk]  [il]

 

P.S. Aici ninge de vreo 2-3h dar nu se depune, cred ca e prea cald. Eu ma bucur oricum de fulgii mari si frumosi  [ping1]  [:D]

Noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetelor.

 

Ce ma bucur când am ce citi si doar de bine.

Noi am fost la sanius si maine mergem din nou. Ii place lui Andrei zapada. Ne dam cu sania pe dealuri dar Putin si apoi facem om de zăpadă, se tăvălește, ne bulgarim.

Cu oliță...am primit o carte cu Pirate Pete care are pampers dar cei familia nu si decide sa isi cumpere oliță si chilotei si sa nu mai facă in pampers.Si ce credeti? Azi a cerut chilotei dar a zis ca face pipi fix când si-a dat drumul.Dar am zis ca e ok, mai încercăm.A invatat sa ii ia si sa ii dea jos. Kk face doar pe olița. A cerut chiloți si acum seara dar i-am zis ca nu i dau pana îmi zice la timp ziua.

Pe wc nu mai vrea demult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci Kytana...răbdare ca va scăpa si Luca de pampers.Toate la timpul lor.

Eu nu pot sa cred ca au trecut doua săptămâni de stat acasa deja....si luni o luam de la capăt.

Mi-am facut abonament la sala pt ca am luat proporții dar pierd din timpul cu Andrei si asta nu îmi place.

Noapte buna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...