Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de Septembrie-Octombrie 2012 - 4


Recommended Posts

  • Răspunsuri 733
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am copil cu o plomba in gura! :D Am fost in octombrie cu ea si avea o carie intre 2 dinti, deci ambii afectati. Ne-a zis sa o mai lasam pana in ianuarie sa mai manance din dinti caria, ca sa nu-i gaureasca dintii. Si azi a fost sotul cu ea si i-a pus o plomba. Cica a stat foarte

cuminte. Maya imi povestea la telefon ca a desenat, a primit o diploma, era foarte incantata si a zis ca mai merge la dentist. Mai are una de facut. Pfui, ce usurata rasuflu a fost ok si nu a ramas cu sechele cu dentistul. Asta apropo de mosternire genetica. A facut carii cu toate ca dulciuri cam ioc, biberon nu, de spalat o spal...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, ce v-a zis pediatra de alergie? Ai vb cu ea?

 

Mira, cum se numesc ovulele alea? Or fi ok in alaptare? Eu momentan ma mai calmez cu spalaturi cu bicarbonat.

Din pacate stiu ca toate bubele mi se trag de ls imunitate scazuta, oboseala, stres :(

Cu dintii si ieri m-as fi apucat sa rezolv, ca stiu ca nu e de stat, dar astept sa vad dc imi vine ciclul sapt viitoare. Mi-am dacut programare pe 19.01 la dentist. O sa incerc sa merg cat de des si sa-mi faca si 2 pe zi daca poate ca sa scap repede

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia Lactic ATB ovule se numesc, ai aici linkul pt prospect. Aici vad ca nu le au in stoc.

 

http://www.farmaciastejara.ro/lactic-atb-ovule-p-7040.html

 

Astea sunt practic pentru prevenire, mai intai faci tratament cu medicamente si apoi cu astea. La mine s-au rarit candidozele dupa tratamentul cu asta.

 

Noi suntem bine, in schimb nu vrea sa vorbeasca, evolueaza dar f greu, am inceput sa ma ingrijorez deja... pe 15 ian avem programare la pediatra pt evaluare si vad ce zice. Mi se pare ca e comod pt ca efectiv nu vrea sa zica, de ex. seara vrea laptele si maraie si-mi arata sa ma duc la bucatarie, eu nu-i aduc pana nu spune dar se incapataneaza si tot nu vrea. Am inceput sa ma fac ca nu inteleg si se enerveaza, ma trimite sa-i aduc, imi arata ce vrea si tot nu spune. Am mai citit ca sunt copii la care parintii/fratii sar imediat in ajutorul lor si ei nu sunt motivati sa vorbeasca, li se ofera cam totul. El este un copil linistit, cu un program constant, care-l respecta aproape tot timpul si probabil nu e stimulat sa vorbeasca, nu stiu... voi ce ziceti?  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu teoria asta ca daca imediat intuim ce vor si facem nu mai sunt motivati sa spună. Cred ca e logic. Eu am fost la un curs si pediatra a zis ca daca copilul intelege comenzi si scoate sunete de orice fel , atât cat sa iti dai seama ca nu e mut, nu e nici o problema pana la 3 ani daca nu vorbește. Copiii ei amândoi au început sa vorbească la 3 ani si desi ea era pediatra toti o trimitea-o cu copiii la pediatru ca sigur au probleme. Evident ca nu s-a dus si sunt ok acum. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mira, merci pt raspuns. Incerc sa-l caut prin farmacii.

De vorbit nu prea ma pricep la sfaturi ca Maya vorbeste si nu m-a preocupat subiectul. Kytana era destul de ingrijorata la un moment dat de Luca, dar am inteles ca acum si-a dat drumul la vorbire. Eu in locul tau m-as duce la un ctrl la logoped, asa pt linistea mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Profit ca doarme piciul sa intru sa va salut. Asa cald si frumos a fost azi...Ne-am bucurat din plin. Totusi sunt diferente foarte mari de temperatura. Sa vedem cum trecem si de asta.

 

Ma intreb ce mai face Kytana...n-a mai intrat de mult. Kyt, esti ok?

 

Oli, imi pare rau sa aud ca nu esti bine. Sănătate multa si baftă la bebe 2

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...