Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

Alta: de vreo luna nu mai pot manca deloc pe partea dreapta. Cum mestec ceva, orice, ma apuca o nevralgie si sus si jos de o simt pana in strafundul creierilor. Asa ca azi am fost la dentist. Si...vesti proaste! Pe dreapta sus am carii la toate maselele. Am zis ca mi se face rau cand o auzeam pe dra: si la asta, si la asta, si la urmatoarea, si la asta... Plus inca vreo 4 cred la restul maselelor din gura. Nici nu mai stiu cate a zis ca ma luase cu lesin. Si partea nasoala e ca toate sunt inauntru, sub smalt. Adica mi se formeaza din interior, mananca pe acolo si apoi cand ies sunt deja praf maselele mele! Cica risc la dreapta sus cu ele in lant sa -mi cada tot smaltul. Dintii perfecti. Vorba dentistei: pe-afara vopsit gardul, inauntru leopardul. Asta sunt eu in gura! :)) Imi zice: n-ati mai fost demult la dentist! Eu: de 1 an! Ea mirata: Inseamna ca erau toate ascunse si inca nu se vedeau (asta probabil si ca sa nu vorbeasca de rau dentistul la care am fost pana acum. Asa ca am de lucru in perioada urmatoare. Partea cea mai naspa e ca nu pot face nimic sa le previn. Am intrebat-o: nu ma spal bine? Nu ma spal suficient de des? Mi-a zis ca in acele cazuri se fac carii exterioare. La mine vin din interior. Adica "asa e modelul" (eu, adica!). Minunata veste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Deci sunt praf! De raceli nu mai zi! Anul trecut am racit cot la cot cu M, de 6-7 ori. Si mananc zilnic fructe si legume, iau catina cu miere zilnic din octombrie (in decembrie iar am fost racita cu Maya), beau ceaiuri de Imunitate, iau Echinaceea. Cred ca daca n-as mai lua nimic ar fi acelasi lucru! De fapt, probabil as face chiar o economie :)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astea asa ca mi-am propus eu mai multe chestii pe anul asta: 1. sa slabesc 4-7 kg, 2. sa fac bb 2, 3. sa-mi rezolv cu pietrele la rinichi si in felul asta cu infectiile urinare, 4. sa-mi pun dantura la punct (acum 1 an la ultimul ctrl aveam doar 2 carii pe care le-am rezolvat. Acum e bomba cu ceas dantura mea). Pana acum am facut primii pasi pentru toate 4 rezolutiile. Sa vedem ce reusesc si sa indeplinesc. La pct 2 nu prea tine de mine, dar poate imi iese si ala ;)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca v-am zis La multi ani pt 2015!

sa avem un an bun, cu noroc, sanatate si bucurii!

 

noi am mers scurt la munte sambata, l-am dat cu sania pe mr. Vai ce i-a placut si ce fain a fost! vreau sa mai mergem.

am inceput si eu munca sapt asta, aleluia, ca innebuneam acasa cu S si taica-meu! cum eu am stat acasa taica-su a lucrat mult si am cam fost full-time cu S, a si plouat f mult si n-am iesit asa mult. Si unele drame m-au scurs psihic pur si simplu. Ce bine-i la servici [dan] ...

 

Kytana, tata mai sta inca doua luni. se iubesc f mult ei doi si se inteleg bine, dar nu ma pot baza sa-l las sg cu S...

dar e bine.

 

sunt in pana de idei. ciao!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offfff Oli draga cate ai pe cap. Pai eu zic ca trebuie sa rezolvi cu dintisorii cat de repede ca nu e se joaca. Daca iti aduci aminte, după alaptat eu am avut 17 carii..... In continuare succes cu eliminarea pietrelor si cu bb2......si da stai cat poti afara la aer curat sa te intaresti. Evident si cu Maya.

 

Ce funny esti Gabi cu "ce bine e la servici".....

O zi minunata sa aveti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scris o groaza si am pierdut... off...

 

Norma daca are alergie la acarieni trebuie sa scoti din casa pernele cu pene, daca ai, pilote, covoare groase, etc. Nu trebuie sa mai stea in contact pentru ca alergia se poate agrava. Racelile le poate face din cauza asta. Poate iti da Singulair, asta intareste imunitatea in cazul alergiilor. Bronho-vaxom se numeste, i-am dat eu lui David dar nu i-a mers, doar Septilina  fost ok.

 

Kytana eu am avut placenta imbatranita de la 32 sapt si a fost ok, am nascut la 39 sapt si atunci au vrut ei ca am facut cezariana.

 

Olivia bea multe lichide si ar trebui sa se elimine, mama mea are sensibilitatea asta, a luat o groaza de tratamente si nu i-a trecut... eu am avut acu vreo 10 ani o perioada cat am avut nisip si tot asa faceam infectii, cred ca am eliminat in timp pt ca nu am mai avut probleme. Cu Candidoza sunt campioana, apare, trece si tot asa... acum facem noi niste ovule cu acid lactic care imi merg f bine, acidul lactic este prezent acolo si mentine echilibrul mucoasei, practic nu e chiar tratament ci ajuta sa nu mai faci candidoza. Totul tine de imunitate si alimentatie. Nici eu n-o scot la capat, am perioade mai bune si mai rele....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia in cazul asta e vorba doar de stress care scade imunitatea mai mult decat altceva, din pacate. Si aici ce naiba sa faci? Eu mi-am rezolvat la sf lui 2014 problemele cu dintii, mai am cate ceva dar nu e urgent. M-a costat o groaza de bani... rezolva-le repede ca nu ai ce face, e nasol cand ii scoti si nu mai ai dintii tai naturali...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirabela, stii ce e ciudat? Când am rămas însărcinată am renuntat la mochete in toata casa. Avem doar parchet si gresie. Acum iarna am luat un covoraș mic cu traseu de masini pe care ae joaca pe jos Andrei sa nu ii fie frig dar e sintetic si fara peri sa adune praful. Salteaua si pilora si pernele sunt de la Dormeo antialergice dar Andrei nu doarme pe perna. La prânz când doarme in patul nostru ii pun mereu un cearceaf curat. E f adevărat ca alergia a făcut-o la parintii mei. Asa ca azi le voi cumpăra perne antialergice si lor, nu am cum sa le scot covoarele din casa iar pilota au si ei de la dormeo antialergic.

Singura problema e cu jucăriile de plus cu care se joaca Andrei. Cred ca ar trebui mai des spalate. Acum am citit ca trebuie tinute o ora in congelator. Am sa încerc si asta. Oricum valoarea care a iesit e 1 ceea ce înseamnă ca e f slab alergic la acarieni.

Dar oricum multumesc mult pt sfaturi.

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...